Прескочи до съдържание

Пътуване с Източния Експрес


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Имам един такъв въпрос технически, 

Организирам пътуване между 3 държави (от Азербайджан през Грузия през Турция че към Варна), обаче стигам до един тънък момент - Пътувам от Ерузурум към Анкара с Източния Експрес. Опитвам се да си купя билети за спален вагон обаче - йок. На сайта на TCDD пише, че не става оттам. Има и друг вариант, който мисля и искам някой да сподели правил ли го е - тъй като има купета, с по 4 айде да ги нарека койки - 2 долни и 2 горни. Възможно ли да купя и четирите билета в купето и един вид никой да не ме притеснява 20-21 часа до Анкара?

Връзка към мнение
преди 3 часа, den_zuk каза:

Здравейте, 

Имам един такъв въпрос технически, 

Организирам пътуване между 3 държави (от Азербайджан през Грузия през Турция че към Варна), обаче стигам до един тънък момент - Пътувам от Ерузурум към Анкара с Източния Експрес. Опитвам се да си купя билети за спален вагон обаче - йок. На сайта на TCDD пише, че не става оттам. Има и друг вариант, който мисля и искам някой да сподели правил ли го е - тъй като има купета, с по 4 айде да ги нарека койки - 2 долни и 2 горни. Възможно ли да купя и четирите билета в купето и един вид никой да не ме притеснява 20-21 часа до Анкара?

Имаш предвид кушет-вагона? Че щом си плащаш що да не може  🙂

Но аз бих си взела бизнес купе вместо кушет - хем ще си самостоятелно, хем е по-комфортно, даже мисля, че и включена закуска има.

Връзка към мнение

Не разбрах какъв точно е проблема, TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ, които е със спални вагони (Yatakli), върви три пъти в седмицата и билети за него се продават на сайта на TCDD. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за своевременния отговор. Сега видях че проблема явно е оттам че аз пътувам на конкретни дати, резервациите по пътя вече са ми фиксирани и се озовавам в Ерзурум на 20.10, а туристическия е ден по-късно  и ден по рано. Сега го виждам че има спални там. На нормалния поне през системата на TCDD не ми позволява да видя дори и да има. Мерси все пак, разбрах.

Връзка към мнение

Doğu Expresi, който върви всеки ден има само седалки (Pullman 2+1) и кушет вагони (Ortulu kusetli).

 

Ето тук ще си намериш доста информация за турските железници
https://www.seat61.com/Turkey2.htm#Ankara_to_Eastern_Turkey

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Турция (също и бившите съветски държави) има влакове, които не се движат всеки ден. В някои местата се изкупуват за месеци напред (например техеранския влак, с който ми се иска да пътувам до Иран)...

Връзка към мнение
На 28.09.2019 г. в 21:10, pr284 каза:

В Турция (също и бившите съветски държави) има влакове, които не се движат всеки ден. В някои местата се изкупуват за месеци напред (например техеранския влак, с който ми се иска да пътувам до Иран)...

То и аз гонех идеята да включа и Иран, ама предвид на разклатеното положение там не ми се рискуваше щото пътувам с фамилията. Ако съм сам - без проблем ще тръгна.  То между другото директен влак няма. Имаше, но е суспендиран за неопределен период. Два влака са сега. Пътуваш с експреса до Ван, който реално е до Татван, скачаш езерото, и оттам чакаш Ван-Тебриз-Техеран. Ама трябва да е добре съгласувано че единия пътува едни дни, другия -други 🙂

 

Сори за отклонението, по моя въпрос - Източния експрес на същата ли гара пристига, от която тръгват скоростните влакове за Истанбул? Не съм бил в Анкара и гледам снимки на гарите и оставам с визуалното впечатление, че са две различни гари. Едната изглежда ретро, другата футуро :). Питам за да зная какво време да залагам за следващия влак (YHT).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.