Прескочи до съдържание

Търся самолетен билет Джазан - Халифакс(GIZ-YHZ)


Препоръчани мнения

Търся билет (GIZ-YHZ) за 15 Май 2020. Един пътуващ само ръчен багаж. Аз обикновенно практикувам да си взема един билет GIZ-SHJ и после с такси до DXB втория билет DXB-YHZ. От DXB имам възможности за три междинни дестинации основно през EWR, LHR и YYZ. Забелязах че ми е най удобно прези EWR но емиратс не ми дава да избера въпреки че имат полет до там който пристига в 0900 сутринта. После юнайтед имат в 1028 което е супер удобно. Емиратс ми дават само с една връзка през YYZ. 

 

Въпроса ми е как избера да летя през Ню Йорк? 

Връзка към мнение

Отделните билети, действително, свалят цената.  Големият въпрос, обаче е кое е приоритетното? Удобството или цената?  Може ли да се тръгне малко по-рано?  Има билет  на 14 май в 20:50 от GIZ до  LHR за 250 евро през Джидда. Кацане в Лондон в 06:20ч.   После от LGW  в 12:35 на WestJet  до  YHZ  през Торонто за 332  евро с кацане в Халифакс в 20:17ч. Общо двата авиобилета излизат под 600 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
24 minutes ago, epetkov said:

Отделните билети, действително, свалят цената.  Големият въпрос, обаче е кое е приоритетното? Удобството или цената?  Може ли да се тръгне малко по-рано?  Има билет  на 14 май в 20:50 от GIZ до  LHR за 250 евро през Джидда. Кацане в Лондон в 06:20ч.   После от LGW  в 12:35 на WestJet  до  YHZ  през Торонто за 332  евро с кацане в Халифакс в 20:17ч. Общо двата авиобилета излизат под 600 евро.

Удобството. Но това прикачване от LHR до LGW вече го играх и ми коства 100 паунда в една посока. 

 

Благодаря все пак. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , fxtrader каза:

вече го играх и ми коства 100 паунда в една посока. 

 

Ако не си разполагал с достатъчно трансферно време и си бил принуден да  ползваш такси, е разбираемо,  но разполагайки  с достатъчно време, може с обществен транспорт  да се осъществи трансферът на  умерена цена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, epetkov said:

Ако не си разполагал с достатъчно трансферно време и си бил принуден да  ползваш такси, е разбираемо,  но разполагайки  с достатъчно време, може с обществен транспорт  да се осъществи трансферът на  умерена цена.

Да знам просто не ми се занимаваше бях уморен и като ми казаха колко ми струва ми светна. 🙂

Връзка към мнение
преди 4 минути , fxtrader каза:

и като ми казаха колко ми струва ми светна.

Тя предварителната информация в интернет  показва точно такава цена за  трансфер  с такси от LHR до LGW 🙂

Връзка към мнение
1 minute ago, epetkov said:

Тя предварителната информация в интернет  показва точно такава цена за  трансфер  с такси от LHR до LGW 🙂

А не в моя случай отидох до будката там на LGW и предварително ми казаха колко ще е, просто не ми се занимаваше. Имат някаква система с черни таксита. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, fxtrader каза:

А не в моя случай отидох до будката там на LGW и предварително ми казаха колко ще е, просто не ми се занимаваше. Имат някаква система с черни таксита. 

Има законни с лиценз таксита за 50 пауна през деня и малко под 40 през нощта - твърда цена от точка до точка за конкретния случай.

Връзка към мнение
2 minutes ago, neuromancer said:

"черни таксита" (black cabs) = лицензирани таксита

с автобус е към 30 паунда макс

Да именно, не видях да има стандартни жълти таксита, което малко ме подразни. Заприлича ми малко на Шарджа или Рияд където има само един вид таксита и те те дерат както си искат. 

Връзка към мнение

Защо ти е да ходиш чак до Дубай, всички големи авиолинии летят от Рияд/Джедда и вътрешният полет ще ти е по-евтин? Има директни полети даже Рияд - градове в САЩ, даже и Торонто, Канада и от там - до крайната точка. Държиш ли да не е толкова дълъг полета?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Happy_Traveler каза:

да ходиш чак до Дубай

От Дубай полетите до градове в Америка са  по-евтини, отколкото  от Рияд. Може би за това.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

от Рияд/Джедда и вътрешният полет ще ти е по-евтин?

Май ще се окажеш права! Има на 15 май в 02:40 от Рияд до Халифакс за 633 евро на Турските авиолинии с вкл. багаж. За удобството им при междуконтинентален полет няма да обяснявам. Минус е смяната на летищата в Истанбул. Но това не голям проблем. Между двете истанбулски летища се движи шатъл-автобус IST-8 на компания Havaist. Билетът струва 30 лири (5€).  Ще трябва да се купи и един билет от GIZ до Рияд.

Връзка към мнение
12 hours ago, Happy_Traveler said:

Защо ти е да ходиш чак до Дубай, всички големи авиолинии летят от Рияд/Джедда и вътрешният полет ще ти е по-евтин? Има директни полети даже Рияд - градове в САЩ, даже и Торонто, Канада и от там - до крайната точка. Държиш ли да не е толкова дълъг полета?

Много закъснения има. Общо взето предпочитам полета ми винаги да е първия навън затова. По принцип, другата причина е че ако трябва да сменям летищата в Джеда ми настръхва косата. Иначе в Рияд е добре организирано. Освен това до Торонто няма, отмениха ги откакто нашия любим премиер Трюдо почна да се прави на интересен. Но това е друга тема. Иначе полетите Рияд/Джеда са до JFK не до EWR. 

11 hours ago, epetkov said:

Май ще се окажеш права! Има на 15 май в 02:40 от Рияд до Халифакс за 633 евро на Турските авиолинии с вкл. багаж. За удобството им при междуконтинентален полет няма да обяснявам. Минус е смяната на летищата в Истанбул. Но това не голям проблем. Между двете истанбулски летища се движи шатъл-автобус IST-8 на компания Havaist. Билетът струва 30 лири (5€).  Ще трябва да се купи и един билет от GIZ до Рияд.

Това е добра идея. Благодаря.

Връзка към мнение
преди 6 часа, fxtrader каза:

Това е добра идея. Благодаря.

От самото начало  чувствах, че  решението на задачата е Истанбул, но  вчера  трябваше @Happy_Traveler да спомене за Рияд.  Има добри варианти и без смяна на летищата в Истанбул. Провери  за GIZ-IST  + IST-YHZ ,  като сам си  избереш престоя в  IST.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.