Прескочи до съдържание

Събития в Лондон в деня на Брекзит


Topfly

Препоръчани мнения

Обмислям посещение на Лондон на 31-ви януари, но още не намирам пълен списък какви събития ще има по случай Брекзит...Пропуснах падането на берлинската стена и сега ми се иска да присъствам на мястото на историческото събитие. Ако някой има идеи със събития и конкретни места, нека да ги сподели. Биг Бен не сигурно, че ще работи, освен ако не съберат бързо пари да го оправят.

 

Parliament Square Brexit day celebration party approved - with or without Big Ben's bongs

'It is a big moment in the history of this nation to celebrate,' Nigel Farage said

https://inews.co.uk/news/politics/parliament-square-brexit-day-celebration-party-approved-big-bens-bongs-1366108

 

Брекзит не ми е любимо събитие, но харесва ли ни или не със сигурност ще е историческо събитие за което ще пише в учебниците по история и след 100 или 200 години...Добре ще е да разкавам на внуците как дядо им е пътувал с лична карта до Великобритания преди Брекзит 🙂

 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

@Topfly, с риск да те разочаровам, трябва да ти кажа да не очакваш някакви тържества в Лондон по случай излизането. Няма никакви постери, реклами и какъвто и да е помен за тържества. Може нещо мижаво да спретнат в последния момент, но грандиозни тържества и т.н. не се надявай. Кметът е про-ЕС и лондончани бяха в мнозинството си за оставане в Европа и затова сериозен разход за такива събития не би трябвало да бъде одобрен.

Виж, в районите, където гласуваха преобладаващо за Брексит, може и да има нещо по-интригуващо. Макар че постепенно емоциите отпадат и връх взема разумът, а той за момента показва нерадостна картина в обозримото бъдеще.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Topfly каза:

Обмислям посещение на Лондон на 31-ви януари, но още не намирам пълен списък какви събития ще има по случай Брекзит...Пропуснах падането на берлинската стена и сега ми се иска да присъствам на мястото на историческото събитие. Ако някой има идеи със събития и конкретни места, нека да ги сподели. Биг Бен не сигурно, че ще работи, освен ако не съберат бързо пари да го оправят.

 

Parliament Square Brexit day celebration party approved - with or without Big Ben's bongs

'It is a big moment in the history of this nation to celebrate,' Nigel Farage said

https://inews.co.uk/news/politics/parliament-square-brexit-day-celebration-party-approved-big-bens-bongs-1366108

 

Брекзит не ми е любимо събитие, но харесва ли ни или не със сигурност ще е историческо събитие за което ще пише в учебниците по история и след 100 или 200 години...Добре ще е да разкавам на внуците как дядо им е пътувал с лична карта до Великобритания преди Брекзит 🙂

 

 

Да ти имам повода 🙂 По-добре изчакай още малко да коронясат нов крал - примерно Чарлз - тогава сигурно ще е по-интересното.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тоя път сигурно ли е? Че аз още съм скептичен (не съм следил новините, да не би парламента да е одобрил накрая?)

Връзка към мнение
5 hours ago, Брани said:

Да ти имам повода 🙂 По-добре изчакай още малко да коронясат нов крал - примерно Чарлз - тогава сигурно ще е по-интересното.

Всеки с интересите си 🙂 За мач не бих отишъл в Лондон, но за концерт или Брекзит бих отишъл...Винаги ми е било интересно да бъда на дадено място в исторически моменти, независимо от това за какви събития става дума. Интересно ми е да видя лицата на хората, настроението им и т.н.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пак се повтарям не се подлъгвайте по тази реклама. БигБен няма да звънне по повода, тъй като до завчера бяха събрали общо £270 (по спомен) срещу необходимите £500,000. За сравнение от такава сума започва цената на една къща в Лондон. Един мастит спонсор не намериха за това събитие да ги финансира. Наливането на парите беше, когато беше време за лъгане. Сега започва (започна) жътвата. Така че толкова ще им е празнуването. Но така или иначе добре си ни дошън на Албиона.

За първи път чувам за такъв туризъм - посещение на места в исторически важни моменти. В тази връзка бил ли си на Майдана в Киев или пък в Барселона по време на незаконния референдум?

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Чак пък толкова. Аз също предполагам,  че все ще има нещо интересно, а и традиционно подкрепям волята на хората. Мисля, че бяха доста категорични преди месец.

Интересно ще ми е да присъствам и в деня в който Каталуния или Шотландия извоюват независимост. Гради се история! 

 

П. П.  Твърде вероятно внуците на Топфлай да се чудят защо изобщо му е трябвала лична карта и що за чудо е това нещо лична карта? 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Събитие, което да отговаря на характера на случващото се, би билo мач между Англия и Шотландия, симвoлiчно изигран на Туикънам, където се играят мачовете по ръгби. 😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.