Прескочи до съдържание

Кола под наем Берлин


Препоръчани мнения

Организирам пътуване до Берлин в края на ноември.

Иска ми се да наема кола за два дни да се предвижим не бързайки от Берлин до Бремен и да я оставя там. Коя препоръчвате, ползвали и е най-изгодна? 

Дали въобще идеята ми е добра, като имайки предвид времето по това време на годината.

 

Ще съм благодарна за съвети и препоръки.

Връзка към мнение

Ами на първо време, трябва да провериш дали ще има такса за еднопосочния наем. Чак след това може да дойде препоръка за фирми, защото е много възможно всичките да искат някаква невъзможна сума за това. Добре е да пуснеш някой скриншот от датите и резултатите, които ти излизат при търсене в популярните търсачки (rentalcars.com, autoeurope.com, economycarrentals.com, ryanair и т.н.), че много по-лесно се коментира, когато имаме отправна точка. 

 

Иначе известните и популярни фирми обикновено са по-скъпи, но са по-безпроблемни за използване от новобранец. И в тази сфера има лоу кост фирми (често собственост на големите), които може да са по-евтини но изискват малко повече опит за да не пада човек в капаните им. Всъщност, имаш ли някакъв опит с взимане на кола под наем или ще е първи път?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Какво значи "без да бързаме"? Ако искате да разглеждате нещо по пътя и парите нямат значение, колата е  удачен варинат. В противен случай хващайте влака и за 3 часа сте в Бремен. За колата ще ви искат 100-200 евро само за това, че я връщате в друг град. Гориво и наем за два дена ще са още към 100.

Връзка към мнение
преди 38 минути , Георги каза:

Всъщност, имаш ли някакъв опит с взимане на кола под наем или ще е първи път?

Имам опит, но не в Германия, на Азорите и в Италия. Връщали сме колата наблизо (на летището примерно). Търсачките наистина дават неприятни суми при еднопосочно пътуване. Но забелязах, че сайтовете на големите фирми са по-благосклонни (Avis, Sixt, Hertz). Цената на наема е съизмерима с техния бърз влак.

преди 17 минути , tch каза:

В противен случай хващайте влака и за 3 часа сте в Бремен. За колата ще ви искат 100-200 евро само за това, че я връщате в друг град.

Влак за 3 часа от Берлин за Бремен не намерих. Flixbus е добър вариант, за 3.05 ч. се стига, но се пътува основно по магистрала и не ме кефи.

 

Благодаря, ще го мисля.

Редактирано от Радика
Връзка към мнение
преди 13 минути , Радика каза:

Имам опит, но не в Германия, на Азорите и в Италия. Връщали сме колата наблизо (на летището примерно). Търсачките наистина дават неприятни суми при еднопосочно пътуване. Но забелязах, че сайтовете на големите фирми са по-благосклонни (Avis, Sixt, Hertz). Цената на наема е съизмерима с техния бърз влак.

Влак за 3 часа от Берлин за Бремен не намерих. Flixbus е добър вариант, за 3.05 ч. се стига, но се пътува основно по магистрала и не ме кефи.

 

Благодаря, ще го мисля.

Явно не търсиш, където трябва. От Берлин до Бремен се стига за точно три часа с влак, с едно прекачване в Хановер или Хамбург. Аз лично препоръчвам с две ръце пътуването с влак, на мен лично ми доставя огромно удоволствие, а ICE сами по себе си са впечатляващи влакове. Проблемът е, че може би сте закъснели с купуването на билетите и няма да са останали евтини (по принцип започват от 19,90 евро). Влез в www.bahn.de и провери какви са цените за вашите дати. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Радика каза:

Но забелязах, че сайтовете на големите фирми са по-благосклонни (Avis, Sixt, Hertz). Цената на наема е съизмерима с техния бърз влак.

Трябва да имаш едно наум, че може в първоначалната цена в официалния им сайт да не са сметнали таксата за еднопосочен наем. Ако същата фирма във външните търсачки изкарва висока цена с включена такава такса е сигнал да внимаваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , Радика каза:

Влак за 3 часа от Берлин за Бремен не намерих. Flixbus е добър вариант, за 3.05 ч. се стига, но се пътува основно по магистрала и не ме кефи.

 

Няма начин 400км. с автобус да са 3 часа. Сега гледам разписанието и е около 5 часа. С влак са 3.

Връзка към мнение

Благодаря, момчета.

На място и според времето ще решим дали да не наемем кола и да огледаме по-близо до Берлин (Потсдам, Бранденбург, Франкфурт на Одер). Искам да набера опит и в тази сфера, тя ми е най-слаба в организациите.

Макар че Бремен ми е мечта - Бременските музиканти ми е любимата музикална анимация.

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Радика каза:

Благодаря, момчета.

На място и според времето ще решим дали да не наемем кола и да огледаме по-близо до Берлин (Потсдам, Бранденбург, Франкфурт на Одер). Искам да набера опит и в тази сфера, тя ми е най-слаба в организациите.

Макар че Бремен ми е мечта - Бременските музиканти ми е любимата музикална анимация.

 

Щом не сте резервирали нищо в Бремен, по-добре въобще не ходете там. Първо, не е никак близо до Берлин, второ, самият град не е нещо особено. Препоръчвам ви посещение на Дрезден - на 2 часа с автобус е от Берлин, а освен това чешката компания Regiojet предлага билети от по 5 евро в посока, стига да резервирате навреме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.