Прескочи до съдържание

Търся спътници за Иран


Препоръчани мнения

Здравейте! От няколко години ми е мерак да посетя Иран и вече на два пъти отлагам това мечтано пътуване, защото не мога да намеря дори и един ентусиаст, с когото да отида, а не обичам да пътувам сам. Все пак мисля през 2020-а най-после да осъществя пътуването и вече започнах да се подготвям психически, че най-вероятно ще бъда сам. Затова и реших да отида с туристическа агенция, колкото и да не обичам.

 

Изгубил съм почти всякаква надежда, че ще намеря спътник/ци за такова пътуване, но все пак не мисля още да се отказвам. Ако някой тук е заинтересован, ще се радвам да си пишем. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 12 часа, TwinFreaks каза:

Здравейте! От няколко години ми е мерак да посетя Иран и вече на два пъти отлагам това мечтано пътуване, защото не мога да намеря дори и един ентусиаст, с когото да отида, а не обичам да пътувам сам. Все пак мисля през 2020-а най-после да осъществя пътуването и вече започнах да се подготвям психически, че най-вероятно ще бъда сам. Затова и реших да отида с туристическа агенция, колкото и да не обичам.

 

Изгубил съм почти всякаква надежда, че ще намеря спътник/ци за такова пътуване, но все пак не мисля още да се отказвам. Ако някой тук е заинтересован, ще се радвам да си пишем. 🙂

Аз ще ходя там самостоятелно през октомври 2020г с още един спътник. Престой 20 дни. Ще ползвам хостели, местни автобуси и автостоп. Ако искаш пиши.

Връзка към мнение
На 30.10.2019 г. в 12:36, Lorette каза:

Аз ще ходя там самостоятелно през октомври 2020г с още един спътник. Престой 20 дни. Ще ползвам хостели, местни автобуси и автостоп. Ако искаш пиши.

Звучи интересно,но 20 дни ще ми е трудно да отсъствам. Но все пак има доста време дотогава, може пък и да се получи.

Все още не съм проучвал как стоят нещата с хостелите, пътуването с местни автобуси и особено пътуването на стоп, но ми се струва, че нещата там не стоят съвсем като в Европа и не съм убеден, че ще е толкова просто.

Връзка към мнение
На 30.10.2019 г. в 0:27, TwinFreaks каза:

Здравейте! От няколко години ми е мерак да посетя Иран и вече на два пъти отлагам това мечтано пътуване, защото не мога да намеря дори и един ентусиаст, с когото да отида, а не обичам да пътувам сам. Все пак мисля през 2020-а най-после да осъществя пътуването и вече започнах да се подготвям психически, че най-вероятно ще бъда сам. Затова и реших да отида с туристическа агенция, колкото и да не обичам.

 

Изгубил съм почти всякаква надежда, че ще намеря спътник/ци за такова пътуване, но все пак не мисля още да се отказвам. Ако някой тук е заинтересован, ще се радвам да си пишем. 🙂

Тази година доста хора ходихме в Иран и от личен опит мога да кажа, че изобщо не е притеснително да пътуваш сам в Иран.

Цените на нощувките са най-евтините, на които аз съм нощувала - между 10 и 20 евро за самостоятелна стая.

Храната също е супер евтина. Основно с коли с шофьори се движехме, но има и автобуси на прилични цени.

Хората са много дружелюбни и винаги готови да помогнат. Такситата също са много евтини.

 

Та не се отказвай да отидеш в Иран дори и сам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, TwinFreaks каза:

Звучи интересно,но 20 дни ще ми е трудно да отсъствам. Но все пак има доста време дотогава, може пък и да се получи.

Все още не съм проучвал как стоят нещата с хостелите, пътуването с местни автобуси и особено пътуването на стоп, но ми се струва, че нещата там не стоят съвсем като в Европа и не съм убеден, че ще е толкова просто.

Пътувала съм така на автостоп и с местни автобуси в Грузия, Армения, Израел, Мароко без никакъв проблем. Чакам 20мин най-много и ме вземат. Общественият транспорт и автостопът в Иран е добър. Да, има доста време дотогава.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.