Прескочи до съдържание

Кола под наем във Франция


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

през лятото ще си правим малка екскурзия из Югоизточна Франция. Колебаем се между пътуване с автомобил от тук или самолет до там и взимане на кола под наем там.

 

Загледах се в офертите за рент а кар. При първите 3 видях, че искат депозит между 1200 и 2300 евро и реших да питам тук - това нормално ли е? Никога не съм взимал кола под наем и не съм запознат.

 

Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Като за първи път виж тази тема 

 

преди 19 минути , 123456 каза:

искат депозит между 1200 и 2300 евро и реших да питам тук - това нормално ли е?

напълно нормално. Само че не ти ги вземат, а се блокира сум по кредитната карта. Освобождават ги като върнеш колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще шофираш във Франция, ползвай waze за навигация и за да знаеш къде са радарите. Когато чуеш "police reported ahead", означава, че има стационарна или мобилна камера. Не видях полиция по пътя, но имаше мнооооооооооооооооооооого камери 🙂 за контрол на скоростта.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 5.01.2020 г. в 20:50, Yavor каза:

Ако ще шофираш във Франция, ползвай waze за навигация и за да знаеш къде са радарите. Когато чуеш "police reported ahead", означава, че има стационарна или мобилна камера. Не видях полиция по пътя, но имаше мнооооооооооооооооооооого камери 🙂 за контрол на скоростта.

За целта трябва да е онлайн. Няма ли да му излезе много скъпо да ползва мобилен интернет ?

В противен случай Waze сигурно ще го информира само за стационарните камери.

Връзка към мнение

В ЕС трябва да има много безплатен роуминг, зависи и от плана ти разбира се

Иначе и стационарните да показва не е малко

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , nino каза:

За целта трябва да е онлайн. Няма ли да му излезе много скъпо да ползва мобилен интернет ?

В противен случай Waze сигурно ще го информира само за стационарните камери.

Какъвто ти е планът за мобилен интернет в България, такъв ще ти е и във Франция, и в ЕС.

За да получаваш информация в реално време от waze, ще ти трябва мобилен интернет.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кое от двете е по-добро - Гугъл мапс или това Waze?

Ей сега го инсталирах на единия телефон, ще ги тествам двете приложения паралелно в Италия  тези дни.

Връзка към мнение

Май са горе-долу еднакви. И двете са на Гугъл и местят фийчъри от едното към другото. Вече и в Гугъл мапс ги има радарите по пътя

Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

Кое от двете е по-добро - Гугъл мапс или това Waze?

Ей сега го инсталирах на единия телефон, ще ги тествам двете приложения паралелно в Италия  тези дни.

И в Италия, и във Франция ползвах само waze. И в двете страни waze ми беше много полезен. И в двете страни waze ме информираше, когато навлизах в зона за контрол на скоростта с камери (police enforcement zone) и в зона за контрол на средната скорост (average speed zone). В зоната за контрол на средната скорост, от страни на екрана, в ляво, се появяваше една зелена линия и ми даваше информация за това в продължение на колко км е зоната за контрол на средната скорост. 

 

В Италия плащах магистралните такси с Diners, а във Франция с Revolut. Във Франция, единствено в Лион, при преминаване през един тунел по северното околовръстно, се наложи да платя с кредитна карта мастър кард, тъй като машинката не прие нито Revolut, нито Visa кредитна карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Французите си ползват Waze. Особено за Париж твърдят, че много им помага в трафика. За плащането по магистралите препоръчвам кредитна карта. Аз поне с дебитна не можах да мина... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.