Прескочи до съдържание

Братислава - Прага транспорт


Препоръчани мнения

Мартина Грозева

Здравейте! Предстои ми пътуване с приятели от София до Прага, като ще летим до Братислава. Въпросът ми е кой е по-добрият вариант да стигнем до Прага - с автобус или с влак? На коя компания? Датите на полета са 15 и 21 юни. 

Връзка към мнение

Към днешна дата е трудно да се даде еднозначен отговор, защото е възможно през април-май да бъдат пуснати нови и бързи влакове, да се появи нова автобусна компания. Възможно е дори да  излезе вариант  за полет  с цена 5-10 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Мартина Грозева каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване с приятели от София до Прага, като ще летим до Братислава. Въпросът ми е кой е по-добрият вариант да стигнем до Прага - с автобус или с влак? На коя компания? Датите на полета са 15 и 21 юни. 

Flixbus. 4 часа и 30 мин. - 15 евро. на човек

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Мартина Грозева каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване с приятели от София до Прага, като ще летим до Братислава. Въпросът ми е кой е по-добрият вариант да стигнем до Прага - с автобус или с влак? На коя компания? Датите на полета са 15 и 21 юни. 

Чешките и словашки влакове са доста читави, аз бих предпочел влак, цената ще е пак там някъде около 15€ на посока. 
Може да погледнеш Regiojet  - те продават и за влакове и за автобуси, автобусите пътуват 4:15 , директните влакове - около 4ч. , цените започват от 11.90€ 
image.png.6e93232305cf749c67c77bc28bcabf32.png

Но наистина е доста рано от сега за юни, има вода да изтече дотогава ... 
 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Мартина Грозева

За нашите дати Flixbus нямат свободни места. Влаковете пък нямат график за юни все още. Явно наистина е рано. Пък ако пуснат евтини самолетни билети най-добре ще е 🙂 Благодаря ви!

Връзка към мнение

Някой беше споменал че Flixbus продават билети само два месеца напред, т.е в момента се продават билети до март месец. Не че няма свободни места за юни, явно още не са пуснати в продажба.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , savagejo каза:

Някой беше споменал че Flixbus продават билети само два месеца напред,

Аз го бях казал. Казах, че продават в дълбочина  от 3 месеца, а не от 2 месеца, но в конкретния случай се продават билети  и за юни.  За 15 юни има  само 4 свободни места. Явно компанията на @Мартина Грозева е по-голяма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Мартина Грозева каза:

Пък ако пуснат евтини самолетни билети най-добре ще е 🙂 

Не ми е известно да има директни полети между Братислава и Прага и едва ли ще се появят такива до юни :wink:

Връзка към мнение

Този маршрут го пътувам всяка година поне по 2 пъти. Както Фичо предложи Regiojet са най-добрите според мен. И автобусите и влаковете им са много удобни. Ако е с влак, съветвам за малко пари отгоре да се вземе по-горната класа. Седалките са доста по-удобни, има компютъчета за музика и филмми, има обслужване и самите пътници са по-приятни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Мартина Грозева
21 hours ago, epetkov said:

Аз го бях казал. Казах, че продават в дълбочина  от 3 месеца, а не от 2 месеца, но в конкретния случай се продават билети  и за юни.  За 15 юни има  само 4 свободни места. Явно компанията на @Мартина Грозева е по-голяма.

Да, за 5 човека търсих билети. Значи има да почакам докато дойде време за тези билети,аз от сега тръгнах да организирам, но явно няма да е за всичко 🙂 И влакчетата добре изглеждат, не като нашето БДЖ 🙂

Връзка към мнение
преди 28 минути , Мартина Грозева каза:

не като нашето БДЖ 🙂

В цяла Европа като нашето БДЖ има само в Албания.  Думата влак в Европа не е мръсна дума.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.