Прескочи до съдържание

Кредитни карти за българите в чужбина


Препоръчани мнения

Здравейте на всички. Разгледах, но не видях никаква отделна тема за картите, които са с добри условия за българите в чужбина (може да сме малко, но сме добра представителна извадка ☺️). В България ползвах КК на Уиз и бях доста доволен от преференциите. Замислих се дали има подобни, които да са с добри преференции? Има ли карти, с които се събират мили или точки по примера на КК в Щатите? Някой има ли опит с такива карти? ( изключваме картите, които са достъпни и в България) 🙂 

Връзка към мнение

Абе имаше и такава тема

Иначе, според където живееш, там гледаш. Ако не живееш в Америка за какво да ти предлагам щатски карти...

Оня ден American airlines предлагаха кредитна карта в самолета с 60000 мили след първа покупка, без изисквания за минимална сума, безплатна първа година и какво ли не, пей сърце, ама не съм american resident и не става за мен.

Връзка към мнение

Гледах, но сякаш в Европа няма особено голямо разнообразие, а и исках да видя дали някой има по-голям опит с КК. Гледах скоро например за miles and more на Луфтханза, но исках да съберя мнения от първа ръка 🙂 

Връзка към мнение

Ако живееш в Англия, блога headforpoints.com е най-изчерпателният по въпроса.

По принцип в Европа не раздават мили така на поразия като в Америка, освен при големи промоции.

Ако живееш в Бразилия, мога да ти дам информация от първа ръка 😀.

Връзка към мнение
32 minutes ago, neuromancer said:

Ако живееш в Англия, блога headforpoints.com е най-изчерпателният по въпроса.

По принцип в Европа не раздават мили така на поразия като в Америка, освен при големи промоции.

Ако живееш в Бразилия, мога да ти дам информация от първа ръка 😀.

Не, в Германия съм. Ако се местя в Бразилия ще знам тогава кого да търся за информация 😛

Връзка към мнение
Преди 1 час, t_petkov каза:

Не, в Германия съм. Ако се местя в Бразилия ще знам тогава кого да търся за информация 😛

Няма много общо с милите, но аз в Германия имам 1plus на Santander. Основно предимство е, че нямам никъде по света такси за теглене. Ако автомата има такси, когато се прибера ми ги връщат по сметката и тях. Иначе и на мен ще ми е интересно за някоя подобна карта. Имаш някакви възможности да обръщаш payback точки в мили, ама даже не помня как беше.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

https://www.google.de/amp/s/reisetopia.de/guides/lohnt-sich-die-miles-more-kreditkarte/amp/

 

За момента започнах от тук да чета. Доста подробно е написано за картите. Надявам се скоро да имам време да го синтезирам в един пост и преведа, за да го има и тук във форума, ако някой се интересува 🙂 

Ако някой има опит в други държави, също ако имате желание и информация, може да го синтезирате 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Премиум щатските карти дават възможност за трансфер на точки към мили и хотелски точки 1:1 , но трудното ( за мен) е да разбера цената на съответните мили и хотелски точки. В нета има разни калкулатори и могат да се видят , при някои а/к 1 миля = 0,9 цента , а при други 1миля =1,2-1,4 цента. При хотелските вериги е още по-объркано.

 

Затова и досега , съм пазарувал единствено самолетни билети с точки от карта през платформата на Експидия , където Чейс точките простичко се умножават по 1,5.
100 000 точки са 1000$ , прекарани през Чейс портала на Експидия = 1500$

Връзка към мнение
преди 13 часа, t_petkov каза:

В България ползвах КК на Уиз и бях доста доволен от преференциите.

За Германия може би ще са ти интересни тези КК с кешбек под формата на точки в програми за лоялност:

 

За Miles&More програмата на Луфтханза [съответно Стар Алианс] можеш за погледнеш тук:
https://www.miles-and-more.kartenabrechnung.de/mam/Home/content/FinancialStatus.xhtml


DKB издават и друга интересна кредитна карта свързана с такава за лоялност - към веригата Хилтън (дават статус и точки за всяка покупка)
https://www.dkb.de/privatkunden/hilton-honors/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
7 hours ago, cck said:

За Германия може би ще са ти интересни тези КК с кешбек под формата на точки в програми за лоялност:

 

За Miles&More програмата на Луфтханза [съответно Стар Алианс] можеш за погледнеш тук:
https://www.miles-and-more.kartenabrechnung.de/mam/Home/content/FinancialStatus.xhtml


DKB издават и друга интересна кредитна карта свързана с такава за лоялност - към веригата Хилтън (дават статус и точки за всяка покупка)
https://www.dkb.de/privatkunden/hilton-honors/

 

Ти ползваш ли някоя от тези карти? Загледах я тази карта на Луфтханза, но тепърва ще чета дами златния вариант или синия вариант си заслужава повече. 

Връзка към мнение

Аз като цяло не харесвам много програмата за мили на Луфтханза, но ако ще си към тях картата е много полезна, защото така ще са ти валидни милите докато си ползваш картата, иначе трябва да внимаваш да не изтекат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Аз като цяло не харесвам много програмата за мили на Луфтханза, но ако ще си към тях картата е много полезна, защото така ще са ти валидни милите докато си ползваш картата, иначе трябва да внимаваш да не изтекат

Не само това. Германия е ама най-безумната държава, в която да си изкарваш кредитна карта, тъй-като адски малко места (сравнено със UK, US и дори България) търговците приемат плащания с карти и ще отнеме много време за да се съберат достатъчно мили за каквото и да е, в някакъв разумно кратък срок.

По мои наблюдения, най-изгодно за Германия е дебитна карта с cash back или допълнителни привилегии (от сорта на N26 Black или Metal).

Връзка към мнение
преди 2 часа, t_petkov каза:
преди 9 часа, cck каза:

Ти ползваш ли някоя от тези карти

Не, не се класирах, понеже изискваха немска резиденция.

Връзка към мнение

За Великобритания:

  • Кредитна карта TANDEM - това е Мастъркард карта без годишни/месечни такси. Плащане в цял свят без допълнителни такси, обменят на курса на Мастъркард. Теглене също без такси, но лихвата тече в такъв случай от деня, а не от края на кредитния период. Бонус: 0,5% кешбек на всички покупки, надвишаващи £1. Недостатъци: малък кредитен лимит (£1,200) и издателят е финтек компания, работеща само онлайн през телефонното приложение, а не реномирана банка.
  • Кредитна карта HALIFAX CLARITY - отново Мастъркард карта без годишни/месечни такси. Плащане в цял свят без допълнителни такси, обменят на курса на Мастъркард. Теглене също без такси, но лихвата тече в такъв случай от деня, а не от края на кредитния период. Предимство: реномирана банка в лицето на Halifax, която е част от групата Lloyds, и голям кредитен лимит (до £10,000 мисля). Недостатък: няма кешбек.

Ако има интерес, може и за дебитните карти да напиша.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Германия гледах ето тази:

 

Lufthansa Miles and More Kreditkarte Gold

  • 4.000 Мили Бонус при подписване
  • Милите са без валидност, т.е. до безкрай
  • 1 Евро дава 1 миля
  • Застраховка за пътуването е включена
  • Медицинска застраховка е включена
  • Пълно автокаско е включено при наемане на кола в чужбина
  • Безплатен Avis Prefered Status

Някой ще ме светне ли колко трябва да харчиш на месец, за да може поне след 1 година да си позволиш 1 билет до по-далечна дестинация? Оказва се, че един такъв билет струва от порядъка на 50-60 хиляди. Ако 1 миля се пада на 2 евро похарчени, то това означава, че на година трябва да минават едни 100 000 евро и нагоре оборот, за да събереш тези мили. Наистина ли е така или аз нещо бъркам?

 

 

Връзка към мнение

Пише едно евро една миля, значи 50-60 000 като изхарчиш. Не е нужно да са в една година.

 

Връзка към мнение

Което ако не харчиш по 3-4 хиляди евро през тази карта, ще събереш милите след 4-5 години. Пак не се получава сметката така, както си я представях. Явно по-рано бях останал с впечатление, че и тук в Европа има подобни оферти като в Щатите.

Връзка към мнение

О не, по-нагоре ти казах. В Щатите дават по 50-60 000 само при подписване.

Мисля, че в Щатите повечето хора си плащат всички лихви и банките печелят от това, а в Европа хората избягват и затова офертите са по-слаби.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В САЩ никой май не се интересува от милите, а от sign -up бонуса, който стартира от 200$ при картите без годишна такса и достига до 750$ бонус за премиум картите с годишна такса ( и включени екстри). Точките могат да се конвертират в пари или в мили. Не зная дали бонусите са големи заради лихвите или просто заради огромната конкуренция между банки и картоиздатели.

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Изнамерих много стара тема... За хората без Chase Sapphire Preferred, в момента има бонус от 90,000 мили ако откриете картата в офис на Чейс. Мъжо я взе преди няколко месеца, вчера ми прати referral link, аз я извадих онлайн (80,000 бонус за мен, за него +15,000). Та от двете карти сме със 185,000 мили. Не знам още колко ще важи тажи промоция, но определено си струва. Годишна такса $95, но след година ще сменим едната карта на Freedom без годиншна такса. 

 

Chase airline partners: 

Aer Lingus AerClub
Air Canada Aeroplan
Air France (Flying Blue) 
British Airways Executive Club
Emirates Skywards
Iberia Plus
JetBlue TrueBlue
Singapore Airlines KrisFlyer
Southwest Airlines Rapid Rewards
United MileagePlus
Virgin Atlantic Flying Club


Chase hotel partners: 

IHG  One Rewards
Marriott Bonvoy
World of Hyatt

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.