Прескочи до съдържание

Бурж Халифа


Препоръчани мнения

На днешната дата преди десет години е открита една забележителна сграда - Бурж Халифа. И до днес държи рекорда за най-висок небостъргач в света [828 m до кота корниз ]. Винаги, когато имам път през Дубай се отбивам през пеещите фонтани.

IMG_1566.jpg

 

IMG_1568.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Много ми хареса и на мен. А достроиха ли вече всичките сгради, дето преди се строяха около фонтаните ...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 часа, Брани каза:

А достроиха ли вече

Не са. Още постройки вдигат, а стратегията е да ги украсяват с лед светлини (и крановете) въпреки, че са в строеж:

9CBF5995-B93B-4E6D-8C73-0930D0269D98.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,😀

Купих билет за At the top, Burj Khalifa SKY (нива 148+125+124) за 27.01. 16ч.

Според информацията на разписката и на сайта първо се посещава ниво 148, където може да се стои до 30 минути🤨 и после се отива на нива 125+124, като общото времетраене на цялото посещение трябва да е до 2 часа.

Искам да попитам, някой който е правил такова посещение, доколко това ограничение е вярно и има ли контрол за спазването му?

От това, което съм чел и гледал в нета, някои хора май стоят по над 3 часа. 

Естествено, идеята ми е да видя гледката както на дневна свeтлина, така и по тъмно.

Благодаря предварително.😀

Връзка към мнение

Никой нищо не следи. На залез на 148 става лудница - насядали, налягали, стативи, влюбени гълъбчета на селфи ... Ние със сигурност бяхме над час на всяка платформа (то докато разгледаш първо, после си намериш място за снимка без на нея да има азиатец с пръстчета на виктори и времето минало).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз да потвърдя, че никой не те следи. Кой колкото си иска, толкова си стой горе. Ние бяхме за 17:00 часа, но с асансьора на 124 бяхме в около 16:40 часа. Направихме го така с цел и за дневни и за нощни снимки, но след 19:30 часа беше лудница за слизането, защото имаше шоу на фонтаните в 20:00 часа. Редяхме се почти 30 мин. и накрая ни свали през хотел Армани с вътрешни асансьори. През тези туристите не минават, но вътре е повече от лукс.

 

И сега една много лоша новина....

Мълния порази най-високата кула в света "Бурж Халифа"! 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Така и не се качих. Но я снимах при всяка възможност от различни ракурси. Тогава, март 2014 г., красавицата е била на 6 години. 

 

P1180635.JPG.6aef5e6e0f8b750c045b318e20d8bca5.JPG

 

P1180666.JPG.d5a029ce8510232f4a9283bf90202824.JPG

 

P1190416.JPG.9adaf99f8c7c31f9af28ae89ef86c1bf.JPG

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.