Прескочи до съдържание

Мароко през февруари


Tamer

Препоръчани мнения

Обмислям пътуване до Мароко и това е, което съм измислил до момента. Полети София-Милан-Агадир на 3.02 (с 3 часа престой на летището в Бергамо), като на летището в Агадир се каца в 19:00. Връщането обратно е на 11.02, сутрешен полет от Фес до Валенсия и късен полет Валенсия до София. Главния ми въпрос е дали 7 пълни дни биха били достатъчни (изключвам датите на полетите), ако искам да направя маршрута описан по долу и по колко дни смятате, че стигат за да се разгледат Агадир, Маракеш, Казабланка, Рабат и Фес?
78948297_2707064836197302_7367212545913913344_n.png?_nc_cat=103&_nc_ohc=PXu64HBUigcAQkFA5afYsGM9dOyTIOsWrJgkjWZcBmYYZwjFvgqDiJi9Q&_nc_ht=scontent.fsof10-1.fna&oh=f1adcd1ca7ac26e7d18ab9bce6c686b1&oe=5E45DC3C

Връзка към мнение
Боян Димитров

Неизвестните тежат твърде много. И ако да кажем липсата на упоменато средство за предвижване и избора само на големи градове, предполагат обществен транспорт, индивидуалните вкусове тежат много. Аз лично не мога да си представя да загубя толкова много време в Мароко и обосновката ми е, че между градовете има страхотни места, а половината от градове в програмата са много спорни като избор.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Tamer каза:

Обмислям пътуване до Мароко и това е, което съм измислил до момента. Полети София-Милан-Агадир на 3.02 (с 3 часа престой на летището в Бергамо), като на летището в Агадир се каца в 19:00. Връщането обратно е на 11.02, сутрешен полет от Фес до Валенсия и късен полет Валенсия до София. Главния ми въпрос е дали 7 пълни дни биха били достатъчни (изключвам датите на полетите), ако искам да направя маршрута описан по долу и по колко дни смятате, че стигат за да се разгледат Агадир, Маракеш, Казабланка, Рабат и Фес?
78948297_2707064836197302_7367212545913913344_n.png?_nc_cat=103&_nc_ohc=PXu64HBUigcAQkFA5afYsGM9dOyTIOsWrJgkjWZcBmYYZwjFvgqDiJi9Q&_nc_ht=scontent.fsof10-1.fna&oh=f1adcd1ca7ac26e7d18ab9bce6c686b1&oe=5E45DC3C

По мое мнение, в Касабланка няма нищо интересно за гледане освен една модерна и добре осветена нощем джамия. Можеш да я подминеш! За Рабат е достатъчен един пълен ден. За Фес два, за Маракеш също, но от Маракеш може да се отиде до водопадите Узуд, които са невероятни. Освен това, в Мароко през февруари си е доста студено. Аз бях там март и беше доста хладно особено нощем.

 

Връзка към мнение
Боян Димитров

Агадир също не е стока. Особено февруари, когато океана ще е доста студен. Има вид на сегашния Слънчев бряг след 30 години, когато хотелите ще се захабят и единствено ще бие на чалга, без да има толкова изпонапити. Изобщо според мене грешка е, да се отиде до Мароко на изцяло градско пътуване. 

 

Фес и Маракеш биха си заслужавали 2 дена, ако подгониш всяко платено влизане. Според мене и 1 е достатъчен, ако не си вманиачен маниак 🙂 Но с горната програма по-добре си ги направи по 3 дена и останалото за път.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.