Прескочи до съдържание

Един месец в Иран и региона


Ou7law

Препоръчани мнения

Здравейте, посещението ми в Иран най-после е на път да се осъществи като имам свободен цял Декември (дори и повече евентуално).

Основната дестинация ще бъде Иран, където мисля да изкарам поне две седмици. За сега планувам да летя с Пегас от Истанбул.

 

Какво бихте ме посътвели относно евентуално посещение на Грузия, Армения, Азербейджан като последователност, време и т.н. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам няколко мисии в Иран, където съм работил за три авиокомпании. Но на нито едно летище, което съм посещавал не съм видял да кацат или излитат самолети за Армения, Грузия или Азербейджан. Вярно, има много самолети с регистрация в тези страни, които работят там, както и много пилоти. Но трафик за тези дестинации... Не знам, може би Iran Air, Mahan Air да летят до някъде. Другия вариант, който се сещам е през Истанбул. Успех в търсенето и приятни моменти в Иран! 😀  

Връзка към мнение

Сега видях темата. Ние от Иран минахме сухопътно в Армения, след това в Грузия и се прибрахме от Кутайси с Уизз. Нямахме никакви проблеми. 

Връзка към мнение

Нали имаше някакви особености при преминаване от Азербейджан в Армения заради спорните им територии, т.е. в една от двете посоки беше проблем ако не се лъжа.

Връзка към мнение
преди 17 часа, Ou7law каза:

Нали имаше някакви особености при преминаване от Азербейджан в Армения заради спорните им територии, т.е. в една от двете посоки беше проблем ако не се лъжа.

И във двете посоки ще е проблем. Не можеш да влезеш в Армения от Азербайджан и обратното. Избери си коя от двете ти е приоритетна. Вариант 1 ти е Иран-Азербайджан-Грузия. Вариант 2 ти е Иран-Армения-Грузия. Като според мен вариант 1 е по лесно осъществимия. Има разбира се малка врътка до колкото знам, но е напълно безмислено да я правите. Врътката е Иран-Азербайджан-Грузия-Армения. Обратния вариант на врътката Армения-Грузия-Азербайджан е невъзможен по никакъв начин.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На ‎15‎.‎10‎.‎2019‎ г. в 14:13, Ou7law каза:

Какво бихте ме посътвели относно евентуално посещение на Грузия, Армения, Азербейджан като последователност, време и т.н

Тъй като имам определен интерес към темата,  вчера разговарях с познат арменец, женен за българка и постоянно пребиваващ у нас. Та в арменските информационни източници било писали, че предстои откриване на въздушна линия София-Ереван-София. Това мисля, че ще измени планировката. Може да се помисли за варианта София- Иран-Азербайджан-Грузия-Армения-София  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , дядо Пепи каза:

Тъй като имам определен интерес към темата,  вчера разговарях с познат арменец, женен за българка и постоянно пребиваващ у нас. Та в арменските информационни източници било писали, че предстои откриване на въздушна линия София-Ереван-София. Това мисля, че ще измени планировката. Може да се помисли за варианта София- Иран-Азербайджан-Грузия-Армения-София  

Ако вържем две и две с очакваните линий на Уиз от Ереван, означава ли, че може да очакваме София-Ереван от Уиз.

Връзка към мнение
преди 1 час, Йосиф Милчов каза:

означава ли, че може да очакваме София-Ереван от Уиз.

Мхм. 🙂 За това иде реч.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
On 10/21/2019 at 8:06 AM, slujitel said:

Сега видях темата. Ние от Иран минахме сухопътно в Армения, след това в Грузия и се прибрахме от Кутайси с Уизз. Нямахме никакви проблеми. 

Между кои градове минахте? Как е траспорта свързан с преминаването, фирми, билети, граници?

Връзка към мнение

Също някой дали е ползвал Queshm Airlines, видях че имат полети до Оман/Дубай, а там не съм ходил и ако цените са ок, може да прескоча за няколко дни

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ou7law каза:

Между кои градове минахте? Как е траспорта свързан с преминаването, фирми, билети, граници?

Кацнахме в Техеран, от там с автобуси Ком, Кашан, Шираз, Керман и пустинята, Табриз и от Табриз наехме кола до границата. Всичко на място с автобуси, таксита и частни коли, с пазарлък. Без фирми, билети на място от автогарите. В Армения след границата отново с кола до Горис и от там продължихме с маршрутки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В крайна сметка реших да кацна в Ереван (от София с гърците за 120лв.) два дни там, след това 3 пълни дни в Тбилиси.

Оттам полет с Бута до Баку - два дни там и след това пак с Бута полет до Техеран.

Две седмици в Иран и обратно към Истанбул с Turskish 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.