Прескочи до съдържание

Ако не си почина, ще почина (или - дайте съвет за дестинация)


S.Petrov

Препоръчани мнения

Както (не) ви е направило впечатление, от доста време хич не влизам във форума и не идвам на сБирки 😪 Тези така тъжни (за мен) факти се дължат на огромното количество труд, с което крехкото ми стокилограмово тяло трябваше да се справи. Съответно, умората взе връх и новината, че традиционната ни вече почивка на Ко Панган ще пропадне, рязко събуди у мен желание да плача. Или да пия.

С две думи - дайте мъдри съвети, къде е най-добре да прекараме две седмици през Февруари, с идеалната цел - почивка за ума и тялото!?!

Критериите са: сравнително спокойно място, леко встрани от тълпите;

                             без да е задължително плажна дестинация, близостта до плаж е добре дошла;

                             Airbnb/къщурка бият Booking/all inclusive отвсякъде;

                             храмове/природа направо анихилират атракции/шопинг;

                             бюджетът да е повече за сиромаси, отколкото за чорбаджии;

                             "бавни" туристи сме - две седмици на едно място, без хоп-он-оф, турове и тем подобни.

Към момента сме се вгледали в Бали, Филипините, Борнео. И едни Сейшели гледахме, но там цените май са доста по-така, нали 🙂

Безкрайно ще съм благодарен за всеки съвет и без дори намек за корупция, ще отбележа, че едно кило домашна 5-годишна сливова, би могла да намери новия си собственик на партито в събота 😉

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , S.Petrov каза:

Безкрайно ще съм благодарен за всеки съвет и без дори намек за корупция, ще отбележа, че едно кило домашна 5-годишна сливова, би могла да намери новия си собственик на партито в събота 😉

И аз като теб от месеци се счупвам от работа, нито пиша, нито на сбирки имам време да ходя.

Какъв късмет баш сега да вляза във форума 😉 , само дето в събота няма да идвам на сбирката да си взема ракийката 😆

Майтапа настрана, Бали ми се струва идеално за целта , но ще е още в дъждовния период. 

На другите места не съм била.

Връзка към мнение
преди 2 минути , lyusi каза:

И аз като теб от месеци се счупвам от работа, нито пиша, нито на сбирки имам време да ходя.

Какъв късмет баш сега да вляза във форума 😉 , само дето в събота няма да идвам на сбирката да си взема ракийката 😆

Майтапа настрана, Бали ми се струва идеално за целта. Не знам само как ще е с билетите. 

И на мен Бали ми се връзва много с идеята за релакс. Билетите не са в най-добрата си форма (1075лв/човек), но пък цените на нощувките ме изненадаха приятно... което отдавам на дъждовния сезон.

Ракийката не я мисли. Имам, не я пия... все ще се засечем 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Там по принцип може да се намерят много прилични места за нощувка на прилични цени, храната също е евтина, а с кола и шофьор под наем може да обиколите целия остров без да се напъвате. Даже за плаж и масаж ще имате предоволно време 

  • Браво 1
Връзка към мнение

В Индонезия много места отговарят на критериите ти. За Бали - ясно, ама ако искаш да е встрани от тълпата - съседния Гили. Виж и Джогджакарта.

 

А защо не пробваш с Индия (Гоа или нещо от сорта) или Шри Ланка?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние февруари сме във Филипините, по това което чета, идеално място си е за протяжна почивка, стига на човек да не му е необходим интернет за работа и да не е толкова много по храмовете. Даже съм си намерила едни колибки, в срещуположната на туристическата част на Ел Нидо, без топла вода и с няколко часа ток на ден и страхотна природа и плаж наоколо.  Ако е за храмове и почивка, аз бих се върнала във Виетнам или Камбоджа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 56 минути , cck каза:

В Индонезия много места отговарят на критериите ти. За Бали - ясно, ама ако искаш да е встрани от тълпата - съседния Гили. Виж и Джогджакарта.

 

А защо не пробваш с Индия (Гоа или нещо от сорта) или Шри Ланка?

Гили ги гледах, но ми се сториха по-туристически от Бали, по един слънчевбряг-ски начин. А и там използвали много коне за разнос на туристи, та е почти сигурно, че ще вляза в остри пререкания с някой кочияш 😆 Джогджакарта ме заинтригува!

Индия все още не е на дневен ред, а за Шри Ланка имаме планирано ходене на гости при колеги, но там по-скоро ще гледаме да свършим работа, отколкото да почиваме.

Апропо, докато разучавам дестинации, много рЕзко ми се наби в полезрението Шаргао (Siargao) или както там се произнася името на този безумно красив остров на Филипините.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, cck каза:

В Индонезия много места отговарят на критериите ти. За Бали - ясно, ама ако искаш да е встрани от тълпата

...Batu на Източна Ява. Всъщност там е фраш от туристи, но нито един от тях не е бял. Просто това е популярна туристическа дестинация за местните. Тази година като ходих до Бали, прескочих до Източна Ява и покрай другите забележителности наоколо се набутах и там. Не е съвсем близо до морето, но забелязах, че е пълно с аквапаркове. Сигурно са десетки. Намира се в леко планинска местност и вечерта там направо си ми стана хладно. Сравнително наблизо е до голям град - Malang, който пък направо ми стана любим. Той също не е много популярен сред западните туристи, но видях и такива все пак. Цените в Malang бяха смешни, в Batu - по-сериозни (туристическа дестинация все пак). По картата виждам, че наоколо има много водопади, а крайбрежието не е много далече.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Джилитата са ужасни. Но не видях особен проблем за конете. Повече се притесних като четох за изключително лошото отношение към кучетата из Раджа Ампат. А Сулавези направо ме ужасява с някои от практиките си. 

Бали за мен е победител по отношение на настаняване. А дъждовният сезон,  както ти казах и в понеделник, е супер. 

Погледни към любимата ми Шри Ланка, ако не ти се рискува със сезона и нямаш време да се организираш предварително. Просто е удобна за обикаляне. 

Или любимите ми Филипини, но те са по-плажни и доста лишени от храмове и животни. 

 

А Тайланд защо отпадна? 

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, S.Petrov каза:


Апропо, докато разучавам дестинации, много рЕзко ми се наби в полезрението Шаргао (Siargao) или както там се произнася името на този безумно красив остров на Филипините.

И аз сега научавам, че е дъждовно там, но все таки, планирала съм си 2 нощувки там през февруари и се надявам да имам късмет с времето, както обикновенно.

Връзка към мнение
Преди 1 час, eloena каза:

И аз сега научавам, че е дъждовно там, но все таки, планирала съм си 2 нощувки там през февруари и се надявам да имам късмет с времето, както обикновенно.

Тук във форума ми казаха, после проверих и в интернет...Не ми е минавало през ума, че след като февруари е висок сезон за Филипините , на някои места ще е дъждовен сезон. Сигурна съм , че ще имате късмет с времето:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 11.12.2019 г. в 9:31, Lindt каза:

Джилитата са ужасни. Но не видях особен проблем за конете. Повече се притесних като четох за изключително лошото отношение към кучетата из Раджа Ампат. А Сулавези направо ме ужасява с някои от практиките си. 

Бали за мен е победител по отношение на настаняване. А дъждовният сезон,  както ти казах и в понеделник, е супер. 

Погледни към любимата ми Шри Ланка, ако не ти се рискува със сезона и нямаш време да се организираш предварително. Просто е удобна за обикаляне. 

Или любимите ми Филипини, но те са по-плажни и доста лишени от храмове и животни. 

 

А Тайланд защо отпадна? 

 

Хващам се напоследък, че подсъзнателно избягвам локациите с преобладаващо мюсюлманско население, точно заради лошото отношение към животните. Затова, към момента дилемата е между Бали и Филипините. До Шри Ланка ще отидем скоро, защото имаме покана от наши приятели, но там по всяка вероятност ще посвършим и работа, та за момента не ни се връзва с идеята за пълноценна почивка.

Тайланд отпадна, защото нашата къщичка е букната за целия период, в който можем да пътуваме. А това място го чувстваме буквално, като втори дом и не искаме да "му изневеряваме".

 

 

На 11.12.2019 г. в 12:48, Роми каза:

Фу Куок? Сезонът е най-добрия, а някои места на острова са супер. и си е големичък. Има избор.  

По гореописаните причини, мислим тази година да сменим държавата, но островът изглежда интересен и със сигурност ще го разуча за бъдещи пътувания 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.