Прескочи до съдържание

Съвети за Тайван + Хонг Конг


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

намислил съм едно пътуване есента до тези места и се чудя колко дни да отделя на всяко от тях. За Макао е ясно, че един ден стига горе-долу. Но за Хонг Конг се чудя дали 3 или 4 дни за него да отделя. След това за Тайван колко точно дни 10-12 и по колко и къде, ако има някой, който е бил там да даде някакъв практичен съвет.

Не съм фен на музеи, иначе обичам да разглеждам архитектура, природа и забележителности като цяло.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Дани Магелани
На 6.01.2020 г. в 17:20, polyglota80 каза:

Здравейте,

 

намислил съм едно пътуване есента до тези места и се чудя колко дни да отделя на всяко от тях. За Макао е ясно, че един ден стига горе-долу. Но за Хонг Конг се чудя дали 3 или 4 дни за него да отделя. След това за Тайван колко точно дни 10-12 и по колко и къде, ако има някой, който е бил там да даде някакъв практичен съвет.

Не съм фен на музеи, иначе обичам да разглеждам архитектура, природа и забележителности като цяло.

Аз бях 4 пълни дни в Хонг Конг и 2 в Макао. Стигнаха ми.

Връзка към мнение

Да, аз мисля да сложа 3 дни за ХК + 1 ден за Макао. След това ще литна до Тайван за 10 дни, защото и там има какво да се види 🙂 Дори обмислям да удължа с още една седмица до Япония, защото има удобна връзка. И там ще направя Киото - 3 дни, Осака, Нара, Химеджи и Окаяма по един ден. 

Токио ще остане за в бъдъще някога, че много време и скъпо ще дойде и без това.

Връзка към мнение
преди 9 часа, polyglota80 каза:

След това ще литна до Тайван за 10 дни, защото и там има какво да се види 🙂 

Би ли ми споделил идеите си за Тайван, случайно ми попадна и аз съм много изненадана колко красив остров е, как би разпределил тези 10 дни?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Happy_Traveler каза:

Би ли ми споделил идеите си за Тайван, случайно ми попадна и аз съм много изненадана колко красив остров е, как би разпределил тези 10 дни?

Ами да, те много хора го подценяват, но определено си струва. Сега, може и да не е чак толкова интересен колкото някои други места. Но от това, което четох и гледах според мен си струва.

Идеята ми е Тайпе 2 дни + още 2 еднодневни разклонения.

След това Тайчун с езерото за 1-2 дни.

Тайнан 1-2 дни и накрая Каошинг или нещо подобно за 2 дни.

Ако остане време може да се види и източното крайбрежие, имат един парк с мраморни скали и така 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.