Прескочи до съдържание

Пътуване до Украйна -въпрос


Любим

Препоръчани мнения

Здравейте нов съм тук и не зная дали пиша на правилното място. Скоро ще трябва да ходя до Украйна до Малин Житомирска Украйна на гости предполагам че с кола. Не зная какви са условията. Дали ми трябва виза или само паспорт, или на едно място прочетох че паспорт със биометрични данни. Ако някой знае нека да каже.

Връзка към мнение
преди 25 минути , Любим каза:

Дали ми трябва виза или само паспорт, или на едно място прочетох че паспорт със биометрични данни.

Не ти трябва виза, само паспорт, валиден минимум до края на  престоя там. 

 

преди 25 минути , Любим каза:

предполагам че с кола

А кое налага да е с кола? Особено по това време на годината ... 
Ryanair имат два пъти седмично полети от София до Киев, а доколкото виждам, това Малин е на стотина километра от Киев.  

Връзка към мнение
преди 19 минути , Фил каза:

Не ти трябва виза, само паспорт, валиден минимум до края на  престоя там. 

 

А кое налага да е с кола? Особено по това време на годината ... 
Ryanair имат два пъти седмично полети от София до Киев, а доколкото виждам, това Малин е на стотина километра от Киев.  

аз ще ходя пролетта но исках от далеч да си изясня нещата, но още не съм решил дали с кола или със самолет

Връзка към мнение

Ето тук една препратка към сравнително прясна тема за Киев, но има доста комантари за Украйна като цяло:

С две думи се говори, че с кола из украйна е тегаво, защото има само няколко главни пътни артерии, които са читави, а другото са отвратителни за шофиране дупки и т.н. Освен това се коментираше някъде, че ако ходиш в Молдова и Украйна с кола с българска регистрация трябва да имаш предвид, че повечето застрахователи не включват каско за тези държави и е хубаво да провериш как е с твоя застраховател.

Според мен е по-добре да летиш до там и евентуално там да вземеш кола под наем. Аз вчера купувах билети за Май месец и цените са добри. Ако решиш разгледай Ryanair. Летят четвъртък и неделя до Киев.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.