Прескочи до съдържание

И отново Ха Лонг Бей и Ангкор Ват


Tina

Препоръчани мнения

Здравейте!

Знам ,че тези две места са от най-посещаваните, както и най-обсъжданите във форума и съм изчела почти всичко, но имам нужда от вашата безценна помощ.

След по-малко от месец летим, а не мога да избера круиз  измежду стотиците, които се предлагат.

 Моля за препоръки за конкретен круизен кораб за двудневен трип за Ха Лонг Бей и Лан Ха бей, както и мнения за различните маршрути или активности. Знам, че ще е полезно и за други магеланци на които им предстои пътуване до там .

Също така , ако може да ми препоръчате и тестван гид или шофъор за Сием Реап и района ( 5 души сме и предполагам,че един тук-тук няма да е достатъчен 😉 ). Ще се радвам и на съвети и мнения за програма за два пълни дни , кои храмове да видим задължително и как да съчетаем и плаващото село Kompong Phluk  и всичко , което ви е харесало.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се  и прекрасен слънчев ден!!!! 🤗🤗🤗

Връзка към мнение

Здравей, мога да дам координати на нашия гид в Сием Риеп. Изключително точен и коректен. Взимаше ни сутрин от хотела и пак след разходката ни оставяше там. От храмовете освен Ангкор Ват, не пропускайте Ta Phrom ( в този храм е сниман филма  с Анджелина Джоли - “ Том Райдер” ) . Мястото е магнетично-  гигантски корени на дървета вплетени е руини...на мен не ми се тръгваше. Bayon ( smiling faces temple) е второто такова място и малко по далеч от тях се намира Banteay Srei ( Lady’s or Pink sandstone temple ) . Последният е просто уникален.

09D9ABFB-6EBE-4CB9-87C2-9333ACF6F182.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз препоръчвам да замените Халонг с Бай Ту Лонг. Много по-малко лодки и туристи и поне според мен, много по-приятно усещане. За Сием Риеп мога да препоръчам ето това момче - ама е шофьор, а не гид. Кара обратно на повечето групи и почти навсякъде бяхме сами. https://www.facebook.com/sros.seng.7

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 27.10.2019 г. в 12:31, stebal каза:

Здравей, мога да дам координати на нашия гид в Сием Риеп. Изключително точен и коректен. 

09D9ABFB-6EBE-4CB9-87C2-9333ACF6F182.jpeg

@Stebal,  а каква беше цената ?

Мисля, че Mililia беше препоръчала същия гид...

Връзка към мнение
преди 8 минути , Tina каза:

Мисля, че Mililia беше препоръчала същия гид...

Тина, заповядай програма с цени, но имай предвид, че те са от преди две години. За ден 1 и 2 ползвахме тук-тук, а за ден 3 и 4 - лек автомобил. В тези цени е включено безплатно взимане и връщане на летището.

 

1-Small tour A - work time 5.30 am-5 pm Angkor Wat Temple – Prasat Kravan – Banteay Kdei  Ta Phrom (Tomb Raider temple)  Ta Keo–– Angkor Thom, /incl. Baphuon, South Gate, Bayon (smiling faces temple), Phimeanakas, Sour Proath, Phreah Palilay, Elephant Terrace and Leper King Terrace Temples/- Thommanon - Chau Say Tevoda and Phnom Bakheng /have to be there before 16.30/. –  15 $

2 Big circle - Preah Khan – Neak Pean – Ta Som– East Mebon– Banteay Srei (Lady's or Pink sandstone temple) + Kbal Sean + Pre Rup – Sras Srang- (Kbal Spean + Banteay Srey ) ( Big Tour ) = 30$ 

Roluos Group – incl. Preah Ko, Bakong. and Lolei + Beng Melea (Indiana Jone's temple)+ Kompong Phluk /floating village + flooded forest/, Tonle Sap lake sunset.  60 $ + 2x5 $+ 2x20 $+2x5$

4. Phnom Kulen waterfalls incl. lindas carvings and reclining Buddha. –60$ + 2x20$

 

 

 

Връзка към мнение

Благодаря ти , @Mililia.

Ние сме 5 души и може би ще се наложи да ползваме 2 тук-тука или миниван. 

Ако сега правиш програмата с какво би съчетала Kompong Phluk /floating village + flooded forest/, Tonle Sap lake sunset ?

А водопадите харесаха ли ти ?

 

Връзка към мнение
преди 8 минути , Tina каза:

Благодаря ти , @Mililia.

Ние сме 5 души и може би ще се наложи да ползваме 2 тук-тука или миниван. 

Ако сега правиш програмата с какво би съчетала Kompong Phluk /floating village + flooded forest/, Tonle Sap lake sunset ?

А водопадите харесаха ли ти ?

 

Вероятно пак бих го съчетала с храма Бенг Малеа. На мен храмът на Индиана Джоунс ми хареса.

Ами, водопадите не ме впечатлиха и тях бих ги пропуснала с чиста съвест. Все пак ние имахме 4 пълни дни за там + един следобяд за града, та трябваше да запълня времето с нещо.

В останалите дни бих съкратила част от храмовете, че човек се пренасища, но пък понякога някой не толкова известен храм те грабва за сметка на тези, които са пълни с туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.