Прескочи до съдържание

Питане за Украйна


Препоръчани мнения

5 minutes ago, ACM said:

За Украйна гледам, че нямаме визи. Като влизане в Турция ли е или има нещо по-особено? 

Не знам какво се има предвид за влизането в Турция, но за Украйна се изисква паспорт. Визи няма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Не знам какво се има предвид за влизането в Турция, но за Украйна се изисква паспорт. Визи няма.

Имам предвид, че просто си даваш паспорта, а не е като в някои страни да има нужда от разпечатка за полет за излизане, банкови сметки и т.н.

Връзка към мнение
2 minutes ago, ACM said:

Имам предвид, че просто си даваш паспорта, а не е като в някои страни да има нужда от разпечатка за полет за излизане, банкови сметки и т.н.

Преди месец на пътя между Сучава и Чернивци на влизане в Украйна не ми искаха нищо. Бях в полулегална маршрутка и просто ни събраха паспортите и след 5 мин ни ги върнаха подпечатани. Предполагам, че за влизане по въздух ще е още по-лежерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, ACM said:

Имам предвид, че просто и даваш паспорта, а не е като в някои страни да има нужда от разпечатка за полет за излизане, банкови сметки и т.н.

За да не повтарям, тук https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/ukraine е описано много добре какво искат... "официално". Дали обаче ще поискат нещо допълнително освен паспорт е преценка на граничния служител тоест доколко говори английски и какъв му е трудовият ентусиазъм. 😉 Затова дори и да говорите руски (макар че държавните служители са задължени да говорят на украински), обръщайте се и винаги говорете на английски. 😉

Официално могат да ви поискат много неща, но неофициално почти никога не го правят. 👍

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.