Прескочи до съдържание

Градски транспорт в Гранада


MeTheTraveler

Препоръчани мнения

Здравейте, предстои ни двуседмично посещение на Андалусия. С кацане и излитане от Малага. Ще останем за по 4 нощувки в Севиля, Кордоба и Гранада. Две при пристигането са за Малага 🙂 Въпросът ми е - как е организиран градския транспорт в Андалусия и по-конкретно в Гранада? От шофорите на автобусите ли се купуват билетите и важат ли за определен период от време, в който може да се направи прекачване от един автобус на друг, докато се стигне до дестинацията? Или при всяко прекачване се купува нов билет (което според мен ще излиза доста скъпо). Има ли за такива случаи вариант за карта? Четох, че за метрото в Севиля може да се купи карта, която важи и за наземния транспорт в града  - автобуси, трамваи и тролеи, но дали е така?
Иначе за междуградския транспорт имам яснота и ще ползвам приложенията за автобусен и ЖП транспорт в Испания.
Благодаря предварително!
П.С. Намерих тази статия след като пуснах поста. Намирам я за полезна и я споделям
https://www.sevillatourist.com/bulgarian/around.html

Редактирано от MeTheTraveler
Допълнителна информация
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , MeTheTraveler каза:

Здравейте, предстои ни двуседмично посещение на Андалусия. С кацане и излитане от Малага. Ще останем за по 4 нощувки в Севиля, Кордоба и Гранада. Две при пристигането са за Малага 🙂 Въпросът ми е - как е организиран градския транспорт в Андалусия и по-конкретно в Гранада? От шофорите на автобусите ли се купуват билетите и важат ли за определен период от време, в който може да се направи прекачване от един автобус на друг, докато се стигне до дестинацията? Или при всяко прекачване се купува нов билет (което според мен ще излиза доста скъпо). Има ли за такива случаи вариант за карта? Четох, че за метрото в Севиля може да се купи карта, която важи и за наземния транспорт в града  - автобуси, трамваи и тролеи, но дали е така?
Иначе за междуградския транспорт имам яснота и ще ползвам приложенията за автобусен и ЖП транспорт в Испания.
Благодаря предварително!
П.С. Намерих тази статия след като пуснах поста. Намирам я за полезна и я споделям
https://www.sevillatourist.com/bulgarian/around.html

А за придвижване до къде ви е нужен градският транспорт в Гранада?

Връзка към мнение

https://www.lovegranada.com/transport/granada-bus-fares/

ето ви информация за автобусите, но тя Гранада е толкова компактна и малка, че ми е чудно  за къде както пита @Zaro ви е нужен градски транспорт

Връзка към мнение

ние ще бъдем по ден в Малага, Севиля, Кордоба и Гранада - все с обществен транспорт (Alsa, че на Renfe цените са много високи, особено спрямо спестеното време), защото след известни изчисления установих, че времето за пътуване с автобуси е с доста малко по-дълго отколкото с кола, а позиционирайки се в съвсем централните части на града, поне няма да губим време и пари за паркиране, та наистина в Гранада автогарата е най-далеч спрямо центъра, но пък гледам, че в Андалусия Uber има навсякъде, и смятаме това да ползваме за разни кратки придвижвания

Връзка към мнение
преди 7 минути , antea каза:

ние ще бъдем по ден в Малага, Севиля, Кордоба и Гранада - все с обществен транспорт (Alsa, че на Renfe цените са много високи, особено спрямо спестеното време), защото след известни изчисления установих, че времето за пътуване с автобуси е с доста малко по-дълго отколкото с кола, а позиционирайки се в съвсем централните части на града, поне няма да губим време и пари за паркиране, та наистина в Гранада автогарата е най-далеч спрямо центъра, но пък гледам, че в Андалусия Uber има навсякъде, и смятаме това да ползваме за разни кратки придвижвания

Ние в Севиля ползвахме такси от жп гарата до Триана и цената беше около 6-7 евро. При положение, че бяхме трима, разликата с билетите на градския транспорт би била пренебрежима.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Zaro каза:

А за придвижване до къде ви е нужен градският транспорт в Гранада?

Из целия град. Гледам, че на картата има спирки в различните квартали. Бих искала да ги разгледаме, но ми се струва, че пеша разстоянията са доста големи. Или греша и само така ми изглежда?

Връзка към мнение
преди 5 часа, giafil каза:

https://www.lovegranada.com/transport/granada-bus-fares/

ето ви информация за автобусите, но тя Гранада е толкова компактна и малка, че ми е чудно  за къде както пита @Zaro ви е нужен градски транспорт

О, това е много полезна информация и дава отговор на въпросите ми!
Благодаря ви!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.