Прескочи до съдържание

Препоръчайте дестинация (пясъчни, кристално чисти плажове)


Препоръчани мнения

Не съм сигурен, че въпросът ми е за тук и дали въобще приемате подобни въпроси (предполагам, че са чести). Препоръчайте ми място за море/плаж?

Бюджет: 1800-2000лв (транспорт + настаняване + наемане на автомобил, ако си заслужава).
Интереси: чисти и красиви пясъчни плажове.
Къде съм ги намерил вече: Гърция (2 пъти), Кипър.
Къде се оглеждам тази година: Досега гледах за Тенерифе, но общо взето оставам с впечатлението, че е готино да се посети, но не е особено подходящо за типична лятна почивка, край водата. Като набързо нахвърлях и Мадейра, Азорските острови, Фуертавентура, Корсика, Сардиния. Като предпочитам тази година да избягаме от Гърция (малко да разнообразим).
Нощувки: 7-8

Отворен съм за всякакви въпроси.

Връзка към мнение

Ако бюджета не включва храната мисля, че за толкова можеш да се сместиш за около 10 дни в Сейшелите (транспорт + спане при двойна стая). Ако ще дойде горница, можеш да видиш Крит - във форума имаше доста положителни мнения и най-вероятно и ще спестиш. 

Връзка към мнение

Благодаря, че отдели от времето си.
Сейшелите са планирана дестинация, но мисля, че ще дойде малко нагоре за тази година. За КРИТ, съм проучвал много и със сигурност ще отида, но ми се искаше тази година да избягаме от Гърция (това май трябваше да го спомена в поста).

Връзка към мнение

С този бюджет ако е на човек може да отидеш в Малдивите - местен остров Маафуши и да обикаляш наволя всеки ден по различни острови и резорти. Ако се решиш да е за там Ametist - Мишел ще ти помогне с бюджетен вариант 🙂 Лично съм постигнала тази цена, така че гарантирам за нея 🙂 

 

Самолетни билети с Катарските авиолинии с дебнене можеш да ги докараш към 420 евро в двете посоки. И нощувките може да докараш към 70 - 90 лева на нощувка 🙂

 

Връзка към мнение

Майорка? С уговорката, че не съм съвсем наясно как стои въпроса с придвижването до там от България. Плажовете са пясъчни и красиви, могат да се намерят и добри места за настаняване. Минус (за мен) - преобладаващи посетители от клуб "германска трета възраст" 😉

Връзка към мнение
13 minutes ago, zvezda9001 said:

С този бюджет ако е на човек може да отидеш в Малдивите - местен остров Маафуши и да обикаляш наволя всеки ден по различни острови и резорти. Ако се решиш да е за там Ametist - Мишел ще ти помогне с бюджетен вариант 🙂 Лично съм постигнала тази цена, така че гарантирам за нея 🙂 

 

Самолетни билети с Катарските авиолинии с дебнене можеш да ги докараш към 420 евро в двете посоки. И нощувките може да докараш към 70 - 90 лева на нощувка 🙂

 

Да, на човек е, Благодаря, ще разгледам. "да обикаляш наволя всеки ден по различни острови и резорти" - как стоят цените за това обикаляне ? За кое време на годината става въпрос : )

Връзка към мнение

примерно целодневен шнорхелинг, което включва освен шнорхелинг на две места, включва посещение изцяло на пясъчен плаж, много е готино, също така и посещение на два местни острова със страхотни плажове за 50 - 60 долара на човек. Включва обяд

Полу дневен тур, който всъщност си беше почти цял ден - пак шнорхелинг на други места, плуване с делфини, друг местен остров и т.н - 35 долара. Включва обяд

Плуване с акули, манти и т.н. 65 долара за цял ден екскурзия, като пак се обикалят островчета.

Посещение на резорти зависи, кой си изберете варират от 70 до 200 долара на човек, като обикновенно всичко ти е включено за цял ден алл инклузив. Повечето резорти около Маафуши са към 110 долара, но има и по евтини.

Нощен риболов и после ти готвят това което си го хванал, бешее много вкусно 30 долара или 25 не си спомням  с точно.

Отделно до някои острови има връзка и с ферибот, а ферибота е 5 долара...

На Маафуши също има много готин плаж.

Храната на Маафуши като цяло е по евтина отколкото в Гърция.

 

Ще видя програмата в къщи и ще ти пратя и брошурките с екскурзиите, като цяло Мишел ми докарваше малко по - добри цени отколкото бяха обявени. Мишел е българка, която живее на този остров от доста време и предлага настанявания, екскурзии и разни други дейности, не че не можете и сами да се оправите, но тя е просто чудесна 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
9 minutes ago, zvezda9001 said:

примерно целодневен шнорхелинг, което включва освен шнорхелинг на две места, включва посещение изцяло на пясъчен плаж, много е готино, също така и посещение на два местни острова със страхотни плажове за 50 - 60 долара на човек. Включва обяд

Полу дневен тур, който всъщност си беше почти цял ден - пак шнорхелинг на други места, плуване с делфини, друг местен остров и т.н - 35 долара. Включва обяд

Плуване с акули, манти и т.н. 65 долара за цял ден екскурзия, като пак се обикалят островчета.

Посещение на резорти зависи, кой си изберете варират от 70 до 200 долара на човек, като обикновенно всичко ти е включено за цял ден алл инклузив. Повечето резорти около Маафуши са към 110 долара, но има и по евтини.

Нощен риболов и после ти готвят това което си го хванал, бешее много вкусно 30 долара или 25 не си спомням  с точно.

Отделно до някои острови има връзка и с ферибот, а ферибота е 5 долара...

На Маафуши също има много готин плаж.

Храната на Маафуши като цяло е по евтина отколкото в Гърция.

 

Ще видя програмата в къщи и ще ти пратя и брошурките с екскурзиите, като цяло Мишел ми докарваше малко по - добри цени отколкото бяха обявени. Мишел е българка, която живее на този остров от доста време и предлага настанявания, екскурзии и разни други дейности, не че не можете и сами да се оправите, но тя е просто чудесна 🙂

Добре, много ти благодаря : ))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
38 minutes ago, Oshko said:

За по-евтино и екзотично Ейлат и Акаба. Също и Египет.

Проблемът с тези дестинации, че освен да идем "на море" ни се иска да разгледаме и доста повече, тоест ще ни трябват 10+ дни, а цената идва по-различна тогава 🙂

Връзка към мнение

Испания - Costa de la luz. Хубави плажове + на една ръка разстояние Севиля, Кадиз, Херес, щом нямате против рентакар. Наскоро някой беше питал за този район и @Alexander даваше съвети. 

Връзка към мнение

Трябва да се определи какво е кристално чист плаж, понеже може да много чист, но водата да не е както в басейн, както е на места по света.Това си зависи от цвета на пясъка, дъното, водата, небето и т.н.

 

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, the7endless каза:

Майорка? С уговорката, че не съм съвсем наясно как стои въпроса с придвижването до там от България. Плажовете са пясъчни и красиви, могат да се намерят и добри места за настаняване. Минус (за мен) - преобладаващи посетители от клуб "германска трета възраст" 😉

И аз - дето не обикалям по плажове, бях впечатлена от Майорка. Има и за скитане с кола. Бюджетът ще е достатъчен.

 

За третата възраст нищо не казвам, че я доближавам  😄

Връзка към мнение

Вариант е и Сардиния. Само избягвай август от втората седмица до края и ще се вместиш без проблем с бюджета. Пробвай Южна Сардиния- това което искаш, и много чиста вода!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че и Занзибар можеш да го вместиш в бюджета. С малко повече късмет и Реюниън/Мавриций - готините плажове бяха на един от двата, но не се сещам кой точно. 

Връзка към мнение

Съгласен съм с Роми, Сардиния е магичен остров. Бих предложил североизточната част, накъде около Олбия. Има летище, ферибот от континента до Голфо Аранчи и други транспортни варианти. Автомобил почти задължително - рент-а-кар или собствен. Невероятни плажове с бял ситен като брашно пясък и изумрудена вода. Често на 150-200 метра навътре в морето дълбочината е не повече от 80-90 сантиматра. Не случайно от Голфо Аранчи в северна посока са кръстили брега - Коста Смералда/Изумуруден бряг/. Разходки каквито ти душа иска - о.Таволара/най-малкото кралство в света/, архипелага Ла Мадалена /там е живял Гарибалди/, някой от нурагите, на 14 -15 км от Санта Тереза Галура с ферибот е о. Корсика - гр. Бонифачо/невероятно красив град/, Порто Черво/скъпарско място, пълно с яхти, по-големи от тези, които съм виждал в Ница и Монако/ и т.н. Храната... върнах се с 4 кг. плюс. Горещо препоръчвам Сардиния ....

 

IMG_GOLFO_ARANCI.JPG

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 29 минути , Alexander каза:

@Crazy Horse бил ли си там?

 

Острова е много скъп и се ходи за ден, максимум два, за мен не е подходящ.

Доверявам се на мнението ти. Аз буквално съм бил там няколко часа, но този колега, който ми показа острова така ми го нахвали, каза, че за него това било рай. Но, той е баск и с тези мъгли и дъждове в Билбао, всичко на юг е рай, като се замисля.

Връзка към мнение

Сардиния!

От Бергамо ежедневно има три полета само до столицата Каляри. Оттам може кола под наем, междуградския транспорт не е добре уреден, макар че ние ползвахме такъв.

Предлагам по-не традиционна ваканция, в случай, че има четящи, които си падат по приключенията. Ние правихме едно такова - казва се Selvaggio Blu.

 

Снимките са от източния бряг, има умопомрачителни плажове - Cala Luna, Cala Golorize, Cala Sisine, Cala Biriola...всичките са недостъпни с автомобил. От най-близките курортни градчета има лодки (напр. с/у 5 евро се стига от Cala Gonone до Cala Luna). Там естествено няма такса за място на плажа, шезлонги и чадъри.

Има още по-труднодостъпни плажове, но не мога да ги опиша с думи - трябва да се видят!

 

P1030483.JPG

IMG_0294.JPG

P1030552.JPG

P1030320.JPG

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.