Прескочи до съдържание

Тайланд + Камбоджа


polyglota80

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

обмислям пътуване есента до Азия, засега още не съм решил къде точно. Но това е единият от вариантите: мисля си за Тайланд с Камбоджа за 15-16 дни.

Програмата е горе-долу следната:

3 дни Банкок + 1 ден за Аютая мисля, че беше.

4 дни за Чиан Май

3 или 4 дни в Сием Рип за Ангор Ват

и може би няколко дни в Пном Пен или Патая в Тайланд, не знам кое е по-добре?

 

Приемам всякакви мнения и съвети.

П.С. Не знам как се вадят визи, нещо дочух за еднократно или двукратно влизане в Тайланд имало разлика...

Връзка към мнение

3 дена Банкок: ще разгледате всичко основно. Може да оставите още ден, ако искате да ходите до плаващ пазар или национален парк Ераван или Ancient Siam

4 дни в Чианг Май ми се виждат много: 1 чист ден за златния триъгълник; 1 чист ден за разходка в самия град + храма Doi Suthep; 1 чист ден ако решиш трек в горите + слонове + тигри.

4 дни в Сием Рип ми се виждат много: 1 чист ден малък кръг; 1 чист ден голям кръг; 1 чист ден наколно село на Тонле Сап + отдалечени храмове (примерно Beng Mealea). Може да уплътните още ден ако решите да отидете до Банту Срей и национален парк Кулен (водопадите)

Патая я водят Слънчака на Тайланд

За Пном Пен не мога да кажа нищо

Връзка към мнение

Добре, значи по 3 дни в Чианг Май и Сием Рип е по-удачно?

Нещо за Аютая или не сте били там, Пукет по-добър вариант ли е от Патая тогава...

преди 11 часа, Oldkozel каза:

 

4 дни в Сием Рип ми се виждат много: 1 чист ден малък кръг; 1 чист ден голям кръг; 1 чист ден наколно село на Тонле Сап + отдалечени храмове (примерно Beng Mealea).

кое точно разбирате под малък и голям кръг? Гледам, че има Ангор Ват, Том и Тум...

Връзка към мнение
новобранец-магеланец

Аютая не съм ходил но пак са храмове. Не знам с него и с храмовете в Камбоджа дали няма да ти омръзне.

Паттая не я препоръчвам освен ако не си на 20-25 и не търсиш купона. На Пукет съм бил на Патонг там е същото , но самият остров Пукет има и доста по-спокойни места. Но при толкова красиви острови в Тайланд би предпочел някой от тях , а и в планът ти не виждам дни за плаж и релакс , хубаво е да си оставиш поне няколко такива , ако си падаш де 🙂 

Връзка към мнение
преди 24 минути , новобранец-магеланец каза:

Аютая не съм ходил но пак са храмове. Не знам с него и с храмовете в Камбоджа дали няма да ти омръзне.

Паттая не я препоръчвам освен ако не си на 20-25 и не търсиш купона. На Пукет съм бил на Патонг там е същото , но самият остров Пукет има и доста по-спокойни места. Но при толкова красиви острови в Тайланд би предпочел някой от тях , а и в планът ти не виждам дни за плаж и релакс , хубаво е да си оставиш поне няколко такива , ако си падаш де 🙂 

на 39г съм 🙂 ами дай съвет за някой плаж, нямам идея къде точно? И от Банкок да се стига лесно все пак...

Връзка към мнение

Според мен Пукет е в пъти по – добрата опция от Патая. От Бангкок до там, обаче, само със самолет. И съответно от острова – някоя и друга еднодневна екскурзия ( според продължителността на престоя ). От самия Пукет вече – красиви плажове да искаш: на пешеходно разстояние, с тук – тук, с такси, та дори и с безплатен шатъл на плажа. Обикновено в хотелите има карта на най – близките плажове, там където няма – питаш на рецепция, вадят картата и показват 😉

За Сием Рип – и аз мисля, че 3 дни са достатъчни; 1 ден за Ангор Ват ( ако не искаш да правиш и двата кръга ), 1 ден за някое село ( ние се бяхме уговорили с тук – тукаджията ни да ни закара и върне, като по пътя ни покаже и други интересни места, покрай които минаваме ), 1 ден за безцелно шляене в самия Сием Рип.

За самия Бангкок – 3 дни може и да ти стигнат, може и да са малко, зависи какво искаш да видиш и как си направиш организацията. Аз съм бил няколко пъти, но винаги искам да се върна и ходя дори на места, на които вече съм бил. В общи линии – 3 дни ще ти стигнат за основни туристически забележителности.

С визата проблем не вярвам  да имаш – само изчети внимателно темата тук за визите за Тайланд 😉

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 32 минути , polyglota80 каза:

на 39г съм 🙂 ами дай съвет за някой плаж, нямам идея къде точно? И от Банкок да се стига лесно все пак...

На Пукет има добри плажове, но не на Патонг.

Виж на Ката бийч и Карон бийч. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , SK79 каза:

С визата проблем не вярвам  да имаш – само изчети внимателно темата тук за визите за Тайланд 😉

Точно за визата мисля, че ще бъде проблем. Защото ще ми трябва да вляза пак от Камбоджа и това е супер досадно да си вадиш re-entry, което струва 1000 бата. Не знам как да стане иначе, освен да пътувам само с ръчен багаж и тогава няма да имам нужда от нова виза!

Връзка към мнение

Багажът, мисля, няма отношение към визата. Може и да не ти трябва ре – ентри, възможно е да удължат срока на безплатаната ВОА, виж все пак темата за визите за там.

Ката и Карон са практически един до друг и сравнително близо до Патонг, по – близкия и по – хубав е Парадайз бийч, но имаше такса ( съвсем прилична, но все пак платен ), но пък и безплатен шатъл до / от Патонг на всеки 20мин.

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , SK79 каза:

Багажът, мисля, няма отношение към визата. Може и да не ти трябва ре – ентри, възможно е да удължат срока на безплатаната ВОА, виж все пак темата за визите за там.

Ката и Карон са практически един до друг и сравнително близо до Патонг, по – близкия и по – хубав е Парадайз бийч, но имаше такса ( съвсем прилична, но все пак платен ), но пък и безплатен шатъл до / от Патонг на всеки 20мин.

 

не мисля да рискува с ВОА, направо оттук си взимаш виза. И багажът има отношение, защото ако си взема самолетен билет до Банкок само, а отделно до Камбоджа с чекиран багаж: как точно ще те пуснат да си вземеш багажа, без да влезеш в страната и после пак да си го чекираш 🙂

Връзка към мнение

В момента VOA за Тайланд са безплатни, при 2 влизания в Тайланд се вади 2 пъти VOA на съответното летище. Вече ако есента VOA не е безплатна, си струва да се проучат другите варианти с предварително вадене на виза и re-entry.

Връзка към мнение
преди 2 часа, polyglota80 каза:

не мисля да рискува с ВОА, направо оттук си взимаш виза

Не мисля, че има някакъв риск с VOA. Сума народ влиза така. Многократна виза от посолство струва доста повече от две VOA или еднократна виза + reentry. А може и някакъв open jaw билет да вземеш и да не влизаш в Тайланд втори път. Варианти много.

Има цяла тема за визи за Тайланд, прочети малко да си наясно.

Връзка към мнение
преди 11 часа, polyglota80 каза:

Нещо за Аютая

Близо е до Банкок, става и с еднодневно турче [писал съм тук]. Това е старата столица и обект на ЮНЕСКО. Не пропускай 🙂
 

Патая, по скоро е тъпканица, но градините Нонг Ноч си заслужават, ако ти е интересно [пътепис]

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, polyglota80 каза:

кое точно разбирате под малък и голям кръг? Гледам, че има Ангор Ват, Том и Тум...

Храмовете се обикалят принципно по определен ред по два кръга (маршрута) - голям и малък. Вижте повече инфо тук http://www.angkor-travels.com/html/angkormap.php

Аз съм бил на Пукет (всички плажове). Хареса ми на Карон и Ката. Ката Нои също е Ок, но е малък плаж. Патонг също е хубав, но малко пренаселен.

Ходихме до Аютая с този тур https://www.getyourguide.com/bangkok-l169/from-bangkok-ayutthaya-day-tour-by-coach-cruise-t118855/ Не съм очарован.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.