Прескочи до съдържание

17 дни в Япония през пролетта на 2020


Емил Любенов

Препоръчани мнения

Здравейте приятели,

Прочетох доста от нещата, написани за Япония и искам безкрайно да благодаря на всички за супер идеите и съвети, особено на експертите като @samuraika !!! Безценна е помоща на всички Ви!!!
С жена ми се опитваме да си стегнем и оптимизираме програмата, но още имаме чуденки. Имаме 17 нощувки, като ще се опитаме да не ги разкъсваме много, за да не губим време в път и влачене на куфар. Ето и ориентировъчната програма за престоя ни там:

21 март - късно вечерта пристигане на летище Ханеда - спане в Токио

22 март - време за Токио - спане в Токио

23 март - време за Токио - спане в Токио

24 март - еднодневен трип до Никко - спане в Токио 

25 март - отпътуване към Нагано и Jigokudani monkey park, трансфер към Каназава и нощувка там.

26 март - ден за Каназава и нощувка там

27 март - Такаяма и Ширакава го - Тук програмата е един голям въпрос дали си заслужава да ходим до тези градчета заради многото път! Трансфер към хотел в Осака - Shin Osaka

28 март - Киото - нощувка Shin Osaka

29 март - Киото - нощувка Shin Osaka

30 март - Химеджи, Окаяма, Кобе - нощувка Shin Osaka

31 март - Хирошима, Мияжима - нощувка Shin Osaka

01 април - Осака - нощувка Shin Osaka

02 април - Еднодневна екскурзия до Нара - нощувка Shin Osaka

03 април -  Коясан - чудим се още дали да спим в храм или отново в района на Осака 

04 април - Хаконе / Петте езера - нощувка там? Този ден също е много под въпрос и може би да станат два дни с една нощувка там

05 април - Според зависи от 03 април / Чудим се за Кавагое дали да включим в програмата? Спане в Токио

06 април -  Disneysea и за каквото остане време в Токио - Спане в Токио

07 април -Токио - нямаме повече нощувки

08 април - 00.01 потегляме към София

Питане - 27 март да дадете експертни мнения какво и как да включим и дали да не оставим деня за Киото ? 

Питане №2 - Какво ще кажете за спането в храм - как излиза като цени / заслужава ли си ?

Питане №3 - Къде препоръчвате да направим чаена церемония?

Питане №4 - Може ли куфар да се изпрати до следващ хотел за след 1-2 дни (Така ще имаме една или две нощувки без куфар). ?

Питане №5 - Как оптимално да направим Хаконе и областта с петте езера, че да се насладим на красиви гледки и евентуално разходка с лодка / лифт?

Питане №6 - Някакви промени, допълнения бихте ли предложили?

Мислим си за двуседмичен JR Pass, който да покрие - 25 март до края на пътуването ни.

Връзка към мнение

Много хубава програма!

Направо на въпросите, с уговорката, че е субективно.

 

27ми бих оставила за Киото(ама на мен многото път ми идва в повече)

Спането в храм си е преживяваме - медитацията, храната, обстановката е съвсем различна. Не бих казала че е скъпо. Резервации тук.

Чаената церемония...за начинаещи, в пълния си вид - не препоръчвам. Иначе - има като за туристи на много места. Киото, както се очаква - е скъпо и претупано. ПО-добре е в Нара си мисля. Всяка сряда има за по 2000 йени тук.

Питане №4 -Може.

Може би нощувка в района на Хаконе да не е лоша идея. Но трябва да понаместите другите нощувки.

Нямам предложения за сега, освен да си изкарате страхотно!

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@samuraika страхотни благодарности за съветите! С жена ми последно си говорихме, че може би е по-добре да пропуснем Такаяма и Ширакава - го точно поради многото време, което отива в път и далечните разстояния. Чудя се за Кавагое още. Колко време би ни трябвало? Дали половин ден ще стигне? Ще погледна и чаената церемония и можем да разместим леко дните, че да минем Нара в сряда на 1-ви април. Още едно питане - колко време да отделим на Осака? Повече от един ден? Привечер ще можем да мръднем напред назад, и евентуално още един ден преди или след Нара - надявам се ще ни стигне за повърностно разглеждане и разходки...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.