Прескочи до съдържание

Израел през декември 2019


Plamsi

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Планирам пътуване до Израел през декември. 

 

Идеята ми е да кацна в Тел Авив и да се върна от Ейлат. Като мисля да остана поне една седмица.

 

Интересувам се дали за една седмица ще успея да видя най-важните и интересни места. Заслужава ли си през декември да се ходи до Ейлат и дали става поне малко да се топнеш в някое от техните морета. Имам желание да посетя Йерусалим и Витлеем като все още съм в началото на проучването си кое си заслужава и кое не.

 

Ще съм благодарна за всякакви съвети. 🙂

Връзка към мнение

Препоръчвам да не пропускаш Хайфа и Бахайските градини, но това при положение, че имаш повече от 7 дни.

Ако трябва да сме точни Витлеем е в Палестина. Базиликата "Рождество Христово" е много посещавана и понякога се чака дълго време, докато влезеш вътре, така че предвиди половин ден за Витлеем. Ние не нощувахме там, взехме си маршрутка от Тел Авив до Витлеем и вечерта спахме в Рамалла.

Иначе за 7 дни ще ти е малко натоварено, бих ги разделил 5 дни между Тел Авив и Йерусалим, 1 за Витлеем и 1 за Ейлат, като морето е прилично студено, може да се топнеш.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.