Прескочи до съдържание

От Бергамо накъде


alexnpopova

Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици. Купих самолетни билети за средата на ноември от 15 до 18 до Бергамо, но се чудя каква програма да направя. Честно казано в Милано не ми се стои особено, ако ще ходим до там ще е само за няколко часа може би. Освен Комо до къде другаде има директна връзка и можем да се разходим. Например Верона или нещо подобно. Дайте идеи, защото три нощувки са си достатъчно, като третата със сигурност ще е в Бергамо, заради ранния полет, а и да разгледаме града, защото доста го пренебрегваме, а знам че си заслужава. За Бергамо може да ми предложите и бюджетни местенца за спане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм мислел от Бергамо до Верона.Може да се иде до Венеция.Търсил съм билети за Flixbus до Доломитите-в Алпите,Тренто.Чак до Монако може със влака също.До Пиза съм ходил с автобус от Милано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми ако не сте ходили до Комо, то определено това е основен и главен фаворит. Времето през ноември може да е криво, де. 

 

Второто ми предложение е просто да си останете в Бергамо, като единия ден отметнете Милано. Бергамо е относително малко градче, но в никакъв случай не означава, че не можете да прекарате приятно ден-два там, дори да повтаряте пешеходните маршрути. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да отидете до Торино - един от любимите ни градове в Италия. Може и на дневен тур - с влак от Бергамо до Милано и после до Торино, а може и да преспите една нощ в Торино. Имате на разположение замъци, катедрали, музеи, порти... Препоръчваме да се качите и на хълма Суперга, както и да разгледате най-добрия музей на киното в Европа.

 

http://www.museocinema.it/en/opening-hours-and-tickets/national-museum-cinema

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 18.09.2019 г. в 17:00, alexnpopova каза:

Бергамо може да ми предложите и бюджетни местенца за спане

Central Hostel BG

Не се притеснявайте от думата "hostel" - мястото е много прилично, стаите са с бани. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, Здравко Ангел каза:

Може да отидете до Торино - един от любимите ни градове в Италия. Може и на дневен тур - с влак от Бергамо до Милано и после до Торино, а може и да преспите една нощ в Торино. Имате на разположение замъци, катедрали, музеи, порти... Препоръчваме да се качите и на хълма Суперга, както и да разгледате най-добрия музей на киното в Европа.

 

http://www.museocinema.it/en/opening-hours-and-tickets/national-museum-cinema

Торино ще остане за друг път, защото там омаме приятели и ще хофим специално до него за н1колко дни. Милано въобще не го харесвам, особено след като ме нападнаха последния път и се опитаха да ме оберат. Така че там мисля да го отпиша. Може жи Верона с една нищувка ще направим, от там можеищ и до Венеция да отидем и третата нощувка да е в Бергамо, за да разгледаме и него. 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Всъщност имате два цели дни, което не е толкова много, особено ако част от времето премине в път. Остава да си изберете един или два града от тези, които са сравнително близо до Бергамо, например Бреша, Верона, че и Мантуа. Карта Ломбардия покрива пътуването до Бреша, Верона е в регион Венето и трябва отделен билет. Мантуа не е далече, но може би защото ползвахме карта за цяла Ломбардия, вместо да минем през Верона и Бреша, трябваше да вземем влак до Милано и оттам до Бергамо, а това удължи времето за пътуване с около час и половина.

 

Във Верона отседнахме в Residenza Elisabetta . Бях направила резервация другаде с безплатна отмяна и като се появи няколко дни преди заминаване тази оферта, не се колебах много. И не съжалявам. Стара къща на малка тиха уличка, на около 150м от къщата на Жулиета / не ми беше приоритет, споменавам като ориентация за местоположението/ , стая със самостоятена баня в реновиран апартамент, любезни и отзивчиви домакини  - всичко това направи престоя ни във Верона една идея по-приятен.

 

Относно езерата - най-красиви  са напролет, когато всичко е разцъфтяло, и есен. В средата на ноември листата на дърветата почти 100% ще са опадали и времето ще е доста променливо. Ако харесвате пейзажи с дървета с оголени клони и оловно сиво  небе, ако обичате да се разхождате навън, докато вали, то средата на ноември е идеално за ходене до някое от езерата.

 

Времето, което имате, не е много, така че не го мисли толкова. В деня на пристигане може да разгледате Бергамо и да нощувате там. Ако не ви се влиза в музеи, може просто да се разходите по живописните улички на стария град и да се качите с втория фуникуляр до Сан Виджилио и руините на замъка. Нещо, което аз не бих пропуснала, е кулата Кампаноне / отворено е до 18ч, в понеделник не  работи/  - гледката е прекрасна, особено при залез. На другия ден отпътувате за Бреша или Верона, после Мантуа. В Мантуа най-голямата забележителност е Палацо Дукале – дворецът на фамилията Гонзага / комплекс от около 500 зали и 15 двора, на сайта на двореца са написани 950, зали, най-вероятно това е коректният брой/. Да се има предвид, че за  посещение в Палацо Дукале ще ви дадат билет с час на влизане, така че ако се предвижда посещение, предварителното закупуване на билет е препоръчително Палацо Дукале сайт

После се връщате в Бергамо и отлитате към дома. 

 

ПП Галерия Карара в Бергамо не е за пропускане, но ззависи дали ще ви стигне времето. И дали ви е интересно в галерии.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Ann каза:

Всъщност имате два цели дни, което не е толкова много, особено ако част от времето премине в път. Остава да си изберете един или два града от тези, които са сравнително близо до Бергамо, например Бреша, Верона, че и Мантуа. Карта Ломбардия покрива пътуването до Бреша, Верона е в регион Венето и трябва отделен билет. Мантуа не е далече, но може би защото ползвахме карта за цяла Ломбардия, вместо да минем през Верона и Бреша, трябваше да вземем влак до Милано и оттам до Бергамо, а това удължи времето за пътуване с около час и половина.

 

Във Верона отседнахме в Residenza Elisabetta . Бях направила резервация другаде с безплатна отмяна и като се появи няколко дни преди заминаване тази оферта, не се колебах много. И не съжалявам. Стара къща на малка тиха уличка, на около 150м от къщата на Жулиета / не ми беше приоритет, споменавам като ориентация за местоположението/ , стая със самостоятена баня в реновиран апартамент, любезни и отзивчиви домакини  - всичко това направи престоя ни във Верона една идея по-приятен.

 

Относно езерата - най-красиви  са напролет, когато всичко е разцъфтяло, и есен. В средата на ноември листата на дърветата почти 100% ще са опадали и времето ще е доста променливо. Ако харесвате пейзажи с дървета с оголени клони и оловно сиво  небе, ако обичате да се разхождате навън, докато вали, то средата на ноември е идеално за ходене до някое от езерата.

 

Времето, което имате, не е много, така че не го мисли толкова. В деня на пристигане може да разгледате Бергамо и да нощувате там. Ако не ви се влиза в музеи, може просто да се разходите по живописните улички на стария град и да се качите с втория фуникуляр до Сан Виджилио и руините на замъка. Нещо, което аз не бих пропуснала, е кулата Кампаноне / отворено е до 18ч, в понеделник не  работи/  - гледката е прекрасна, особено при залез. На другия ден отпътувате за Бреша или Верона, после Мантуа. В Мантуа най-голямата забележителност е Палацо Дукале – дворецът на фамилията Гонзага / комплекс от около 500 зали и 15 двора, на сайта на двореца са написани 950, зали, най-вероятно това е коректният брой/. Да се има предвид, че за  посещение в Палацо Дукале ще ви дадат билет с час на влизане, така че ако се предвижда посещение, предварителното закупуване на билет е препоръчително Палацо Дукале сайт

После се връщате в Бергамо и отлитате към дома. 

 

ПП Галерия Карара в Бергамо не е за пропускане, но ззависи дали ще ви стигне времето. И дали ви е интересно в галерии.

Пристигма е в 9 сутринта така че си имаме общо 3 цели дни и още първия ден ще тругнем за някой др град, няма смисъл да губим времв в Бергамо, като ще спим там последната вечер и ще разгледаме 

Връзка към мнение

Почти измислих програмата. На 15ти ноември кацаме сутринта в Бергамо и направо ще търсим превоз за Верона. ще се разхождаме там целия ден и ще спим една вечер. Мисля че за Верона това е достатъчно. Въпросът е че се чудя дали на следващия ден да вземем влак за Венеция сутринта, където да се разходим цял ден и може би да спим там, като на 17ти сутринта да си хванем автобуса или влака за Бергамо и да си прекараме остатъка от деня там. Нощувка и сутринта полет.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Моето пътуване до Бергамо наближава. Единият ден ще отидем до Верона, решено е. Гледах сега в Гугъл мапс и не мога да се ориентирам далече ли е от гарата до старата част? Чудя се дали първо да не идем до Дуомото и оттам да почне разходката или от Кастел Векио? Дайте съвет.

Връзка към мнение

Само да кажа, че ми остават цели 13 дни до пътуването до Бергамо. Ще отидем един ден до Верона. Като се върна, ще пиша. Ако имате въпроси предварително - пишете. Не ме сдържа вече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.10.2019 г. в 23:36, clevermary каза:

Моето пътуване до Бергамо наближава. Единият ден ще отидем до Верона, решено е. Гледах сега в Гугъл мапс и не мога да се ориентирам далече ли е от гарата до старата част? Чудя се дали първо да не идем до Дуомото и оттам да почне разходката или от Кастел Векио? Дайте съвет.

Гарата не е далече от стария град. Мерих в Гугъл мапс и се оказа 2км, ако не ме лъже паметта. Половинът беше против да вървим това разстояние с ръчния багаж, обаче накрая ми се върза на акъла. Пък и какво им е на куфарите - имат си колелца, при това не са шумни. Аз ежедневно навъртам пеш  между 7 и 15 км - само разходката с кучето ми е около 5км. Пътьом си харесах едно кафене, та пихме кафе, придружено с нещо за душата 🙂 . Едва намерихме уличката с къщата, където щяхме да отседнем, че е стария град са едни кривулици, като в лабиринт. Бяхме подранили, свързахме се със собствениците, оставихме багажа и отпрашихме към Teatro Romano. По препоръка на домакините вечеряхме в Osteria da Ugo недалеч от Порта Леони. Едва я открихме, че се е скатала в една крива уличка, но храната ни хареса и следващата вечер не търсихме ново място, даже краката сами ни понесоха натам при мисълта за домашната паста с трюфели. Телешко също пробвахме в няколко варианта, чудесно го приготвят. Едната келнерка е украинка, разбирахме чудесно и за пореден път обяснявах, че не съм рускиня.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бяхме две семейства, като аз съставих програмата и всички останаха много доволни.

След като кацнахме на летището ( 28.10)директно се отправихме към Верона, където имахме 4 нощувки.

Следващият ден бяхме във Верона и се наслаждавахме на красотите на града. Апартаментът, който бях запазил беше в близост до гарата ( 5мин) и на 15мин от стария град...локацията беше супер удобна, като се има предвид, че често ни се налагаше да ползваме гарата. Самият апартамент беше страхотен , с две спални, голяма всекидневна, кухня.

След Верона отделихме един ден на Мантуа. Изборът се оказа много добър, разстоянието с влак е около 40 мин и самият град е много интересен. Посетихме дворците, пазарите, църквите в града и се прибрахме доволни от преживяното.

За последния ден се чудехме между Сирмионе и Венеция и в крайна сметка се спряхме на Венеция.

За там няма да пиша нищо, мисля че е казано достатъчно. Разстоянието е окло 1.15ч с влак.

Последният ден се разходихме в Бергамо и за десерт в мола на летището.

Беше една много приятна ваканция, с близки приятели.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Ще използвам тази тема, за да си задам въпросите, понеже общо-взето заглавието ми пасва 🙂

 

Планираме предколедно 3 нощувки в Бергамо и има толкова много писано за там, че почнах да се омотавам. За града е малко или много ясно, но се чудим дали да не мръднем донякъде единия ден и понеже в Италия не е като да няма избор човек, започвам да изпитвам трудности 😄
 
Силно подозирам, че няма много смисъл да търчим до някое от езерата, или бъркам? Особено ако времето се окаже горе-долу поносимо, да ходим, или да не ходим? И ако да, с обществен транспорт ли, или да вземем кола? 2 възрастни плюс 1 дете сме, колата за 2 дни излиза около 20 паунда, заслужава ли си изобщо да гледам влакове и автобуси, или не вземам допълнителните фактори като паркиране, разни зони, фуникуляри и лифтове предвид? Разбирам от темите, че има някаква карта Ломбардия, която ги включва (последните)...
 
А къде другаде можем на градско/селско (ако задраскаме езерата), Милано не ни привлича особено. Гледам, че се споменават Бреша, Мантуа, но все пак денят е къс и сме с 8-годишно, което изобщо не се интересува от подобен тип разходки, освен ако няма и поне някой камънак за катерене (не ми трябва допълнително мрънкане). И дори не смея да му спомена за Гардаленд ;)...
 
Кабинковият лифт до Леко дали ще работи по това време на годината (ето тук пише, че е затворен от 24.10)? Ако случайно решим все пак да се разходим в тази посока... Най-вероятно всичко ще бъде решавано в последния момент, но така, да са ми малко по-ясни опциите...
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , searus каза:

8-годишно, което изобщо не се интересува от подобен тип разходки ... И дори не смея да му спомена за Гардаленд ;)...

И защоооо? Баш това направете. Иначе може и езерата, примерно Комо или Гарда, малко разходка с корабчета, ще се изкефи. Все пак имате 3 дена, не е 1, ще стигнете и до там. Предвид детето, аз поне бих взел кола. Ако няма да обикаляте (макс още един град освен Бергамо) може и с общ. транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами защото няма да смее да се пуска само (пък на много от атракциите е задължително с възрастен), което ще рече, че най-вероятно аз трябва да се "жертвам", понеже не ми става толкова зле като на таткото 🤣 А и ще загубим цял един ден, пък сме за кратичко... Знам ли... Ще го мислим и това 🙂

 

За корабчета ще се изкефи, ама вече беше тази година на няколко ферита (включително преди седмица-две на Сардиния), освен това се изявява като "гребец" (пробвахме го няколко часа в клубче на Темза и е абсолютно въодушевен). Та нещо И за майка му и татко му няма да е лошо 😄

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леко е само на 40 минути с влак, а до Варена е за час. Мисля,ч е това си ви е съвсем нормално като за разходка с дете дори и в къс ден. 🙂 

Към градските разходки мога да добавя Монца (също на по-малко от час с влак), ама там пък съвсем няма никакъв камъняк за катерене 😄 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , master_of_germs каза:

Леко е само на 40 минути с влак, а до Варена е за час. Мисля,ч е това си ви е съвсем нормално като за разходка с дете дори и в къс ден. 🙂 

Към градските разходки мога да добавя Монца (също на по-малко от час с влак), ама там пък съвсем няма никакъв камъняк за катерене 😄 

Може би не вземаш предвид, че преди 10 (в най-добрия случай) не можем да тръгнем наникъде 🤣 Това е и главната причина да искам нощувки в самото Бергамо, за да мога аз да си се разхождам, докато народа се пробужда и мотка... Започвам да клоня към колата, както и @neuromancer съветва (макар че го дава до Леко повече, отколкото с влак), особено ако Гардаленд влезе в програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако включите Гардаленд с кола под наем, може да отидете до Малчезине. От там има лифт до Монте Балдо с прекрасна панорама към цялото езело Гарда. При такъв вариант ви трябва нощувка извън Бергамо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , lesy каза:

Ако включите Гардаленд с кола под наем, може да отидете до Малчезине. От там има лифт до Монте Балдо с прекрасна панорама към цялото езело Гарда. При такъв вариант ви трябва нощувка извън Бергамо.

Ще го погледна, на пръв поглед изглежда доста симпатично, не го бях чувала 🙂 То ще има да изскачат една камара хубости, но за съжаление няма да има време за всичко... Единият хазяин в Сардиния ни набута дебела книжка за красивите села на Италия по области (може би нещо като френските села?), наснимах съдържанието, но още не смея да погледна, че ще се молим Уиз да ни удължат престоя 😉

А лифтът кабинков ли е? Пък панорама може и да няма в крайна сметка...

Връзка към мнение

Аз все пак бих отишла на някое от езерата, ако не вали и не е кучи студ. Корабите по Гарда обаче не се движат след някой си ноември. Само някакъв среден маршрут. На Комо се движат ферита, които превозват и коли. От Варена има. Установих го онзи ден, че и на мен ми предстоят три нощи в Бергамо с две деца (40+ 😂) и им мисля интересни и леки маршрути. Измислих един ден в Бергамо, един Сирмионе и един във Варена/Беладжо. Ако им се ходи, може и гората да хванем на Комо някъде. Аз съм била, а те не. Но маршрутът при нас е второстепенен, че сме три мнооого стари приятелки, които ще се събираме там всяка от страната си. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

А защо никой не ми казва за Леоландия? За какво да бием път чак до Гардаленд, като това е на две крачки, м? 😉 Сама ли трябва всичко да разучавам 🤣

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, searus каза:

А защо никой не ми казва за Леоландия? За какво да бием път чак до Гардаленд, като това е на две крачки, м? 😉 Сама ли трябва всичко да разучавам 🤣

Вижте какво и в кои дни работи. Била съм по езерата само през лятото и се оказа, че сега не работят доста от нещата. Особено в понеделник бяха затворени повечето ресторанти, магазинчета и т.н. на Комо. Нямаше и много хора, но пък се появиха китайци. Не ми бяха липсвали досега. Замъка в Сирмионе пак пропуснах. Знам, че не работи в понеделник, затова този път отидохме в неделя. Тогава пък работел до обяд. 
Затова обиколихме целия полуостров на Сирмионе по периметъра по плажовете с белите камъни. През лятото няма шанс да го направя. Случихме на време 13-17 градуса в различните дни и не валя въпреки прогнозите. Не бях ходила в Италия от април заради преяждане с тази страна и полека се захранвам. Piano, piano. Засега успешно. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.