Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

В момента, saved_ каза:

Знаете ли как стоят нещата за Брюксел - има ли карантини, тестове, декларации? Че гледам има разни билети за без пари по Нова Година....

Прочети само един милиметър над теб постовете на AlexandraKo и ще разбереш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Покрай промоциите за Черния петък.....

 

Посолството на Великобритания информира властите ни, че българските граждани, пристигащи в страната, ще могат да се освобождават от задължителната 14-дневна карантина, ако след петия ден от самоизолацията си направят тест за Ковид-19 и представят отрицателен резултат, съобщиха от пресцентъра на Министерството на външните работи (МВнР).

 

https://www.segabg.com/hot/angliya-vuvezhda-novi-usloviya-za-bulgari-15-dekemvri

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
13 minutes ago, Alexander said:

Чета 5 мин и не виждам-не разбирам кои не могат да влизат, няма такава тъпотия..

 

 

Предишната заповед беше от 1.10 до 30.11. Новата от 01.12. сигурно е същата или почти същата с предходната.

Връзка към мнение
преди 28 минути , Alexander каза:

Чета 5 мин и не виждам-не разбирам кои не могат да влизат, няма такава тъпотия..

 

 

Защо? Изброени са държавите,  чийто граждани могат да влизат в България, и различни категории специалисти. Останалите явно нямат право да влизат. 

 

Нищо много по-различно от това, което налагат и останалите държави. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тая част си изглежда копирана от преди

Интересно ми е присъствието на Руанда  в списъка 🙂

Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

Тая част си изглежда копирана от преди

Интересно ми е присъствието на Руанда  в списъка 🙂

Така са преценили от EU и България явно следва списъка. Така като гледам почти всичко е преписано от  ЕС правилата  :

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/travel-during-coronavirus-pandemic_en

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
38 minutes ago, Alexander said:

Чета 5 мин и не виждам-не разбирам кои не могат да влизат, няма такава тъпотия..

 

 

Няма какво да те притеснява, като български гражданин може винаги да влезеш, ако идваш от "трета страна" те поставят под карантина 10 дни, ако не представиш отицателен PCR като имаш право дори като се прибереш до 24ч да си го направиш в БГ и след това ще ти махнат карантината.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Мирослав Василев
Преди 1 час, Jorro каза:

Няма какво да те притеснява, като български гражданин може винаги да влезеш, ако идваш от "трета страна" те поставят под карантина 10 дни, ако не представиш отицателен PCR като имаш право дори като се прибереш до 24ч да си го направиш в БГ и след това ще ти махнат карантината.

Разбира се с леката уговорка, че въобще може и да не питат откъде идваш. 

Връзка към мнение

Ми, като гледам списъка, тези, които няма да ги пускат в страната сега, то те и без Ковид не биха дошли тука... Евентуално от Русия само може да има желаещи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iaia_mama каза:

Ми, като гледам списъка, тези, които няма да ги пускат в страната сега, то те и без Ковид не биха дошли тука... Евентуално от Русия само може да има желаещи.

Аз мисля, че от Уругвай и особено от Руанда са се наредили на опашка да идват в България.

  • Смея се 9
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, funny каза:

Kayak също с карта на Ковид рестрикциите за туристи :

 

https://www.kayak.com/travel-restrictions

Може би най-добрата и информативна Ковид травъл карта, която съм виждал досега. Обобщава всичко чрез ясен и лесен интерфейс, като същевременно изглежда много актуална. Проверих напосоки 5-6 държави на всеки континент и всичко е тотално ъпдейтнато.

 

Препоръчвам модератор да пинне горе линка.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, funny каза:

Kayak също с карта на Ковид рестрикциите за туристи :

 

https://www.kayak.com/travel-restrictions

Вече има полети от Сливница до Бразилия, 🤔няма и рестрикции! 🤗

@neuromancer, да идваме на 😁гости? 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , Георги Матеев каза:

Може би най-добрата и информативна Ковид травъл карта, която съм виждал досега. Обобщава всичко чрез ясен и лесен интерфейс, като същевременно изглежда много актуална. Проверих напосоки 5-6 държави на всеки континент и всичко е тотално ъпдейтнато.

 

Препоръчвам модератор да пинне горе линка.

Не съм много съгласен с тая карта. За Британия и Ирландия се изисква 14- дневна карантина. Не е NO RESTRICTIONS

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , muchachote каза:

Не съм много съгласен с тая карта. За Британия и Ирландия се изисква 14- дневна карантина. Не е NO RESTRICTIONS

Предполагам БЕЗ РЕСТРИКЦИИ означава че може граждани на всички държави да влизат , след  като спазат изискванията.

 

Отдолу под картата има тикче за да пресееш страните които изискват карантина

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , muchachote каза:

Не съм много съгласен с тая карта. За Британия и Ирландия се изисква 14- дневна карантина. Не е NO RESTRICTIONS

Аз съм съгласна с това мнение. No restrictions, при положение, че се искат PCR тестове, не е коректна информация.

 

Щях да споделям един източник на информация, международен Travel blog, който следя от доста време и който дава изключително прецизна информация. Сега го правя.

 

В тази тема се следят точно държавите - No Restrictions. 

 

https://www.traveloffpath.com/countries-without-any-travel-restrictions-or-entry-requirements/

 

Countries with NO Testing/Quarantines

 

  • Albania
  • Brazil
  • Colombia
  • Costa Rica
  • Dominican Republic
  • Kosovo
  • Mexico
  • North Macedonia
  • Serbia
  • Tanzania
  • Turkey

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 55 минути , Гост каза:

Аз съм съгласна с това мнение. No restrictions, при положение, че се искат PCR тестове, не е коректна информация.

 

Щях да споделям един източник на информация, международен Travel blog, който следя от доста време и който дава изключително прецизна информация. Сега го правя.

 

В тази тема се следят точно държавите - No Restrictions. 

 

https://www.traveloffpath.com/countries-without-any-travel-restrictions-or-entry-requirements/

 

Countries with NO Testing/Quarantines

 

  • Albania
  • Brazil
  • Colombia
  • Costa Rica
  • Dominican Republic
  • Kosovo
  • Mexico
  • North Macedonia
  • Serbia
  • Tanzania
  • Turkey

 

И тази информация е добра - особено за тези, които в никакъв случай не искат да си правят тестове.

 

Също така без въобще да искам да споря, но мисля трябва да правим разлика между рестрикция и условие.

 

PCR тестът дефакто не е рестрикция, а просто задължително условие за пътуване към конкретна държава. Точно както задължително трябва да имаш документ за самоличност или ваксина за жълта треска, например. Изпълняваш условията - пътуваш, не ги изпълняваш - не пътуваш. Най-важно е да се знае дали дадената държава въобще е отворена и при какви условия, а всеки сам решава дали е ОК с тези условия. Аз например нямам проблем да си правя и по 10 PCR теста месечно, тоест това опира до личния комфорт на всеки и в никакъв случай не е реално ограничение.

 

@muchachote тикчето по-долу филтрира допълнително и държавите със задължителна карантина, като тогава броят на отворени държави силно намалява. Дори и това с карантината пак опира до персонален комфорт и нужди. Едно е да знаеш, че ВЪОБЩЕ не можеш да влезнеш в дадена държава, но съвсем друго е да можеш да влезнеш и да си информиран предварително каква е "цената" за това.

 

Не бих отхвърлил точно kayak картата с толкова лека ръка, информацията наистина е доста детайлна и актуална. От друга страна - не пречи да се сравнява информация от няколко източника така или иначе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Не бих отхвърлил точно kayak картата с толкова лека ръка, информацията наистина е доста детайлна. От друга страна - не пречи да се сравнява информацията от няколко карти така или иначе.

Не мисля, че някой отхвърля нещо с лека ръка 🙂 

 

Просто моят прочит за 72-часов PCR тест - дори не коментирам дали някой би го правил без проблем, хората сме различни - е вид рестрикция/ограничение, и носи сериозен риск за провалено пътуване, ако теста е позитивен (а ти се чувстваш здрав). 

 

Точно така - важното е информацията да е вярна, а оттам нататък всеки взима решение за себе си.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 32 минути , Гост каза:

Не мисля, че някой отхвърля нещо с лека ръка 🙂 

 

Просто моят прочит за 72-часов PCR тест - дори не коментирам дали някой би го правил без проблем, хората сме различни - е вид рестрикция/ограничение, и носи сериозен риск за провалено пътуване, ако теста е позитивен (а ти се чувстваш здрав). 

 

Точно така - важното е информацията да е вярна, а оттам нататък всеки взима решение за себе си.

Притеснителното всъщност е друго. Че към момента едва 11 държави са напълно отворени без никакви условия, както беше преди Ковид кризата.

 

Надявам се този списък да нараства със скоростта на светлината 🙂

 

П.С. Май дойде време за триумфалното ми завръщане в Косово и Албания.

  • Харесвам 5
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, crazyhorse каза:

Вече има полети от Сливница до Бразилия, 🤔няма и рестрикции! 🤗

@neuromancer, да идваме на 😁гости? 

Ама идвайте, добре сте дошли!

Само с условието, че в повечето случаи ако няма никакви рестрикции на влизане, ще има такива после на връщане. Иначе на мен тест не ми пречи (но и не съм правил досега, не знам колко е гадно)

Специално за Сливница там са ги нахвърлили едно към гьотере според откъде им изглежда IP адреса ти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Countries with NO Testing/Quarantines

 

  • Albania
  • Brazil
  • Colombia
  • Costa Rica
  • Dominican Republic
  • Kosovo
  • Mexico
  • North Macedonia
  • Serbia
  • Tanzania
  • Turkey

 

 

Най-хубавото на този списък е, че ние граничим с 3 от тези държави и сме през една граница от други 2. Останалото пък става за плаж 🙂 Ми, не е толкова зле положението, да ви кажа.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.