Прескочи до съдържание

Бергамо или Катания през февруари


margarettod

Препоръчани мнения

Приятели,
имам нужда от вашия съвет.
Планирам кратък отскок до Италия за 3 дни в началото на февруари (06-09.02.2020) по повод рожден ден на половинката, като се колебая между Бергамо и Катания. Първоначално се бях насочила към Бергамо с еднодневни разходки до някое симпатично градче, като Бреша и Кремона, но впоследствие се замислих, че Катания може да е по-благоприятната дестинация за този период, като можем да разгледаме Сиракуза и Таормина. За съжаление ще изпуснем празника на Света Агата, ако изберем Катания 😞
Ще разчитаме изцяло на градски транспорт, като искаме да съчетаем приятното с полезното - лежерни разходки и вкусна храна. 
По същото време сме били в Милано и ни валя почти непрекъснато. 
Кое от двете места е за предпочитане при лошо време и предлага повече забележителности на закрито 🤔 Какво ще ме посъветвате?
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На теория Катаня трябва да е по-топло по това време, но ако вали не мисля, че има значение, въпрос на късмет. Катаня също би било по-бюджетно, защото с изключение на Тармина, в Силилия цените са доста по-ниски от Ломбардия. Храната навсякъде в Италия е вкусна, това не може да е сравнение. За забележилностите на закрито не мога да преценя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сицилия със сигурност е по-хубаво времето, освен това Бергамо е много по-достъпно и винаги може да минеш оттам на път за другаде, или дори за един ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Ще си ползвам темичката за ново въпросче, т.к. ми стана много мило от заглавието: Реално започнахме пандемията с полет до Катания и възстановяваме пътуванията с полет до Бергамо 🙂

Пристигаме в Бергамо в събота около 11:30ч. и летим обратно в неделя в 17:25ч. Обмислям дали след кацане да не отскочим до Бреша за следобедна разходка в историческия център за около 5-6 часа? Ще ни стигне ли времето? Нощувката ни е в Бергамо и ще можем да го разгледаме в неделя. Или да си стоим само в Бергамо, но се опасявам, че може да ни доскучае ... 🤔

Връзка към мнение

Ох, такива проблеми имахме с тия влакове от Верона до Бергамо, минава и през Бреша ... Мисля, че точно събота беше. Единият влак закъсня, съответно изпуснахме връзката, отмениха следващия влак... Та, внимавайте с придвижването събота-неделя, оставете си възможно повече буфери. Накрая взехме такси, че ние полет гонехме и се смеехме с шофьора - нормално, събота е и сме в Италия, а той - не, просто сте в Италия 😄 

На мен, лично, не би ми било скучно само в Бергамо. Такъв хубав мол има срещу летището, може да хванете и намаления. Ние стигнахме само до супермаркета, че имах поръчение от дребното да му търся интересни неща за хапване 🙂 Не успях да разгледам другите магазини 🙂 

Проучвала съм и Леко, много приятно градче на езерото 🙂 Има и лифт до един връх, откъдето се открива страхотна гледка. Ако обичате природа, разбира се и е хубаво времето. Само идея давам. 

  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Alexander каза:

вариант за нощувка там мислил ли си ?

При това пътуване няма вариант за нощувка. Със сигурност ще има друго с по-дълъг престой, защото имам вътрешно усещане, че Бреша много ще ни хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Eva eva каза:

На мен, лично, не би ми било скучно само в Бергамо

Ще го помислим още малко. Просто тая Бреша ми е влезнала в съзнанието и много искам да я посетя 😀 Обаче, ако изисква повече време, по-добре да не претупваме нещата и да си оставим уикенда за Бергамо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.