Прескочи до съдържание

Southwest Airlines - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 15 минути , stanislavpp каза:

Саутуест дават по 25 000 точки за всеки анулиран билет ( на стойност 300$) като компенсация :

 

/cdn-cgi/mirage/f2f9312d2b286dad4c16a8307baa8b60defb25d715a411dcff3d0a77ca40f219/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/35488D83-B24F-4A83-8ECE-EDB59F770808.jpeg.1b7f45b8c170a48e774656a9fb6a72ba.jpeg

Ти какво би ме посъветвал? Имам

1. ЛА-Вегас

2. Вегас-ЛА

3. ЛА-Хюстан-Канкун

Какво мога да направя с тези точки? 

Ако фалират и не летят, как мога да ги използвам?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 48 минути , stanislavpp каза:

Саутуест дават по 25 000 точки за всеки анулиран билет ( на стойност 300$) като компенсация :

 

35488D83-B24F-4A83-8ECE-EDB59F770808.jpeg.1b7f45b8c170a48e774656a9fb6a72ba.jpeg

Може ли линк? Много ми е дребно и с очила дори не мога да го чета.

Връзка към мнение

В момента нямам линк .

 

Саутуест е съмнително изобщо някога да фалират , но самият ъпдейт на софтуера според тях ще отнеме 6 месеца до година, а според експерти и повече време. Преди пандемията , са четвъртата по печалба а/к в света !!! ( след Делта , Юнайтед и IAG) , а сега ще е трудно или невъзможно да върнат доверието на пътуващите в рекордните рамки отпреди Коледното фиаско. Принципно в САЩ , компаниите оперират с по-голям марж и няма опасност от фалит, а ако резултатите са слаби като годишен дивидент , акционерите решават да се продаде компанията на друг или да се слеят с по-стабилен финансово конкурент.

 

Твоите полети ще минат безпроблемно , техният крах по Коледа е резултат едновременно на лошото време ( супер буря прекосила САЩ на зигзаг от севрозападната част до Тексас , Ню Ингланд и Флорида) , пълни до дупка самолети и остарял софтуер, неспособен да презразпредели самолети и персонал по ефикасен и рационален начин.

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 минути , stanislavpp каза:

В момента нямам линк .

 

Саутуест е съмнително изобщо някога да фалират , но самият ъпдейт на софтуера според тях ще отнеме 6 месеца до година, а според експерти и повече време. Преди пандемията , са четвъртата по печалба а/к в света !!! ( след Делта , Юнайтед и IAG) , а сега ще е трудно или невъзможно да върнат доверието на пътуващите в рекордните рамки отпреди Коледното фиаско. Принципно в САЩ , компаниите оперират с по-голям марж и няма опасност от фалит, а ако резултатите са слаби като годишен дивидент , акционерите решават да се продаде компанията на друг или да се слеят с по-финансов стабилен конкурент.

 

Твоите полети ще минат безпроблемно , техният крах по Коледа е резултат едновременно на лошото време ( супер буря прекосила САЩ на зигзаг от севрозападната част до Тексас , Ню Ингланд и Флорида) , пълни до дупка самолети и остарял софтуер, неспособен да презразпредели самолети и персонал по ефикасен и рационален начин.

 

 

Полетът Вегас - ЛА е сутринта в деня на отплаването за круиза. За да не стане гаф, дали да не анулирам поне него и да купя на Делта с куфар?

Връзка към мнение

Аз не бих анулирал - имай предвид , че преди всяка сериозна буря в  САЩ се издава waiver няколко дни (2-4дни) преди бурята  от всички а/к и който дава възможност за смяна на полет и дестинация с няколко натискания по клавиатурата , безплатно , разбира се… Вероятността обаче изобщо да има такива в района на ЛВ и ЛА е пренебрежимо  малка.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

преди 5 дни това беше абсолютен trending topic в туитър, на колко народ провалиха празниците...

 

What's the difference between Covid & Southwest?

Covid is airborne

 

дано се стабилизират докъм полетите на Дани, че е супер неприятна такава несигурност 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В краен случай ще хване нощен автобус от Вегас до ЛА и рано рано ще е там за кораба , варианти всякакви.Не е толкова далеч.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Като се зная какъв карък съм, искам да се застраховам!  Това пътуване вече два пъти пропада.  Но и аз не се отказвам. Дано на третия път се случи!

Да се надяваме, че ще се справят с проблемите до месец и полетите ми на 12,15 февруари и 4 март ще се осъществят без проблем!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Равносметката от  Коледният крах :

 

16 700 анулирани полети 

2,5 млн пътници с провалени Коледни пътувания

$725-825 мил чиста загуба ( преди данъци )

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 45 минути , stanislavpp каза:

Равносметката от  Коледният крах :

 

16 700 анулирани полети 

2,5 млн пътници с провалени Коледни пътувания

$725-825 мил чиста загуба ( преди данъци )

Лошо! Сега как е? Гледам, че моите полети продължават да се продават. Дано всички проблеми са приключили!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.