Прескочи до съдържание

Япония през пролетта на 2020 - програма за 16 дни


MCC

Препоръчани мнения

Привет, магеланци!

 

Предстои ни (двама сме) първо посещене на страната на изгряващото слънце, в сезона на сакурата. Датите са 19 март – 5 април 2020, 16 пълни дни.

 

Изчетох повечето теми тук, както и някой-друг блог и статия в интернет. Имаме версия на програмата, която споделям прикачена, че не успях да я вмъкна като таблица в четлив вид. Искаме да видим от всичко – градове и села, планини и море, храмове и магазини, хора и машини, онсени с футони, и разбира се.. вишни 😊 Като за първо ходене оставаме на Хоншу, а Хоккайдо, Окинава, и т.н. оставяме за следващия път.

 

Бихте ли споделили мнения и/или съвети по програмата, разхвърляна по дни? Детайлите (например програма за 3-те дни в Киото) и логистиката ще ги донаглася по-късно – засега просто търся мнение за постижимост и оптимизация на маршрута като цяло, за да закова нощувките. Най-вероятно ще вземем Japan RailPass за 14 дни. Програмата е интензивна, знам, но ние така сме свикнали. Вмъкнала съм някои бележки/конкретни въпроси след „//“.

 

П.С. Тагвам @samuraika за експертно мнение и предварително благодаря!

 

Travel plan Japan 2020 - Copy.pdf

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ох, как се комплексирам като видя такива стройни, добре обмислени и таблично подредени планове...добре, че мъжа ми не поглежда в този форум, иначе ще го въведе като стандарт това! Риспект @MCC!

 

Всичко е структурирано много добре и добре подредено, нямам забележки.

Двата дена с по-натоварена програма са изпълними, особенно ако така сте свикнали и сте по-ранобудни.

 

За Уда и Аска няма смисъл, особенно като ще ходите до Коя сан. Те са хубави места, но за по-лежерно пътешествие със свободни два-три дни за почивка някъде. Иначе, ако е да се усети японската провинция - и в Такаяма и Коя ще го усетите.

 

За спането в Киото и Осака си знаеш. Особенно ако сте с пас. То е като да спиш три нощи в Банкя и три нощи в София (ако транспорта между Банкя и София беше редовен, точен и уреден .... иска се много фантазия за тази аналогия, май не е подходяща). Единствено, виждам смисъл, ако се настаните в Киото не до гарата, а в Гион или някъде в Източната част, за да избегнете претъпканите автобуси до там, че в този сезон ще е море от хора, НАВСЯКЪДЕ. Вечер намаляват и може да се разхождате из уличките по-спокойно.

 

За Коя сан - класиката е да се спи в храм. Ето официалния сайт за резервации на нощувки.

 

Весело да си изкарате!

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодаря ти, @samuraika

Значи заковавам нощувките и почвам да планирам забележителности и логистика 👩‍💻

А да те попитам, има ли нещо, което не е в програмата, а "трябва" да е? 

 

Връзка към мнение
На 5.12.2019 г. в 5:35, MCC каза:

програмата, разхвърляна по дни

Направо ме "уби" -  в последно време програмите  са  единствено в  моята глава !!!  Респект
Тъй като и ние сме горе-долу по същото време и "тия дни" ще сядаме да решаваме какво и къде  та -   може ли мааалко яснота за  ден 13 и "Преди да се отправим към Коясан мисля куфарите да ги изпратим направо в Токио, за след 2 дни" 
Благодаря 

преди 4 часа, samuraika каза:

За Коя сан - класиката е да се спи в храм

А кои от всичките храмове би препоръчала за спане? 
 

Връзка към мнение
преди 23 минути , stefanrusev каза:

Направо ме "уби" -  в последно време програмите  са  единствено в  моята глава

 

Мерси - приемам го като комплимент 🙂 За мен половината тръпка от едно пътуване е в организацията му - още не сме тръгнали, а аз вече пътувам ли, пътувам... 😄

Гледам да не прекалявам все пак, за да е интересно - често най-хубавите моменти са непланираните. 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 8 часа, MCC каза:

 

Мерси - приемам го като комплимент 🙂 За мен половината тръпка от едно пътуване е в организацията му - още не сме тръгнали, а аз вече пътувам ли, пътувам... 😄

Гледам да не прекалявам все пак, за да е интересно - често най-хубавите моменти са непланираните. 

 

 

Ти кажи как  мислиш да пращаш куфарите - " ...... мисля куфарите да ги изпратим направо в Токио, за след 2 дни...."

Връзка към мнение

@stefanrusev не мога да ти кажа точно, тъй като не съм разучила в детайли, но доколкото знам, съществува такава услуга, която можеш да заявиш от рецепцията на хотела (не знам дали е една фирма или са много). В другите теми за Япония беше писано за това. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, stefanrusev каза:

Ти кажи как  мислиш да пращаш куфарите - " ...... мисля куфарите да ги изпратим направо в Токио, за след 2 дни...."

На рецепцията показваш резервацията за хотела, в който изпращаш багажа. Те пишат бележката с данните. Мерят размерите на куфара. Не теглят багажа. По таблица гледат цената и плащаш. Оставяш им багажа. След 1-2 ч. носят бележката сточната сума. Ако е различна, даплащаш. Намираш багажа си в стаята си на новия хотел.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Току-що показах програмата на един мой приятел-състудент японец, с който ще се видим в Токио. 

 

Той:  - Wait you wanna do all of that during your stay or are they just candidates?

Аз:     - We are doing all! 

Той:  - I’ve never heard of such a hectic itinerary in my whole life. You guys are hard core travelers!!!

 

Как сега да му обясня що е то магеланци... 🤷‍♀️

 

 

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Нямай никакви съмнения по изпълнимостта на дни 11 и 12. Няма какво да ви попречи да ги изпълните. В Хирошима и Мияджима сте зависими само от собственото си темпо на възприемане, а Химеджи и Окаяма са близо един до друг и ще успеете за работното време за храмовете. 

Твоят японски приятел има нужда да види снимки  на един от нас в темата "В момента съм ", отчитайки датите и ще схване, що е то Магеланец.:wink:

 

Прекрасно пътуване желая! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се предварително, че нахлувам в темата с въпрос, но тъй като има доста теми за Япония, не ми се иска да отварям нова. Спонтанно решихме пак да отидем в Япония /втората половина на август/ и за пътуванията извън Токьо този път искам храмовете в Исе и префектурата Уакаяма. Не планирам пеша Кумано Кодо, но с транспорт да посетим някои храмове. В този ред на мисли, чудя се дали да се базираме в Уакаяма или Ширахама--ако може да ми препоръчате и друго място, ще съм благодарна. Идеята ми е да има удобен транспорт до различните места, да има онсен, ако е до морето--още по-добре, и да не е прекалено спокойно вечер. Прадварително благодаря!   

Връзка към мнение

В Ширахама е хубаво, има и фойерверки на плажа всяка вечер, но...е много скъпо по това време и много хора. В Уакаяма ще ви е добре, ще имате удобни връзки до насам-натам, Коя сан също няма да ви е далеч. Има и що-годе прилични плажове. Иначе планините на Кумано са красиви, има и онсени, но вечер е много спокойно. Но пък има невероятно звездно небе.

На 6.12.2019 г. в 22:26, MCC каза:

@stefanrusev не мога да ти кажа точно, тъй като не съм разучила в детайли, но доколкото знам, съществува такава услуга, която можеш да заявиш от рецепцията на хотела (не знам дали е една фирма или са много). В другите теми за Япония беше писано за това. 

Ето фирмата и услугите, които може да ползвате. Може да пращате от и до летища, хотели, къщи и т.н. Много е удобно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.