Прескочи до съдържание

Непълнолетно лице да пътува само и да е настанено в хотел с пълнолетно лице но което не и е настойник


Mirina

Препоръчани мнения

Здравейте пращам детето си другия месец във Франция( на 17години е ) там ще бъде посрещнато и ще се настани в хотел с пълнолетно лице но то не и е настойник , въпроса ми беше дали от хотела може да направят проблем?

Връзка към мнение

Цял ферман изписахме за децата при пресичане на граница, никой ли няма мнение/източник/правилник за такъв казус?

 

 

  • Шок 1
Връзка към мнение

Аз не съм чувал за правилник, но случаят определено носи потенциални проблеми. Според мен не е лошо детето да носи нотариално заверена, по възможност - и от двамата родители - декларация, с която известяват, че знаят и дават разрешението си детето им да пребивава в еди-кой си хотел, с еди-кое си лице, за еди-какъв си период. Колкото по-конкретно - толкова по-добре. Това включва и еднозначна идентификация на детето и на придружителя - имена, ЕГН, номер на ID или на паспорт... А най-добре в хотела да бъдат известени предварително за всичко това и резервацията да бъде съгласувана с тях.

Само момиче на 17, хубавица, ако се съди по профилната снимка на майка ѝ, във Франция - това според мен си е рисков профил отвсякъде.

  • Смея се 7
Връзка към мнение

Струва ми се, че @Kaloyan89 имаше опит с работа в хотели и то точно във Франция, вероятно може да даде някакво мнение... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Писах на лично, но ше кажа и тук. Може да направят проблем, може и да не, но все пак, за да се застраховам, бих Запитал хотела онлайн, и бих пратил имената и дори копие от преведено разрешение за пътуване с копия от ЛК на момичето, родителя и продружителя, ако се заядат. Бих разпитал няколко хотели предварително. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А всъщност какъв е начина хотела да разбере че непълнолетното лице е дете/племенник/познат или каквото и да е там на пълнолетното с него ?

 

Не е никак необичайно детето да е с различна фамилия от родителите си ( или поне от единия от двамата).

Някой имал ли е изобщо подобен казус ? Нас лично никога не са ни питали детето с нас какво ни се пада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, funny каза:

А всъщност какъв е начина хотела да разбере че непълнолетното лице е дете/племенник/познат или каквото и да е там на пълнолетното с него ?

 

Не е никак необичайно детето да е с различна фамилия от родителите си ( или поне от единия от двамата).

Някой имал ли е изобщо подобен казус ? Нас лично никога не са ни питали детето с нас какво ни се пада.

Ами и аз това се чудя да ви кажа, но то вече и братя и сестри не са с една фамилия пък какво остава.. ... Ще пиша на хотела и ще ви кажа какво са казали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 hours ago, funny said:

А всъщност какъв е начина хотела да разбере че непълнолетното лице е дете/племенник/познат или каквото и да е там на пълнолетното с него ?

 

Не е никак необичайно детето да е с различна фамилия от родителите си ( или поне от единия от двамата).

Някой имал ли е изобщо подобен казус ? Нас лично никога не са ни питали детето с нас какво ни се пада.

Същият както на границата и т.н. Някой път в трета държава минаваш без проблем, но някой път може да им станеш съмнителен и питат. По принцип хората работещи на рецепцията са предупредени да внимават за определени неща с цел хотелът да си няма разправии с властите. Дочут случаен разговор или странно поведение, може да предизвика въпрос . В друга тема бях споделил, че говорих с позната работеща на рецепцията в голяма хотелска и тя сподели, че при тях ако лице под 18 години има декларация, че може да пътува без тяхно придружение, няма проблем да отседне в хотела. Не можа обаче да гарантира, че и при други хотели ще е така, затова е най-добре след резервацията да се свържете хотела и да питате ок, ли ще е да отседне без родители и с декларация? Така е 100%, че няма да има проблем...

 

При 17 годишно “дете“ вероятно има голямо значение от мъжки или женски пол е “детето“. 16-17 годишни девойки много често са жертва на трафик на хора, като сутеньорът/любовник ги води към един “по добър“ живот като модел и т.н. Не че няма и момчета жертви на педофили, но това по принцип е по редкия случай и там рядко става дума за трафик на хора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 минути , Topfly каза:

 

Аз съм далече от мисълта да отричам необходимостта от такива мерки.

Просто ми стана интересно ако бяха попитали мъжа ми каква му се пада дъщеря ни на някое от многобройните ни пътувания какво показва. Аз не пътувам с акта за раждане на детето ( а и той е на български де).

Пък и до момента никой никъде не е питал.

 

ПП. Мъжа ми и дъщеря ни са с еднакви фамилии но транскрипцията на латиница е такава че изглеждат коренно различни ( нещо като вица : като нашия елен ама нищо общо)

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, funny said:

Аз съм далече от мисълта да отричам необходимостта от такива мерки.

Просто ми стана интересно ако бяха попитали мъжа ми каква му се пада дъщеря ни на някое от многобройните ни пътувания какво показва. Аз не пътувам с акта за раждане на детето ( а и той е на български де).

Пък и до момента никой никъде не е питал.

 

ПП. Мъжа ми и дъщеря ни са с еднакви фамилии но транскрипцията на латиница е такава че изглеждат коренно различни ( нещо като вица : като нашия елен ама нищо общо)

Във форума вече няколко пъти съм споменавал за случая. когато от една британка на летището в Будапеща са искали акт за раждане за да докаже, че детето с което пътува е нейно. Рядко, но стават и подобни случаи затова по принцип е добре човек да има със себе си поне едно копие на акта за раждане, дори и когато пътува със собствени деца. По принцип съвпадащата фамилия също не е гаранция, че възрастния има родителски права. Напълно е възможно просто да са роднини и т.н. Несъвпадащата фамилия също не е гаранция, че дадения човек не е родител...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.