Прескочи до съдържание

Ибис хотели


rdd

Препоръчани мнения

Добри. Непретенциозни, евтини, чисти, обикновено с централно местоположение. В Малага е много добър, въпреки двете звезди.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Спал съм в Ибис в Дортмунд преди 3-4 години, беше ок. Непретенциозен, семпъл, с всичко необходимо и на добра цена. В Хановер редовно спя в един Ибис хотел, също съм супер доволен. Само да не улучиш някой панаир в Хановер, че тогава цените са тройни😀😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На нас хотелите Ibis много ни харесват.Чисти,с удобни легла,много добра локация и паркинг.Мисля,че за съотношението цена-качество почти нямат равни.Ползвали сме ги над 10 пъти в различни държави и до сега не сме останали разочаровани.

Ако искате да участвате в програмата им за лоялни клиенти,ще трябва да резервирате по високият клас хотели -Ibis Style.Те са обикновено с категоризация три звезди  и са брандирани със зеленият знак на веригата.

Ако търсете обаче най-евтината цена ще трябва да си запазите стая в Ibis Budget-брандирани с лилавият цвят на веригата.

Има още една категория хотели от веригата и тя е само Ibis-брандирана с червеният цвят на веригата.Червените ибиси варират между две и три звезди и в повечето случаи са най-скъпи.Те също носят точки за лоялната програма на хотелите от групата на Accor.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз пък, противно на останалите, не им се кефя много. Според мен стаите са прекалено малки, а за цената си имат доста добри алтернативи. 

Ползвам съм ги веднъж - в Прага. Останалите пъти когато съм попадал на Ibis, винаги съм откривам хотел/място за настаняване в близост (или на по-добра локация) на същите пари, но предлагайки по-големи и по-хубави стаи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 5 часа, krasen_denev каза:

На нас хотелите Ibis много ни харесват.Чисти,с удобни легла,много добра локация и паркинг.Мисля,че за съотношението цена-качество почти нямат равни.Ползвали сме ги над 10 пъти в различни държави и до сега не сме останали разочаровани.

Ако искате да участвате в програмата им за лоялни клиенти,ще трябва да резервирате по високият клас хотели -Ibis Style.Те са обикновено с категоризация три звезди  и са брандирани със зеленият знак на веригата.

 

Аз съм си харесала този във Виена ibis Styles Wien Messe Prater. Местоположението не е лошо.

Може ли да кажете какво предполага програмата за лоялни клиенти. Извинете ме, но нямам опит с участие в каквито и да е програми. Как да го направя?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Програмата на Le Club Accor Hotels  e за трупане на точки от нощувки в хотелите на веригата - от която Ibis са част. В последствие точките се обръщат в отстъпка (2000 точки=40Евро). Отделно при определен брой точки или нощувки ти вдигат нивото на членство на Сребърно, Златно или Платинено (а вече измислиха и ново - Диамантено от догодина), които пък ти дават разни екстри като късно напускане, ранно освобождаване, ваучери за напитки, ъпгрейд на стая, гарантирана наличност на стая и т.н.

За престой в Ibis Budget обаче не се натрупва нищо (както и за останалите в ниския сегмент - като F1), а за стандарния и Styles се .

При всички случаи нощувките вIbis не са начин за особен напредък в програмата, но нищо не ти пречи да се регистрираш - отвреме навреме пускат разпродажби само за членове или промоции за натрупване на точки.

https://www.accorhotels.com/leclub/cards-status-benefits/index.en.shtml

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, П.Кръстев каза:

Аз пък, противно на останалите, не им се кефя много. Според мен стаите са прекалено малки, а за цената си имат доста добри алтернативи. 

Ползвам съм ги веднъж - в Прага. Останалите пъти когато съм попадал на Ibis, винаги съм откривам хотел/място за настаняване в близост (или на по-добра локация) на същите пари, но предлагайки по-големи и по-хубави стаи.

И аз така. Ибис в Амстердам ми беше първият и последен престой във веригата - стаята беше минитюрна, едвам се разминавахме, иначе локацията беше супер, затова го и бях избрала.

От този клас вериги харесвам Premier Inn - пак са базови , но с много по-просторни стаи и също на добри локации. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, rdd каза:

Аз съм си харесала този във Виена ibis Styles Wien Messe Prater. Местоположението не е лошо.

Може ли да кажете какво предполага програмата за лоялни клиенти. Извинете ме, но нямам опит с участие в каквито и да е програми. Как да го направя?

Извинявай,че чак сега ти отговарям! @adreno е дал изчерпателен отговор относно програмата.

А за промоциите-ние например взехме за 70 лв. две двойни стаи във Варшава,което правеше по 15 лв. на човек,а такива промоции в Ibis има постояно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Хотелите на Accor имат някаква семейна тарифа, втора стая на половин цена, ако се резервират заедно. Има някакви особености, които не ги знам, защото не винаги се появява

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 11.10.2019 г. в 16:32, krasen_denev каза:

На нас хотелите Ibis много ни харесват.Чисти,с удобни легла,много добра локация и паркинг.Мисля,че за съотношението цена-качество почти нямат равни.Ползвали сме ги над 10 пъти в различни държави и до сега не сме останали разочаровани.

Ако искате да участвате в програмата им за лоялни клиенти,ще трябва да резервирате по високият клас хотели -Ibis Style.Те са обикновено с категоризация три звезди  и са брандирани със зеленият знак на веригата.

Ако търсете обаче най-евтината цена ще трябва да си запазите стая в Ibis Budget-брандирани с лилавият цвят на веригата.

Има още една категория хотели от веригата и тя е само Ibis-брандирана с червеният цвят на веригата.Червените ибиси варират между две и три звезди и в повечето случаи са най-скъпи.Те също носят точки за лоялната програма на хотелите от групата на Accor.

Много мерси за подробната информация, но имам 1 въпрос - в момента при мен Ibis Budget излизат в син цвят? Предполагам, че просто са сменили цвета. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , darinamarinova каза:

Много мерси за подробната информация, но имам 1 въпрос - в момента при мен Ibis Budget излизат в син цвят? Предполагам, че просто са сменили цвета. 

Окей,цвета може и да е син.Явно са сменили цвета. Щом е ibis-budget не участва в програмата за натрупване на точки.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм доволен. Спал съм в Budget, Normal, Style ( зеления или каквото е там) в Германия, Франция, Швейцария и Италия. Също в Novotel от веригата. Чисто е, знаеш какво те чака. Но наистина някъде стандартните стаи са доста малки (10-20% от случайте). 

Връзка към мнение
На 11.10.2019 г. в 15:49, rdd каза:

Какви впечатления имате от Ибис хотелите. Харесала съм цената на един зелен Ибис във Виена. 

Хотелът във Виена е най-евтиния в района, Roomz е доста по-добър обаче.Като за без пари става къде да спиш поне.

Непретенциозен, никой не следи колко човека са в стаята като бонус 😉

Нощем оставят пазача само.

Две камериерки влязоха без да предупредят през деня ,минутка преди това бях гол...някакви туркини.

Вратата на банята на Ибис Севиля бе прозрачна, имаше 2 пъти проблем с картите , които отварят вратите.В Манчестър Ибиса  бе близо до някои локации които ми трябваха тогава.
Все има нещо да се хапне, колкото и минимална да е закуската, винаги държат добра цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Постоянно има private sale на хотели в различни градове и държави, виждат се отстъпките като членове на Le Club Accor hotels, интересно е, че при стандартно търсене не ми излизаха тези отстъпки, трябва от тук да се прави търсене. https://www.accorhotels.com/gb/czech-republic-slovakia-hungary-romania/hotel-private-deals/index.shtml Но не прочетох дали се натрупват тези точки, за които ставаше дума 🙂

Връзка към мнение
На 14.10.2019 г. в 18:27, darinamarinova каза:

Много мерси за подробната информация, но имам 1 въпрос - в момента при мен Ibis Budget излизат в син цвят? Предполагам, че просто са сменили цвета. 

И аз скоро разбрах, че Ибис са три вида - син, зелен и червен. Спахме една нощ  в Ница, че беше близо до летището, след късен полет, ама,  няма да повтаряме:((

Евтини са, ама стаите са толкова ню-ню, че стават, само  за една нощувка, без да си отваряме куфарите.

 

image.png.217b500b7a78807072b94cf615850452.png

image.png.3c86248bedab17a393d1b2eeb1d94f1e.png

image.png.cae7102e87a595e2db64babd6d02e455.png

 

Връзка към мнение
преди 44 минути , AlexandraKo каза:

 

Евтини са, ама стаите са толкова ню-ню, че стават, само  за една нощувка, без да си отваряме куфарите.

 

image.png.217b500b7a78807072b94cf615850452.png

image.png.3c86248bedab17a393d1b2eeb1d94f1e.png

image.png.cae7102e87a595e2db64babd6d02e455.png

 

Куфарите остават пред вратата. При наличие на трима в стаята, ходенето става по леглата. Може и с излез, за да мина:laugh:

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, darinamarinova каза:

Постоянно има private sale на хотели в различни градове и държави, виждат се отстъпките като членове на Le Club Accor hotels, интересно е, че при стандартно търсене не ми излизаха тези отстъпки, трябва от тук да се прави търсене. https://www.accorhotels.com/gb/czech-republic-slovakia-hungary-romania/hotel-private-deals/index.shtml Но не прочетох дали се натрупват тези точки, за които ставаше дума 🙂

На първата страница на даден сайт от хотел, не се виждат отстъпките. По нататък като се избира вид стая се виждат двете цени, по-скъпата е зачеркната и ясно се вижда, че има намаление за членове на групата. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Hollywood каза:

Куфарите остават пред вратата. При наличие на трима в стаята, ходенето става по леглата. Може и с излез, за да мина:laugh:

 

 

Ама, точно! Ние сме  двама, обикновено с по един голям и по един малък куфар. Та си представИ, как се сместихме.

Ако човек е само с ръчен багаж, пътува сам  и е за една-две нощувки, като бюджетен вариант става. Чистичко е, закуската не е кой знае какво, но си има за ядене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

някой дали знае мога ли да ползвам едновременно ваучери от няколко акаунта? Че така се случи, че имам 3. Тоест резервирам от единия с ваучер за 40 евро и за доплащане на място да взема още един ваучер от друг акаунт?

Връзка към мнение

Те са на някой извън семейството ? Ако да , направи си резервация с ваучер не на твое име , като името на хотелският гост е твоето , и след това на място доплати с твой ваучер. 
А може би най-добре им пиши/обади на хотела и ги питай за твоят конкретен случай.

Връзка към мнение

Покрай пандемията станаха много хлъзгава тази верига, така че пиши на хотела. И се моли да ти отговорят.

Ние ползвахме скоро един Ибис в Лийдс, отговориха ми след 10-12 дена.

Мога много да пиша за Accor Hotels, едва ли някой е спал повече от мен в тази верига. Принципно мисля, че това е най-големият бранд в света, имат хотели от 2 до 5 звезди и бяха супер верига, но Ковида и разрастването им бутна доста от качеството на обслужване, по-точно връзката с клиента. Нелогично за моето вече 15-17 годишно членство, миналата година приеха разни поправки в бонус програмата си и докато се усетя, ми изгоряха 22 000 точки…леко почервенях от злоба. Писах им - никакъв отговор. При последната резервация за дъщеря ми в Париж, пак писах, отговор още чакам. А междувременно дъщеря ми беше вече там и се прибра…Абе зле са вече и не ги препоръчвам много.

А Ибис хотелите конкретно - във всеки град е различно. Имат супер хотелчета някъде, имат и здрави мизерийки на места, до късмет си е.

В Германия съм спал 3-4 пъти, греда, в Турция са страхотни. В Лима чакахме 1:40 ч. да ни настанят, иначе беше супер хотела, в Тайланд също са много добре.

А дали са евтини - бяха евтини. Първо, че им растат разходите като верига, второ - конкуренцията вече е жестока и издъхват, навсякъде има страхотни предложения, само да му се търси на човек.

 

П.П. @neuromancer, имах преди 2 акаунта, пробвах да ги обединя - отказаха ми (когато все още отговаряха на клиенти). Така че, това с ваучерите няма да ти се получи. Според мен.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Sun4o каза:

Принципно мисля, че това е най-големият бранд в света,

Далеч са от подобен епитет , всъщност са шести в света , ако трябва да сме точни 👍.

 

Имейл каналите , обикновено са доста бавни - туитър или обаждане на рецепция са бързо решение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.