Прескочи до съдържание

Комо, Портофино и Чинкуе Тере.


PACXA

Препоръчани мнения

Здравейте 🙂

 

Предстои ми пътуване през Април до езерото Комо, Портофино и Чинкуе Тере.

 

Ще помоля за идеи, коментари и забележки от вас:-)

 

Идеята е следната:
 

Първи ден. Кацане в Бергамо в 9:00, наемаме кола и отпътуваме към езерото Комо. Оставаме там до около 17:00. Отпътуваме за Рапало.

 

Втори ден. Разглеждане на Рапало и Портофино. 
 

Трети ден. Разглеждане на Чинкуе Тере /5-те села/. Около 17:00 тръгване за Бергамо.

 

Благодаря предварително 🙂

 

Връзка към мнение

Мисля да отидем и до там. Предполагам около 10:00 ще сме на езерото и до залез ще останем.  Идеята ми е Варена-Беладжио-Комо.. Още не съм разглеждал подробно точни места за посещение около езерото, затова писах тук:-)

 

Връзка към мнение

Като гледам маршрута е по-скоро за 5-6 дни не за 3 .

Трябва да имаш в предвид че пътуването по бреговете на Комо е доста бавно, пътищата са тесни и почти непрекъснато си в населено място ( Това не се отнася за скоростния път от източната страна тръгващ от Леко , но той е почти изцяло под земята ( тунели)).

Връзка към мнение

С това време разполагаме.. Аз мисля, че ще се справим с програмата 🙂 

 

Моля, да ми препоръчате рент-а-кар компания от летището в Бергамо. 

 

През март месец тази година си запазихме през rentalcars за компания dollar. Останах изключително разочарован защото бях таксуван 2 пъти за застраховка и какво ли още не .. 

 

Благодаря.

Връзка към мнение

Само да отбележа, че достъпът с кола до Чинкуе Тере не е разрешен. Иначе е съвсем възможно да бъдат обиколени селцата за ден от Специя с влак, обаче от последното до Бергамо в същия ден - не бих си причинила това. Ще сведа селцата до 2 - 3. 

Връзка към мнение

Знам за колите. Идеята е да се нощува в едното от двете градчета в двата края на парка /Монтеросо или Риомаджиоре/ и там да се остави колата, а през деня придвижване с влак.

Връзка към мнение

И според мен са малко дните. Може би е по-добре да се фокусирате само върху едната част, напр. около Комо. 

Другите винаги може да ги посетите някой следващ път 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, предстои ни пътуване през Април до Чинкуе Тере.

 

Идеята е следната:

 

Нощувка в Рапало.

Сутринта хващаме корабче за Санта Маргарита и Портофино.

Следобед връщане от Портофино - отново с корабче.

Оставяме колата на гарата в Рапало и хващаме влак за Манарола /където ще е втората нощувка/. Тук ако някой знае дали има паркинг въобще на гарата и колко струва на ден? Благодаря 🙂

Настаняване в Манарола привечер.

Следващия ден е за разглеждане на 5-те селца и възможно най-късно хващане на влак за Рапало.

Взимаме колата и изчезваме 🙂

 

Приемам идеи, забележки и съвети 😉 

Връзка към мнение
преди 6 минути , PACXA каза:

Здравейте, предстои ни пътуване през Април до Чинкуе Тере.

 

Идеята е следната:

 

Нощувка в Рапало.

Сутринта хващаме корабче за Санта Маргарита и Портофино.

Следобед връщане от Портофино - отново с корабче.

Оставяме колата на гарата в Рапало и хващаме влак за Манарола /където ще е втората нощувка/. Тук ако някой знае дали има паркинг въобще на гарата и колко струва на ден? Благодаря 🙂

Настаняване в Манарола привечер.

Следващия ден е за разглеждане на 5-те селца и възможно най-късно хващане на влак за Рапало.

Взимаме колата и изчезваме 🙂

 

Приемам идеи, забележки и съвети 😉 

Здравей 🙂

 

Планът е добър за мен - явно обичате по стегнато темпо, както и аз с моята спътничка, с която направихме този маршрут.

 

С една уговорка - април няма гаранция, че всички корабчета ще се движат, така че си направете план Б.

 

П.П. Нямам идея за паркинги... 

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Здравей 🙂

 

Планът е добър за мен - явно обичате по стегнато темпо, както и аз с моята спътничка, с която направихме този маршрут.

 

С една уговорка - април няма гаранция, че всички корабчета ще се движат, така че си направете план Б.

 

П.П. Нямам идея за паркинги... 

http://traghettiportofino.it/en/wp-content/uploads/sites/2/2019/05/Linea-1-INGLESE-2019-web.pdf - това е разписанието, а времето е отделен въпрос 🙂

 

План Б е с колата, но ще изгубим доста време според мен.

Връзка към мнение
преди 2 часа, PACXA каза:

http://traghettiportofino.it/en/wp-content/uploads/sites/2/2019/05/Linea-1-INGLESE-2019-web.pdf - това е разписанието, а времето е отделен въпрос 🙂

 

План Б е с колата, но ще изгубим доста време според мен.

Бих предложила с автобус - ние така направихме на връщане, обаче не искам да те подвеждам с разписание. 

 

Желая ви чудно време - и корабчета! Портофино ми влезе сериозно в сърдечния мускул  🙂

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.