Прескочи до съдържание

Кьолн през февруари.


annny

Препоръчани мнения

Щерката (тийнеджърка) ме изврънка да я заведа на концерт в Кьолн в средата на февруари. Всички резервации са ни направени, остана да организирам културно-занимателната част. Имаме две нощувки - кацаме в понеделник по обед, концертът ни е вторник вечер и летим обратно в сряда късен следобед. Събирам идеи какво да правим през останалото време - понеделник следобед, целия вторник и почти цялата сряда. 

Набелязали сме Кьолнската катедрала, и музея на шоколада. 

Друго?

От пътуванията ми съм забелязала, че най-много се впечатлявам от не-толкова туристическите места и забележителности. Приятни заведения, в които се хранят местните, паркове, в които се разхождат местните, магазини, в които те пазаруват и т.н.

 

 

И ако може някой да ми обясни обществения транспорт?

За време или за линия? В Moovit видях, че Кьолн не е отделен като град, а е част от регион. Едни и същи ли са билетите за различните видове транспорт или влак е с един, метро с друг, а автобус - трети? Има ли намаление за щерката (15г.)? От къде се купуват билети? Има ли билет/карта, които да ползваме за 3 дни? И изобщо всичко по темата.

 

Връзка към мнение
преди 9 минути , aleksandrina каза:

Благодаря! Разглеждала съм сайта преди да попитам и пак ще го разгледам, но друго си е личното мнение. Да не говорим, че така и не се ориентирах за обществения транспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Понеже си поизясних обществения транспорт в Кьолн, ще си отговоря сама, а може да е полезно след време на друг.

Основната информация може да се вземе от сайта на KVB. Линиите обслужват целия регион, като плащането е на база в кой район ще се движиш.

2017_standort_koeln_neu_140.jpg.3db93b63d2dc123775226f64844ab225.jpg

 

Конкретно Кьолн се води зона 1b

Към настоящия момент (06,02,2020) това е таблицата с тарифите.

 

6abe38a12dd40ce22c12104580d04e01_750_1041_75.jpg.137d6767b60640a3a10e1640e4f83504.jpg

 

За съжаление е като картинка и не може да бъде преведена автоматично, а не я намирам на друг език. По-подробно разяснение може да бъде открито в този линк https://www.kvb.koeln/en/tickets_prices/tickets.html

Това, което нас ни засяга за първите няколко реда.

Единичният билет е 3 евро за възрастен и 1,60 за дете (6-14г). Има някакъв четворен билет, който си струва 4 пъти повече (не схващам идеята му) и може да се ползва от различни хора.

24 часовият, комбиниран билет е нещо, на което е хубаво да се обърне внимание. Дори за двама човека излиза изгодно още на третото пътуване, а групата може да включва до 5 човека. Т.е. 5 човека, могат да се придвижват с един билет, в рамките на 24 часа, за 13.40 евро.

 

 

От мен това.

 

 

П.П. Ако някой все пак има желание да сподели с мен тихо, приятно нетуристическо кътче, подходящо за посещение през февруари, ще съм много благодарна!

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Привет, аз съм бил там май месец, но мога да ти дам няколко дребни насоки. 

 

Относно неща за гледане, тук съм описал няколко, които ние разгледахме в рамките на един ден. Така че вие със сигурност ще имате време и за още: https://www.sstamatov.com/пътеписи/един-ден-в-слънчев-кьолн-германия/

 

Относно места за хапване, там са им много известни бирариите и има една конкретно в ляво от катедралата, казва се FRÜH am Dom - силно я препоръчвам. Около фишмаркета е пълно с ресторанти с гледка към моста и реката, но честно казано ми приличаха на типични tourist traps и не седнах на нито един от тях.. вместо това обядвахме на крак. Все пак трип адвайзър най-вероятно ще може да ти даде адекватна представа за някой нетуристически ресторант. За закуска препоръчвам силно Merzenich пекарните - много ще ти помогнат да се потопиш в "духа" на града. 🙂

Връзка към мнение
преди 14 часа, sveto.slav.s каза:

Привет, аз съм бил там май месец, но мога да ти дам няколко дребни насоки. 

 

Относно неща за гледане, тук съм описал няколко, които ние разгледахме в рамките на един ден. Така че вие със сигурност ще имате време и за още: https://www.sstamatov.com/пътеписи/един-ден-в-слънчев-кьолн-германия/

 

Относно места за хапване, там са им много известни бирариите и има една конкретно в ляво от катедралата, казва се FRÜH am Dom - силно я препоръчвам. Около фишмаркета е пълно с ресторанти с гледка към моста и реката, но честно казано ми приличаха на типични tourist traps и не седнах на нито един от тях.. вместо това обядвахме на крак. Все пак трип адвайзър най-вероятно ще може да ти даде адекватна представа за някой нетуристически ресторант. За закуска препоръчвам силно Merzenich пекарните - много ще ти помогнат да се потопиш в "духа" на града. 🙂

Благодаря, Светльо! Мислех, че съм изровила едва ли не всичко на български по темата, а твоя разказ не бях видяла. Той е точно това, от което имам нужда! Дано и ние случим на слънчево време, макар прогнозите да са по-скоро дъждовни... Слънцето винаги прави градовете по-красиви.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.