Прескочи до съдържание

Венеция - Гардаленд


ЗориБ

Препоръчани мнения

Здравейте, магеланци!

Моля за съвети всякакви по темата 🙂

За сега плана ми е следния - пътуваме сами - аз и 10 год. ми син; средата на юли; София - Венеция с РаянЕър; една нощувка там - разглеждаме Мурано, Бурано и на следващия ден пътуваме /моля за мнения - с влак, автобус или някакви маршрутни таксита?!/ до Гардаленд.Там вероятно ще запазя две или три нощувки възможно най-близо до Гардаленд - най-главната цел /привлечени от новата зона, която ще отвори врати през юни - воден парк Леголенд/. След това гледам към Милано за обратен полет /най-вероятно отново РаянЕър или Изиджет/ Бергамо или Малпенса - пак ме интересуват варианти за придвижване до съответното летище и идеята ми е да летим следобедните часове на връщане...така че да имаме достатъчно време за придвижване не по ранните часове на денонощието.

Интересува ме и съвети за хотел във Венеция или околността за едната нощувка - като най-удачна локация предвид кацането на Тревизо /полетите на Раян са сутрешни/ така че можем да разгледаме нещо следобяд, а на сутринта разходка до осторвите и след това в следобедните часове отпътуването към Гардаленд.

 

Много ще съм благодарна за всяко мнение 🙂 и в последствие ще се старая да съм полезна с моя опит 🙂

Връзка към мнение

Моят съвет е така да направиш планирането, че да сте там в работен ден. Уикенд или празници е кошмар. Чака се по 1 час за някои забавления 😠

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно мисля да са ни дните от понеделник до четвъртък-петък..то и тогава няма да е спокойно, все пак лято е и децата ще са ваканция, но пък като искаме да ходим във водния парк, няма как ... ще се настройваме за навалица...

някъде четох тук във форума, но го загубих - имаше някой контакт с българка във Венеция, за която останах с впечатление, че разхожда туристи там...ако някой знае - моля за информация за жената 🙂

Връзка към мнение
Преди 1 час, ЗориБ каза:

че разхожда туристи там...ако някой знае - моля за информация за жената

Аз я познавам. Лаура се казва. Обаче тя не разхожда туристи, а провежда екскурзии професионално. Знам също, че за индивидуални туристи не е изгодно да ползват услугите й, както и на всеки друг екскурзовод в Венеция, защото тарифата е 70 евро/час  при минимум 2 часа за екскурзия.  Това са тарифите за Венеция отпреди 6 години. Вероятно сега е повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Дааа, няма да се възползваме, наистина е висока цената за двама човека....

значи ще се качим на вапорето и ще идем до островите Мурано и Бурано....нали е подходящо за 10 годишен 🤔

Връзка към мнение

А от Peschiera del Garda до летище Малпенса може ли да се стигне директно?

Аз намирам вариант от Peschiera del Garda до жп гарата в Милано и от там някъде на Flixbus до Малпенса, но ме притеснява прекачването....🤔

Връзка към мнение
преди 44 минути , ЗориБ каза:

от Peschiera del Garda до жп гарата в Милано

И от гарата на Милано продължавате с влак Malpensaexpress  до летище Малпенса или с автобус-шатъл от предгаровия площад.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Моля отново за помощ Flushed - някой, пътувал в Италия имал ли е проблем с плащане с българска дебитна карта?
Опитах се да направя резервация на сайта на Гардаленд и при финализиране на плащането излиза надпис "Your input looks suspicious.Plese go back and re-enter!"
Малко преди това платих самолетните билети на сайта на Райън и на България еър, така че картата ми е наред - дебитна, VISA, с достатъчно наличност. Звънях и на банката, казаха ми че нямам проблем с картата?!
Сещам се, че преди година може би се опитвах да пазарувам на официалния сайт на Бенетон /Италия/ и пак имах някакъв проблем ..."suspicious"... - тогава се отказах и не съм плащала на италиански сайтове...
Сблъсквал ли се е някой с такъв проблем?
 
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.