Прескочи до съдържание

Билет (няколко дестинации в Европа), до къде е най-евтино?


Мартина Грозева

Препоръчани мнения

Мартина Грозева

Здравейте! Догодина имаме желанието да посетим концерт на Guns n Roses, имат европейско турне. Кажете за кой европейски град бихме могли да открием най-изгодни билети, двупосочни, с около седмица престой. В кой сайт да търся? Прилагам снимка с дати и дестинации. 

12.jpg

Връзка към мнение

Може да използвате сайта http://www.azair.eu/ Мисля, че до Виена като най-близка дестинация ще е с най-ниска цена. Лауда(Раянеър) летят до Виена на много ниски тарифи. https://www.laudamotion.com/la/en/ 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като пишеш, че престоя е едноседмичен, това предполага че искате да видите и други неща, а не само присъствие на концерт. Това пък противоречи на условието за най-ниска цена 🙂 Та може би да нахвърляш какво смятате да правите останалото време, така че да се избере най-подходящото място, а не да е само обвързано с цената на билета. 

Връзка към мнение
Мартина Грозева

Така е, искаме и да поразгледаме, така и така ще се пътува до там. Имаме вариант и с кола да отидем, но незнам дали ще ни останат сили за концерта ако се утрепем от пътуване 🙂 До тук ми излизат двупосочни билети за около 100 евро, незнам може ли да се намери нещо по-евтино от това.

Връзка към мнение

Ще се намери, още е рано. Шанс за по- ниска цена има за Виена, Мюнхен (Меминген) и Хамбург.

За Швейцария евтино няма... За там и да вземете евтини самолетни билети, другото ще е...

Флоренция от Болоня също е опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен е грешен подхода, ако се търси възможно най-евтиният вариант.

След като ще се седи една седмица, най-малкото перо от целият престой ще са разшиките  от 20-40-60 евро в цените на билетите.

Нощувките  и допълните дневни разходи са доста по-важни за мен.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Мартина Грозева
10 minutes ago, Alexander said:

Според мен е грешен подхода, ако се търси възможно най-евтиният вариант.

След като ще се седи една седмица, най-малкото перо от целият престой ще са разшиките  от 20-40-60 евро в цените на билетите.

Нощувките  и допълните дневни разходи са доста по-важни за мен.

 

Може и така да е, просто виждам че в момента за януари ми излизат 50 % по-евтини билети отколкото за май или юни. И ако дадем сега 200 евро за двамата с мъжа ми, а после ги пуснат по 100 евро, това са си 200 лв разлика, което дефакто покрива единият билет за концерта 🙂 То ясно че пари за нощувки и храна ще се харчат, няма как.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По принцип зимата билетите са по- евтини, освен около празници и ваканции. Но и за лятото пускат намаления- дебнене трябва. :) Пък и не пречи да си вземете билети за Милано и да отидете в Берн на концерт- само за него и пак да се върнете в Италия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вчера колежка си взе билети за концерта във Флоренция, защото иска да посетят и града за 2-3 дни. За летищата ще ползват Пиза или Болоня, а от Букурещ има и директно Флоренция с Блуеър. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Мартина Грозева каза:

Може и така да е, просто виждам че в момента за януари ми излизат 50 % по-евтини билети отколкото за май или юни.

Винаги е така, много повече хора искат да пътуват в Европа през май или юни, отколкото през януари. Дали ще паднат цените за май-юни - сигурно (ако не става въпрос за празниците и ваканциите), но не толкова, колкото през януари.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Мартина Грозева каза:

Може и така да е, просто виждам че в момента за януари ми излизат 50 % по-евтини билети отколкото за май или юни. И ако дадем сега 200 евро за двамата с мъжа ми, а после ги пуснат по 100 евро, това са си 200 лв разлика, което дефакто покрива единият билет за концерта 🙂 То ясно че пари за нощувки и храна ще се харчат, няма как.

За да вземете евтини билети за май-юни, най-рано март може да започнете да следите за цените.Често се коментира,че най-добрите цени излизат 6 до 9 седмици преди полет.Не е задължително,но често се случва 🙂

Александър ви дава много добър съвет.Една седмица в Италия,Полша,Португалия може да е в пъти по-евтина от такава в Швейцария, Швеция или Германия.И разликата като крайна сума надхвърля неколкократно 200лв 🙂

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бих избрал Виена :

Дректен НТА полет дотам + директен НТА полет до Братислава. 

Възможност за разглеждане на Будапеща и Братислава с евтини и удобни транспортни връзки. 

Голям избор на хотели в различна категория и ценови диапазон. 

Дори с  личен автомобил, не мисля че ще е особено изморително.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
1 minute ago, stanimir said:

Аз бих избрал Виена :

Дректен НТА полет дотам + директен НТА полет до Братислава. 

Възможност за разглеждане на Будапеща и Братислава с евтини и удобни транспортни връзки. 

Голям избор на хотели в различна категория и ценови диапазон. 

Дори с  личен автомобил не мисля, че ще е особено изморително.

Допълнително предимство е, че като сте 5 човека, ако нещо се обърка с билети/цени, алтернативата с кола също не е толкова убийствена, към 1000 км. почти само магистрала не е толкова натоварващо като пътуване (точно в момента чакам на виенското летище и ще ме вземат в посока бг 🙂 ) ...

Връзка към мнение
47 minutes ago, ДиянаВ said:

Вчера колежка си взе билети за концерта във Флоренция, защото иска да посетят и града за 2-3 дни. За летищата ще ползват Пиза или Болоня, а от Букурещ има и директно Флоренция с Блуеър. 

Сега видях, че я няма линията София-Пиза. Пропуснала съм момента с изчезването й🙂.

 

Връзка към мнение
Мартина Грозева

След доста ровене и проучване , се спряхме на Прага. Сега ни се върти една луда идея да си наемем кемпер. Няма да е евтино, но пък всички сме настроени достра приключенски и ще видим ще се наредят ли нещата. Като сметнем самолетните билети за 5 човека, кемпера не изглежда толкова налудничева идея 😁

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

От всички дати които видях най-скъп престой ще е Швеция. Sweden Rock е много хубав фестивал, но четири дневният билет за самия фестивал е на скромната цена от 618 лева на човек.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мартина Грозева
22 hours ago, Йосиф Милчов said:

От всички дати които видях най-скъп престой ще е Швеция. Sweden Rock е много хубав фестивал, но четири дневният билет за самия фестивал е на скромната цена от 618 лева на човек.

О, за там не си и мечтая 😄 Пък и май е по-добре да не са част от фест, така концерта ще е по-дълъг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 20.12.2019 г. в 17:22, iMari каза:

може да е в пъти по-евтина от такава в Швейцария,

Е, да, ама Швейцария е несравнима 🙂 За мен всяка стотинка изхарчена в Швейцария си струва!
И понеже така и така се намесих в темата, аз бих ви предложила Варшава. И Раян и Уиз имат полети от Бургас, които започват от юни. В момента цените са средна хубост, но има голяма вероятност към март да паднат. Тази година в началото на м.май пътувах от Бургас до Краков на цена 19лв., а спомням си, че и до Варшава имаше такива цени за май-юни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.