Прескочи до съдържание

Моят трип в Япония


Божидар

Препоръчани мнения

Здравейте, понеже наближава черният  петък, а аз съм до никъде с моята програма а трябва да се взимат нощувки се обръщам  с молба към всички които са били в тази страна .Ето и моята времена програма.

Ден 1- 10,04 кацане късно вечерта и спане в Токио.

Ден 2-11,04 разглеждане на Токио и спане там.

Ден 3-12,04 разходка до Хиконе и Фуджи 

Ден 4-13,04 Нико 

Ден 5-14,04 Активиране на JP pass Каназава и спане там 

Ден 6-15,04 Киото и спане 

Ден 7 -16,04 Киото и спане

Ден 8- 17,04 Киото -Нара разглеждане и спане в Осака

Ден 9- 18,04 Дневен трип до Химеджи и спане в Осака

Ден 10-19,04 Разглеждане на Осака и спане в будиски храм - Koyasan

Ден 11-20,04 Отпътуване за Токио и спане 

Ден 12-21,04 Разглеждане на Токио и 22,00 късен полет

Моите въпроси са ден 3 с какъв транспорт е най- удачно да се стигне до Хиконе и къде да спя в Хиконе или Токио ,тъи като на следващият ден сме в Нико .

Как мога  най лесно да стигна до Нико, от Токио или Хиконе ?Как да стигна до Каназава от Нико или Токио? Как най добре да уплътня ден 11 ?

Всякакви препоръки и идеи са добре дошли.

 

Връзка към мнение

Вероятно имаш предвид Хаконе, не Хиконе, защото вторият град е към Киото.

Аз лично не виждам как ще видиш Хаконе и Фуджи, то само за Хаконе 1 ден е супер малко.

Да Хаконе има частна линия, JR не го покрива.

Нико е от другата страна на Токио. До Хаконе и до Нико няма бързи влакове и ако тръгнеш от Хаконе към Нико ще загубише доста време, но от друга страна, ако няма да спиш в Хаконе ще имаш още по-малко време за зоната.

 

Бързият влак за Каназава е от Токио, ако ще тръгваш от Нико, това е още 1 час път-време.

За Токио имаш общо 3 дена, та няма да са ти в излишък, не знам какво точно да ти препоръчам, карай наред по стандартните програми и места.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , Alexander каза:

Вероятно имаш предвид Хаконе, не Хиконе, защото вторият град е към Киото.

Аз лично не виждам как ще видиш Хаконе и Фуджи, то само за Хаконе 1 ден е супер малко.

Да Хаконе има частна линия, JR не го покрива.

Нико е от другата страна на Токио. До Хаконе и до Нико няма бързи влакове и ако тръгнеш от Хаконе към Нико ще загубише доста време, но от друга страна, ако няма да спиш в Хаконе ще имаш още по-малко време за зоната.

 

Бързият влак за Каназава е от Токио, ако ще тръгваш от Нико, това е още 1 час път-време.

За Токио имаш общо 3 дена, та няма да са ти в излишък, не знам какво точно да ти препоръчам, карай наред по стандартните програми и места.

 

Как и с какво да стигна до Нико и Хаконе от Токио? 

Връзка към мнение

Цял ден за Химеджи е много. Спокойно може да се отиде и до Окаяма за разглеждане на двореца там и градината, която е една от трите най - добре проектирани в Япония. Логистиката е лесна с пас, ако искаш ще ти я разпиша.

Дали ще се прибереш в 4 следобед в Осака или в 9 вечерта, след като това не ти е денят за нея, няма значение. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , patilana каза:

Цял ден за Химеджи е много. Спокойно може да се отиде и до Окаяма за разглеждане на двореца там и градината, която е една от трите най - добре проектирани в Япония. Логистиката е лесна с пас, ако искаш ще ти я разпиша.

Дали ще се прибереш в 4 следобед в Осака или в 9 вечерта, след като това не ти е денят за нея, няма значение. 

Ще съм ти много благодарен да ми я пратиш. 

Искам също да попитам до коя гара в Токио да си букна хотела? 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Божидар каза:

Ще съм ти много благодарен да ми я пратиш. 

Искам също да попитам до коя гара в Токио да си букна хотела? 

Токио, Уено 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднага пиша :

 

Вземаш някой от шинкансените( със сигурност розовия и кафявия спират в Химеджи). Слизаш на гарата в Химеджи ( замъкът се вижда още от перона )и от главния вход тръгваш право нагоре по широк булевард ( лек наклон ) към замъка, който се вижда. Имаш две нормални автобусни спирки път без да се отклоняваш накъдето и да е. Купуваш билет, влизаш в двора и разглеждаш градината, а после и двореца. Навръщане минаваш през магазинчето и си избираш подаръчета - не е скъпо. Едва ли разглеждането ще ти отнеме повече от два часа. Нямаш нужда от друг транспорт.

Стискам ти палци да бъдеш точно в цъфтежа на вишните. 

По същия този булевард се връщаш до гарата, която през цялото време ще е пред теб. Качваш се на перона на шинкансените и изчакваш кафявия такъв. След малко си в Окаяма. Като излезеш от перона , завиваш вдясно и излизаш на автобусните спирки. Над главата ти ще има табели с номер на автобус до градината и паркомястото му, но и ти ще минеш покрай инфо бюрото, така че можеш да попиташ за по - голяма сигурност. Ще ти напишат номера и стоянката. На самата спирка се ослушвай , защото когато пристигне автобус, който минава покрай нея, без това да е последната му спирка, извикват името на градината. Качваш се и слизаш пред нея.

Тук имаш две възможности :

1. Минаваш през нея - тя не е особено голяма и за съзнателно претърсване ти трябва час и половина. Точно на отсрещния й край е изходът, през който ще излезеш край реката и моста над нея за двореца. Минаваш, влизаш , разглеждаш и се връщаш покрай реката и градината към спирката на автобуса. Който и номер да дойде, ще те свали на гарата.

2. Правиш същото в обратен ред - първо двореца, после градината. Тя се заключва, та не можеш да пренебрегнеш това. 

Общо за двете неща ти трябват 3 часа с много лежерно темпо. 

Връщаш се от спирката , на която си слязъл. 

На гарата си изчакваш влака( кафявия ) и си в Осака , не по - късно от 9 вечерта, ако тръгнеш сутринта около 8 часа. 

Тук ще ти трябват малко налични йени за билет от шофьора. Вадиш ги от джоба, подаваш му ги , той си взема сумата до гарата и ти дава билета. 

Много е изи:wink:

Хотелът ти в Осака да е на Шин - Осака.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 20 минути , Божидар каза:

 

Искам също да попитам до коя гара в Токио да си букна хотела? 

Ако кацаш в Токио, има удобни директни  автобуси до Асакуса от двете летища. Аз резервирах там, в близост до гарата, където спират и автобусите. Не успях да кача схемите от летищата в моята тема, но изглежда лесно за ориентиране.

След 10 януари ще мога да кажа повече. Според мен, малко си позакъснял с резервациите, така че побързай. Цените на нощувките се качват, а април е специален месец.

Сакурата я видях в самия и край, а пристигнах в началото на април. Провери къде вишните цъфтят най-късно и отиди първо там, ако държиш да ги видиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето ти подробно за транспорта до Никко и до Хаконе,

Имай предвид, че Хаконе пострада при един от оследните тайфуни, но до Април може би вече ще е  оправено.

По твоята програма - нощувки в Киото и в Осака ми се виждат излишни...защо не всичките на едно место? Имаш пас, защо да губиш време в чекаут, търсене на хотел, чекин като това време може да отиде за разглеждане? Киото-Осака е 30 минути с влак.

До Коя сан се стига с частната Нанкай линия от Осака. В никой гайд не  го пише, но от Нара може да се стигне до Хашимото с директно с JR pass - малко по-дълго е, но природата по пътя е красива и е много по-спокойно откъм навалици.

Ден 11 ще ти мине в път, нямам идеи как да го направиш по-интересен...

Наистина побързай с резервациите, натоварено е по това време, доста.

  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.