Прескочи до съдържание

Филипини - 2 седмици плажове и шнорхелинг


VASILEV

Препоръчани мнения

Филипини през Февруари 2020

Здравейте, след дълго чудене къде за първи път в Югоизточна Азия, билетите вече са факт от 13 до 28 Февруари, две седмици на Филипини. 

Надявам се да съм направил правилен избор. От тук нататък трябва да нагласим програмата.

Първо имаме престой от 08:00 до 23;40 престой на летище ПуДонг, Шанхай. Надявам се да имаме възможност да излезнем от летището и да разгледаме Шанхай( магеланци споменаха, че това е възможно).

 В Манила кацаме рано сутринта, не смятам да оставаме, а с местна авиокомпания на някъде. И тук въпроса е: На къде😐? @ivooo беше споменавал, че Борокай е бил затворен и се е строяло доста преди година, само заради white beach, не знам дали да не го пропусна. Имаме цели 13 дни от които искаме да посетим Корон, Ел Нидо и най- южната част на Палаван, Балабак. Това което търсим са предимно плажове и шнорхелинг. По 3-4 дни на място.

Ще се радвам на мнения и препоръки от тези, които вече са били на Филипините за настаняване, турове и всичко, което ви е харесало. Благодаря Ви предварително!

Връзка към мнение
On 10/23/2019 at 5:17 PM, VASILEV said:

Филипини през Февруари 2020

Здравейте, след дълго чудене къде за първи път в Югоизточна Азия, билетите вече са факт от 13 до 28 Февруари, две седмици на Филипини. 

Надявам се да съм направил правилен избор. От тук нататък трябва да нагласим програмата.

Първо имаме престой от 08:00 до 23;40 престой на летище ПуДонг, Шанхай. Надявам се да имаме възможност да излезнем от летището и да разгледаме Шанхай( магеланци споменаха, че това е възможно).

 В Манила кацаме рано сутринта, не смятам да оставаме, а с местна авиокомпания на някъде. И тук въпроса е: На къде😐? @ivooo беше споменавал, че Борокай е бил затворен и се е строяло доста преди година, само заради white beach, не знам дали да не го пропусна. Имаме цели 13 дни от които искаме да посетим Корон, Ел Нидо и най- южната част на Палаван, Балабак. Това което търсим са предимно плажове и шнорхелинг. По 3-4 дни на място.

Ще се радвам на мнения и препоръки от тези, които вече са били на Филипините за настаняване, турове и всичко, което ви е харесало. Благодаря Ви предварително!

Здравейте отново, относно Филипини, някой ходил ли е до Балабак и съседните острови? Какво мислите, доста отдалечено.

Връзка към мнение

Здравей. Ние ще пътуваме 20.11 - 03.12 като и при нас основното е плаж и шнорхелинг. В момента проучваме и сме в процес на резервация  за лодка и преход по островите мужду Ел Нидо и Корон. Във FB пише един българин, който живее във Филипините и четох, че не препоръчва южен Палаван.

Ние първия ден решихме да включим и китовите акули в Ослоб, въпреки навалицата.

Връзка към мнение
7 minutes ago, lesy said:

Здравей. Ние ще пътуваме 20.11 - 03.12 като и при нас основното е плаж и шнорхелинг. В момента проучваме и сме в процес на резервация  за лодка и преход по островите мужду Ел Нидо и Корон. Във FB пише един българин, който живее във Филипините и четох, че не препоръчва южен Палаван.

Ние първия ден решихме да включим и китовите акули в Ослоб, въпреки навалицата.

Здравей, за нас е голяма чуденка. Вероятно и ние ще посетим Корон и Ел Нидо, но навсякъде където и да чета или гледам за дневните турове, всичко е едно препускане от остров на остров за по 30-40 мин. и на всичко отгоре пълно с туристи. Южен Палаван ми се стори все още недокоснат от масовия туристически поток и със страхотни острови(такива каквито всички искаме да видим). А имаш ли информация за Китайските транзитни визи, ако полета ви е през Китай? Ние имаме цял един ден престой в Шанхай. Благодаря.

Връзка към мнение

Летим през Доха с катарците. Не съм била в Китай.

За туровете в Ел Нидо има тема:

И ние искаме да не е препълнено с туристи, още повече, че бях разочарована в Тайланд на Мая бей и наоколо точно заради това.

Затова ще направим преход между островите. На търсачките adventure tour from el nido to coron излизат предложения. Да ден два трябва да решим кой да вземем.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Nacpan beach до El Nido. Ходихме в мега пик по врeме нa китайската нова година, туровете като бяха препълнени, а този плаж беше плажът на годината в трипадвайзър и пак беше полупразен. Просто е много голям и наистина с изаслужава. Маршрутки има по няколко на ден от El Nido. 

 

Както съм писал и друг път, околo El Nido има много какво да се прави, просто не ходете по турове с навалицата,  а вие си резервирайте лодка и ходете където искате. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
26 minutes ago, T.E.Lawrence said:

Nacpan beach до El Nido. Ходихме в мега пик по врeме нa китайската нова година, туровете като бяха препълнени, а този плаж беше плажът на годината в трипадвайзър и пак беше полупразен. Просто е много голям и наистина с изаслужава. Маршрутки има по няколко на ден от El Nido. 

 

Както съм писал и друг път, околo El Nido има много какво да се прави, просто не ходете по турове с навалицата,  а вие си резервирайте лодка и ходете където искате. 

@T.E.Lawrence Супер, току що прибавих Nacpan beach в програмата. Благодаря! А според теб El Nido и Coron сходни ли са или да отделя време и за двата острова? Ето линк към тур оператор на Balabac, ако някой се интересува от южен Палаван.

https://www.facebook.com/KinaKuanBalabacIslandTours/

Връзка към мнение

Като бях в това положение, изчетох интернета и мненията бяха 50 на 50. За мен вече е 100% ясно (лично мнение), ако не сте гмуркачи и нямате много време, Корон можете да го пропуснете. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

  Аз не мога да съм много полезен . Бяхме само за 2-3 седмици . Основно в района на Бохол и Себу . Боракай за нас беше изгубено време. Наблегнахме на дайвинга . Малапаскуа и Moalboal . На Малапаскуа определено си е за дайвинг . На Моалбоал за шнорхел също беше много подходящ .  За хора , които не са плували с китови акули може би Ослоб е подходящо място . За нас категорично не . 

 Поздравления за Balabac . Изглежда много приятно , но най важното е  1. Не звучи комерсиално и  2. Ти си си  го открил .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бях 5 дни в El Nido и 3 дни в Coron. Определено около El Nido има много какво да се прави. Леснодостъпно е с маршрутки или моторче, а плажа Merimegmeg е страхотен и бих казал че е ОК дори за пеша. Иначе ходихме с лодка из околията и на двете места и май природата около Coron ми хареса една идея повече. 

Връзка към мнение
1 hour ago, digitalpr said:

Бях 5 дни в El Nido и 3 дни в Coron. Определено около El Nido има много какво да се прави. Леснодостъпно е с маршрутки или моторче, а плажа Merimegmeg е страхотен и бих казал че е ОК дори за пеша. Иначе ходихме с лодка из околията и на двете места и май природата около Coron ми хареса една идея повече. 

@digitalpr аз все още я глася програмата. Не съм ходил никъде в Югоизточна азия все още, но като гледам в youtube, че и в El Nido и Coron e "оранжево" от жилетки😐 и доста се разколебавам. Имам идея за Linapacan и Balabac за турове 3D2N, места , които са в страни от туристическия поток и определено мнооого красиви,  дори говорих с туроператор от Balabac, но тук основното ми колебание е високата цена на тези турове средно PHP 13000 - 16000 на човек, като в тази цена е включена храна,транспорт и къмпингуване и нещо друго, което ме притеснява е , че съм алергичен към комари, а в района на Balabac има данни за денга.

Връзка към мнение

Комарите и болестите си ги има навсякъде по югоизточна Азия. Вземи си репелент, носи дълъг панталон вечер и би трябвало да няма проблем. Два пъти съм ходил в тази част на Азия, но в най-сухия и горещ период (Март-Април) и нямаше никакъв проблем с комарите. 

Връзка към мнение
преди 16 часа, VASILEV каза:

@digitalpr аз все още я глася програмата. Не съм ходил никъде в Югоизточна азия все още, но като гледам в youtube, че и в El Nido и Coron e "оранжево" от жилетки😐 и доста се разколебавам. Имам идея за Linapacan и Balabac за турове 3D2N, места , които са в страни от туристическия поток и определено мнооого красиви,  дори говорих с туроператор от Balabac, но тук основното ми колебание е високата цена на тези турове средно PHP 13000 - 16000 на човек, като в тази цена е включена храна,транспорт и къмпингуване и нещо друго, което ме притеснява е , че съм алергичен към комари, а в района на Balabac има данни за денга.

Ние ще правим тур 5D4N между Ел Нидо и Корон /вкл Линапакан/. Ако не ти е късно началото на декември, ще ти дам отзиви.

И мен ме притесняват комарите.

 

Връзка към мнение
преди 32 минути , lesy каза:

Ние ще правим тур 5D4N между Ел Нидо и Корон /вкл Линапакан/. Ако не ти е късно началото на декември, ще ти дам отзиви.

И мен ме притесняват комарите.

 

Благородно ви завиждам, това си го оставям за следващия път.

 

Ние също сме във Филипините през февруари, по три дни на Панглао, Ел Нидо и Корон. За Ел Нидо намерих едни къщички, които супер много ми харесват, далеч от туристическата част, също предлагат турове, но в другата част на острова. Има ток за няколко часа, няма топла вода, обаче всички от групата ни се влюбихме в това място. далече от всички и от всичко -  Dakila Cabins, El Nido.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, lesy каза:

Ние ще правим тур 5D4N между Ел Нидо и Корон /вкл Линапакан/. Ако не ти е късно началото на декември, ще ти дам отзиви.

И мен ме притесняват комарите.

 

Леси, имаш ли някакъв линк към този тур? И аз се интересувам - за някога, няма спешност 🙂 Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 2 часа, digitalpr каза:

Два пъти съм ходил в тази част на Азия, но в най-сухия и горещ период (Март-Април) и нямаше никакъв проблем с комарите. 

Март-Април, като най-сух и горещ сезон, за всички държави и острови от югоизточна Азия ли се отнася?

Връзка към мнение
Здравко Ангел
На 24.10.2019 г. в 0:17, VASILEV каза:

Филипини през Февруари 2020

Здравейте, след дълго чудене къде за първи път в Югоизточна Азия, билетите вече са факт от 13 до 28 Февруари, две седмици на Филипини. 

Надявам се да съм направил правилен избор. От тук нататък трябва да нагласим програмата.

Първо имаме престой от 08:00 до 23;40 престой на летище ПуДонг, Шанхай. Надявам се да имаме възможност да излезнем от летището и да разгледаме Шанхай( магеланци споменаха, че това е възможно).

 В Манила кацаме рано сутринта, не смятам да оставаме, а с местна авиокомпания на някъде. И тук въпроса е: На къде😐? @ivooo беше споменавал, че Борокай е бил затворен и се е строяло доста преди година, само заради white beach, не знам дали да не го пропусна. Имаме цели 13 дни от които искаме да посетим Корон, Ел Нидо и най- южната част на Палаван, Балабак. Това което търсим са предимно плажове и шнорхелинг. По 3-4 дни на място.

Ще се радвам на мнения и препоръки от тези, които вече са били на Филипините за настаняване, турове и всичко, което ви е харесало. Благодаря Ви предварително!

Здравей, пиша от летище Пудонг. Няма никакъв проблем с визата, ние бяхме тук за 4 дни със 144-часова виза, но на вас ще ви издадат 24-часова. Нищо не сме плащали за визите, искаха ни само инфо в кой хотел ще сме и номер на полета за излитане. От летището има два варианта до центъра на Шанхай, първо с високоскоростния Маглев и след това с метро или директно с линия 2 на метрото. Слизаш на Lujiazui и си обграден от небостъргачи или пък на Nanjing Road, където са само молове. И друг вариант е на People's Square, където си в центъра на всичко. И трите станции са по линия 2.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

Март-Април, като най-сух и горещ сезон, за всички държави и острови от югоизточна Азия ли се отнася?

Мисля че да. Поне аз където съм ходил (Тайлант, Камбоджа, Филипини, Малайзия, Сингапур) все е било в този период и времето беше точно такова, каквото го дават по годишните прогнози - сухо и горещо. Разбирасе има разлики между различните острови, но като цяло мисля че това е валидно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

Март-Април, като най-сух и горещ сезон, за всички държави и острови от югоизточна Азия ли се отнася?

Определено не. 🙂 Най-добре питай конкретно за страна  и регион, който те интересува. 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
6 hours ago, lesy said:

Ние ще правим тур 5D4N между Ел Нидо и Корон /вкл Линапакан/. Ако не ти е късно началото на декември, ще ти дам отзиви.

И мен ме притесняват комарите.

 

Леси благодаря, няма да ни е късно, най вероятно ще букна предварително само тура за Балабак, всичко останало ще е на място, като се надявам на по ниски цени отколкото онлайн.

https://off.com/en този продукт на Johnson много го хвалят, не съм фо ползвал...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Здравко Ангел said:

Здравей, пиша от летище Пудонг. Няма никакъв проблем с визата, ние бяхме тук за 4 дни със 144-часова виза, но на вас ще ви издадат 24-часова. Нищо не сме плащали за визите, искаха ни само инфо в кой хотел ще сме и номер на полета за излитане. От летището има два варианта до центъра на Шанхай, първо с високоскоростния Маглев и след това с метро или директно с линия 2 на метрото. Слизаш на Lujiazui и си обграден от небостъргачи или пък на Nanjing Road, където са само молове. И друг вариант е на People's Square, където си в центъра на всичко. И трите станции са по линия 2.

Здравко Ангел, ние ще сме в Пудонг за около 14 часа и няма да взимаме хотел. Не знам това дали няма да се окаже проблем, ако е едно от условията за транзитна виза. Благодаря ти за споделената информация.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 18 часа, VASILEV каза:

Здравко Ангел, ние ще сме в Пудонг за около 14 часа и няма да взимаме хотел. Не знам това дали няма да се окаже проблем, ако е едно от условията за транзитна виза. Благодаря ти за споделената информация.е 

Не знам, според мен не би трябвало да има проблем, то се подразбира, че няма да ползвате хотел като сте за толкова часове. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ето една тема за транзитните визи за Китай: 

тук също има, но е малко размито с обикновената виза

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.