Прескочи до съдържание

Кабаре, Версай и други


Галин Маргаритов

Препоръчани мнения

Галин Маргаритов

Здравейте ,не знам дали тук е мястото на моя въпрос ,но ще се пробвам .Предстои ми лятото екскурзия в Париж ,за музеите почти всичко ми е ясно ,но искам да знам Лидо или Мулен Руж ,кое е по- атрактивно и кое повече си заслужава ,защото цените са такива ,че едва ли ще мога да присъствам и на двете места .И още един въпрос може ли да гледаш без да консумираш нищо ,видях ,че има такива билети ,но вътре не си ли длъжен да си вземеш някаква напитка ?

Връзка към мнение

С уговорката, че за над 20 години във Франция, досега не съм била на кабаре 😉 , бих казала, че в което и да отидете, спектакълът ще си заслужава.

Лидо е по-бляскавото, на Шанз-Елизе, повече ти пълни очите с ефекти.

Мулен руж е "историческото" (все пак Монмартър е люлката на кабаре-спектаклите), по-традиционното, но и също толкова феерично.

Сега като погледнах ценоразписите, видях, че билети само за спектакъла (без напитки) се предлагат само за Лидо. Предполагам, никой няма да ви задължи да поръчвате на място, но имай предвид, че местата са на балкона, над сцената (както гледам по снимките, със сравнително най-малка видимост към залата).

За Мулен руж не видях опция за спектакъл без питие (или вечеря).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Галин Маргаритов каза:

искам да знам Лидо или Мулен Руж

Била съм само в Мулен Руж, та не мога да ги сравня, но спектакълът в Мулен Руж беше невероятен. Мисля, че все още се играе Феерия.

Билетите ни бяха с включено шампанско.

Като недостатък мога да кажа, че масите са твърде близо разположени, но в Париж често и по обикновени ресторанти е така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Mary, да още е Феерията. И потвърждавам, че масите (почти) навсякъде са много близко разположени, не само в Мулен Руж.

И още нещо се сетих, да имате предвид, че ако не вземете включено питие в билета, на място цената на консумацията може да се окаже доста солена (ако се наложи да си поръчате).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
На 11.12.2019 г. в 8:44, Роца каза:

@Mary, да още е Феерията. И потвърждавам, че масите (почти) навсякъде са много близко разположени, не само в Мулен Руж.

И още нещо се сетих, да имате предвид, че ако не вземете включено питие в билета, на място цената на консумацията може да се окаже доста солена (ако се наложи да си поръчате).

Да ,разгледах всичко ,доста по скъпо е на място ,ще го измислим ,а това ,че съм на балкона не ме притеснява,аз и в ЛаСкала и във Виенската опера бях на балкона .Сега видях и друго кабаре Crazy horse,но там май не е за жени 🙂,не знам жена ми да не ми се разсърди 🙂

Редактирано от Galii
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Някой да каже за  Монмартър ,заслужава ли си ,по принцип от всяка екскурзия си купуваме картина за спомен ,а прочетох ,че там има много художници .Мисля да планувам цял ден за там ,има ли какво да се види ,цял ден не е ли много ,или да го съчетая с нещо друго .Ние ще сме в апартамент близо до Лувъра ,мисля пеша до Монмартър,удачно ли е ?

Връзка към мнение
преди 14 минути , Галин Маргаритов каза:

Сега видях и друго кабаре Crazy horse,но там май не е за жени 🙂,не знам жена ми да не ми се разсърди 🙂

Абе, то исторически погледнато, никое кабаре не е за жени "от доброто общество" 😂.

По-сериозно, Crazy Horse е кабаре от "американски" тип - стриптийз и уестърн-декор, не е типичното френско кабаре. Тоест, там няма да усетите толкова духа на френското кабаре, а ще е жалко, щом сте в Париж, а не във Вегас.

Лично аз, ако някой ден трябва да отида на кабаре в Париж, бих отишла в Мулен Руж, заради историята му, превърнала го в едно от най-емблематичните места на града (заедно с Айфеловата кула и Шанз-Елизе). 

 

Картина от Монмартър, аз лично, не бих си купила, освен ако не ми я рисуват пред мен 😉 . За съжаление, както навсякъде по туристическите места, и на Плас де Тертр на Монмартър, има и много халтура и масова продукция. Тоест, не очаквайте задължително оригинални шедьоври, но пък ако нещо може да ви легне на сърцето...

Според мен, цял ден е много, може би един следобед ще ви е достатъчен, а може да го завършите по залез слънце на стълбите на Сакре-Кьор с гледка към светлините на Париж. За мен чарът на Монмартър е в уличките, стълбищата и тихите кътчета. Иначе, като големи забележителности има базиликата Сакре Кьор, лозята, едно от първите кабарета в Париж, Le lapin agile, музеят на Салвадор Дали... 
От Лувъра пеш до Монмартър, ще е малко множко, смятам, освен ако не сте свикнали на големи преходи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 10.12.2019 г. в 20:59, Mary каза:

...

Като недостатък мога да кажа, че масите са твърде близо разположени, но в Париж често и по обикновени ресторанти е така.

 

На 11.12.2019 г. в 8:44, Роца каза:

.И потвърждавам, че масите (почти) навсякъде са много близко разположени, не само в Мулен Руж.

 


Да, и не само в Мулен Руж, и не само в Париж, а почти навсякъде във Франция масите в заведенията са разположение твърде близко, но за сметка на това са малки :biggrin: ...,  ако мога да перефразирам учителката ми по френски от подготве, която казавше: "Ученици, моля стегнете се, защото днешният урок е дълъг, но за сметка на това - труден!" :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
Преди 1 час, Роца каза:

Абе, то исторически погледнато, никое кабаре не е за жени "от доброто общество" 😂.

По-сериозно, Crazy Horse е кабаре от "американски" тип - стриптийз и уестърн-декор, не е типичното френско кабаре. Тоест, там няма да усетите толкова духа на френското кабаре, а ще е жалко, щом сте в Париж, а не във Вегас.

Лично аз, ако някой ден трябва да отида на кабаре в Париж, бих отишла в Мулен Руж, заради историята му, превърнала го в едно от най-емблематичните места на града (заедно с Айфеловата кула и Шанз-Елизе). 

 

Картина от Монмартър, аз лично, не бих си купила, освен ако не ми я рисуват пред мен 😉 . За съжаление, както навсякъде по туристическите места, и на Плас де Тертр на Монмартър, има и много халтура и масова продукция. Тоест, не очаквайте задължително оригинални шедьоври, но пък ако нещо може да ви легне на сърцето...

Според мен, цял ден е много, може би един следобед ще ви е достатъчен, а може да го завършите по залез слънце на стълбите на Сакре-Кьор с гледка към светлините на Париж. За мен чарът на Монмартър е в уличките, стълбищата и тихите кътчета. Иначе, като големи забележителности има базиликата Сакре Кьор, лозята, едно от първите кабарета в Париж, Le lapin agile, музеят на Салвадор Дали... 
От Лувъра пеш до Монмартър, ще е малко множко, смятам, освен ако не сте свикнали на големи преходи.

Когато казах картина ,нямах предвид шедьовър на Пикасо или Дали ,по скоро нещо за спомен до 100 евро да речем ,ние сме твърдо против магнитчета и тем подобни .Пък може и портрет да си направим ,ще бъде забавно .Единствено държим картината да е рисувана а не снимка или принтирана и по този повод къде другаде има избор на картини ?.....на достъпни цени 😉

Връзка към мнение

Щом търсите рисувана картина от Париж, тогава Place du Tertre ще е по-подходящ за вас. Много картини има и при букинистите по Сена, но там са повече принтове или снимки, както и в магазините за сувенири.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

А да попитам за Версай ,че нещо не ми е ясно там .Ние ще сме юли месец в Париж,доколкото разбрах тогава пеещите фонтани работят в събота и в неделя .Смятам да си вземем карта Paris museum pass,която включва 50 безплатни входа на музеи ,включително Версай и градините ,но там пише ,когато има представление на фонтаните ,трябва да се купи допълнителен билет на място .Това означава ли ,че през седмицата можем спокойно да си влезем в градините и фонтаните ,но фонтаните няма да пеят ,а ако решим да ги посетим  в събота и в неделя ,когато пеят ,трябва да си купим допълнителен билет ?Малко ме обърква тази дума " представление "!

Редактирано от Galii
Връзка към мнение
преди 21 минути , Галин Маргаритов каза:

Това означава ли ,че през седмицата можем спокойно да си влезем в градините и фонтаните ,но фонтаните няма да пеят ,а ако решим да ги посетим  в събота и в неделя ,когато пеят ,трябва да си купим допълнителен билет ?

Точно това означава, когато има музика и фонтани, на място се купува допълнителен билет - около 9 евро. Касите са на входа на парка и става бързо.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 48 минути , Romana каза:

Точно това означава, когато има музика и фонтани, на място се купува допълнителен билет - около 9 евро. Касите са на входа на парка и става бързо.

Е щом е 9 евро ,няма проблем ,аз си помислих ,че към 20 ,25 евро . Благодаря за отговора .А заслужават ли си пеещите фонтани и колко часа най - рано е хубаво да се отиде ,да се изпреварят опашките ,или това е невъзможно ?

Връзка към мнение

Фонтаните се пускат за около 1 час преди обяд и за 1,30ч следобед през уикенда. Но тогава през целия ден градините са с вход. Имаше и един ден от седмицата - вторник или сряда, когато има само музика в градините, а фонтаните са сухи 😉 и пак са платени градините. А иначе лятото в съботните вечери, има нощно шоу  с фонтани и фойерверки от 20,30ч и от 22,30ч и там вече билетът е към 25 евро.

Връзка към мнение

Аз бях края на месец май в ден събота. Само един фонтан беше пеещ, даже по-скоро танцуващ😁, но далеч по-скромен от тези в Дубай или пред хотел Беладжио. Общо взето музикалното представление представлява разходка из градините под звуците на класическа музика. Приятно е, но лично аз имах по-големи очаквания, както от градините, така и от двореца.

Връзка към мнение

Ние бяхме миналата година на 6 юли /петък/ във Версай. Също си бяхме купили Paris museum pass. При влизане в градините си закупихме допълнителен билет / по спомен към 8€/човек/. Опашки няма. Градините са наистина внушителни, но от шоуто на фонтаните не очаквайте кой знае какво 😀

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Реших да резервирам допълнителен билет за градините и пеещите фонтани във Версай ,но се колебая събота или неделя ,говорим за 11 или 12 юли ,има ли значение ,кога ще е по - удобно ,по - малко хора ,едва ли ,или да буквам единия ден и това е ?

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Каква е разликата между музикалните градини и музикалните фонтани във Версай ,едните са вторник и петък ,другите събота и неделя ?

Връзка към мнение

При музикалните градини, докато се разхождаш из парка, звучи музика (преди години беше класическа, барокова, но може оттогава да са я сменили).

При музикалните фонтани, освен музиката, работят и фонтаните.

Връзка към мнение
Галин Маргаритов

Кажете някакви забележителности близо до Стад дьо Франс ,които евентуално могат да се комбинират с посещение на стадиона !Аз гледах за Монмартър ,доста е далечко ,но да речем на връщане от стадиона .....!

Връзка към мнение

Стад дьо Франс е в предградието Сен-Дени (Saint-Denis), за Монмартър ще трябва да се върнете до самия Париж и оттам да вземете метрото.

Иначе в самото Сен-Дени и на около 2 км от стодиона се намира базиликата Сен-Дени, където са погребани много френски крале и самата тя е много красива.

Посещението за възрастни се заплаща, за под 26г е безплатно: http://www.saint-denis-basilique.fr/en/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов

На клиповете за Версайския дворец виждам стряскащо големи опашки,по принцип аз смятам да си купя Paris museum pass или някаква подобна карта с безплатен вход за двореца ,вече си взех допълнителен билет за градините и пеещите фонтани .Въпроса ми е има ли друг вход за хората с подобни карти ,за да се прескочат опашките или ако някой знае хитрина,отиване по - рано ,знам ли,нещо  за да не се чака много ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , Галин Маргаритов каза:

На клиповете за Версайския дворец виждам стряскащо големи опашки,по принцип аз смятам да си купя Paris museum pass или някаква подобна карта с безплатен вход за двореца ,вече си взех допълнителен билет за градините и пеещите фонтани .Въпроса ми е има ли друг вход за хората с подобни карти ,за да се прескочат опашките или ако някой знае хитрина,отиване по - рано ,знам ли,нещо  за да не се чака много ?

Опашките са от рано. За предимство на пас, не мога да кажа.

Връзка към мнение
30 minutes ago, Галин Маргаритов said:

На клиповете за Версайския дворец виждам стряскащо големи опашки,по принцип аз смятам да си купя Paris museum pass или някаква подобна карта с безплатен вход за двореца ,вече си взех допълнителен билет за градините и пеещите фонтани .Въпроса ми е има ли друг вход за хората с подобни карти ,за да се прескочат опашките или ако някой знае хитрина,отиване по - рано ,знам ли,нещо  за да не се чака много ?

Актуално към май 2019 - аз взех карта/паспорт дворец+градини със запазен час на влизане. Писала съм в темата Париж за начинаещи - стр. 6. Часът ни беше 11.00 и за 10-15 мин влязохме през вход А. С Париж мюзиъм пас избягваш опашката за билети, но не и тази за входа. Т.е. има три опашки - две големи - за касата и за вход В и една малка за вход А. 

И с голяма опашка за час-час и половина се влиза в двореца. Мисля си, че сутринта са най-големи опашките, защото се изсипват и автобуси с групи туристи. Към 13-14 часа ще са по-малки. Лятото поне денят е дълъг.

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.