Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Zaj каза:

 

Не намирам къде пише за 24 часова проба за ПСР тест. 

Както са ви писали, дават срок за да си направите теста и да го изпратите задължително на мейла на РЗИ София. Аз го бях пуснала в РЗИ Варна и независимо, че е единна система и би трябвало да се вижда навсякъде след определения срок ни бяха карантинирали от София и вече беше ужасно сложно да ни изкарат независимо, че го пуснах отново, независимо от  20-тината разговора по телефона ако ми вдигнеха. Отговорът беше, че са затрупани с работа и така два дена. Пълна лудница.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

При полет пристигащ в София в събота в 19,00 ч. ,Какви са вариантите за 24 часов тест,ние сме от Стара Загора,тук май няма лаборатории които работят в неделя,някой беше споменал за лаборатория ,която работи с доста широко работно време в София ,имате ли спомени?

Връзка към мнение
преди 1 час, Tani каза:

Ще ги местим, то е ясно. За Дубай за полета в понеделник теста от кой ден трябва да бъде и къде може да се направи в събота и в неделя, ако някой знае 😉

За София събота или неделя може да направиш PCR тест в Рамус в Дружба 1. Теста става за 7-8 часа,но трябва да предвиш време и за това да го вземеш на английски и с печат.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@stanislavpp, много удобен и полезен сайт! Благодаря, че сподели.

 

Да, за тестовете ще трябва отделна тема. Аз примерно до сега не съм чула да правят антитела с резултати на английски, което всъщност би свършило работа 🤔 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След месеци на практическо ликвидиране на инфекцията онзи ден в Нова Зеландия съобщиха за 31 доказани през уикенда случая и най-вероятно от петък ще почнат да изискват и предварително направен тест в добавка към задължителната двуседмична карантина.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Любопитно развитие около рестрикциите за влизане в САЩ. Под натиска на а/к, всички травел банове за влизане в страната изглежда ще отпаднат, но всички влизащи в САЩ над 2 год. възраст( с изключение само на персонала на а/к) трябва да представят негативен PCR/rapid тест до 72ч преди първият полет, ако свързващите полети нямат повече от 24ч от полет до полет. Досега САЩ бяха една от малкото страни, неизискваща негативен тест при влизане. 

Интересно е какво ще се случи след 26.01, когато влизат в сила новите правила. Нови фалити на а/к , докарване до просешка тояга на Карибието и особено Мексико, или бум на индустрията с бързи достъпни тестове на всяко летище, във всеки хотел и т.н.

 

https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/global-airline-testing-order_2021-01-2_R3-signed-encrypted-p.pdf

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В Италия удължават извънредното положение до 30 април. Въвеждат нова зона "бяла", която ще е най-малко рисковата от гл. т. на ковид. Не е ясно коя точно ще е все още, в петък ще обявят новите заповеди, наредби тн. Със сигурност Ломбардия става червена зона, т.е.фактически локдаун., другите са жълта зона, като забраняват двужението между регионите. Спират доставка на храна от барове, ресторанти след 18ч., отварят музеите в жълтата зона.

https://www.agi.it/cronaca/news/2021-01-13/proroga-stato-emergenza-covid-espansione-pandemia-speranza-11002988/

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Любопитно развитие около рестрикциите за влизане в САЩ. Под натиска на а/к, всички травел банове за влизане в страната изглежда ще отпаднат, но всички влизащи в САЩ над 2 год. възраст( с изключение само на персонала на а/к) трябва да представят негативен PCR/rapid тест до 72ч преди първият полет, ако свързващите полети нямат повече от 24ч от полет до полет. Досега САЩ бяха една от малкото страни, неизискваща негативен тест при влизане. 

Интересно е какво ще се случи след 26.01, когато влизат в сила новите правила. Нови фалити на а/к , докарване до просешка тояга на Карибието и особено Мексико, или бум на индустрията с бързи достъпни тестове на всяко летище, във всеки хотел и т.н.

 

https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/global-airline-testing-order_2021-01-2_R3-signed-encrypted-p.pdf

 

Аз честно казано не видях нищо за отпадане на бановете (примерно за Бразилия, Китай, Зап. Европа), просто ако имаш право да влезеш (примерно си резидент) трябва тест...

Връзка към мнение

@neuromancer Това е идеята на новата резолюция,  за която са лобирали а/к.  Травел бановете ще отпаднат след имплементирането на новите изисквания , в противен случай ще е ритуално харакири за а/к.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гърция призовава ЕС да въведе сертификати за ваксинация:

https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-urges-eu-to-create-vaccination-certificate-to-facilitate-travel/

 

 

edit: В UK: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9139923/Covid-UK-Britons-received-jab-offered-vaccine-passport-trial.html

В Израел: https://www.ynetnews.com/health_science/article/SyGqY1B3P

И сигурно на други места.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Радо Оставам с мисълта , че забавянето за въвеждане на имунизационни паспорти/сертификати за ваксинация  е , че гарантират само незаболяваемостта на ваксинираният , докато той остава преносител на заразата , ако е контактен/заразен. Все още експертите нямат достатъчно доказателства за обратното , и света в момента върви към ваксинация + допълнителен негативен тест за да може да се лети спокойно...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 минути , stanislavpp каза:

@Радо Оставам с мисълта , че забавянето за въвеждане на имунизационни паспорти/сертификати за ваксинация  е , че гарантират само незаболяваемостта на ваксинираният , докато той остава преносител на заразата , ако е контактен/заразен. Все още експертите нямат достатъчно доказателства за обратното , и света в момента върви към ваксинация + допълнителен негативен тест за да може да се лети спокойно...

Със скоростта, с която се ваксинират хората, имунизационите паспорти не виждам да станат скоро. В Англия и в Израел може и да стане, за другаде обаче не съм сигурен.

Очевидно на хората им се пътува (темата за Малдивите е добър пример), и не само у нас, но вероятно и по света. Та, на желаещите могат да ги накарат да инсталират някое тъпо приложение, и то да минава за сертификат.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, stanislavpp said:

@neuromancer Това е идеята на новата резолюция,  за която са лобирали а/к.  Травел бановете ще отпаднат след имплементирането на новите изисквания , в противен случай ще е ритуално харакири за а/к.

Аз също го чета като по-скоро затягане на режима, защото поне към момента се говори само за американски граждани и резиденти, които досега са се прибирали без тест, а вече ще трябва да представят такъв. Освен това има препоръка за втори тест на петия ден и самоизолация вкъщи за седем дни след завръщането в САЩ. 

 

Има ли някакъв нов текст относно чуждите граждани? 

Връзка към мнение

Понеже не съм в час с актуалните за посещение държави в момента, може ли някой да ме насочи най-общо къде извън Европа можем да отидем в това полугодие, с полети от София? Виждам, че хората активно обсъждат Танзания и Малдивите, но ще съм благодарна и на други идеи. 

Като цяло искам да започна да си планирам нещо за май месец, както и за декември, не е задължително веднага да се обилетя, но ще се побъркам, ако продължа да ползвам интернет, за да проучвам уреди, настилки и врати. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Lindt каза:

Като цяло искам да започна да си планирам нещо за май месец, както и за декември, не е задължително веднага да се обилетя, но ще се побъркам, ако продължа да ползвам интернет, за да проучвам уреди, настилки и врати. 

Чети и си подготвяй по няколко дестинации, а когато дойде май месец, гледаш къде може да се ходи, купуваш си билет и заминаваш. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 31 минути , Lindt каза:

Понеже не съм в час с актуалните за посещение държави в момента, може ли някой да ме насочи най-общо къде извън Европа можем да отидем в това полугодие, с полети от София? Виждам, че хората активно обсъждат Танзания и Малдивите, но ще съм благодарна и на други идеи. 

Като цяло искам да започна да си планирам нещо за май месец, както и за декември, не е задължително веднага да се обилетя, но ще се побъркам, ако продължа да ползвам интернет, за да проучвам уреди, настилки и врати. 

Май много места има, все пак не живеете в Бразилия 😁

Доминиканска република, Мексико, Аржентина, Чили, Дубай... Сега, ако много държиш да минеш без PCR тест, може и нищо да не е останало, не знам... Или ако държиш дестинацията да е "безопасна", да работят кафета, театри, музеи, тогава не знам...

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Май много места има, все пак не живеете в Бразилия 😁

Доминиканска република, Мексико, Аржентина, Чили... Сега, ако много държиш да минеш без PCR тест, може и нищо да не е останало, не знам... Или ако държиш дестинацията да е "безопасна", да работят кафета, театри, музеи, тогава не знам...

Ти живееш в държава с размерите на континента ни ± 20% Колко пилета имаме да снимаме там, ехееее.... 

 

Чили и Аржентина са малко зимни през май, поне за Патагония. Ще стискам палци за декември. Мексико е първата ни идея, даже си имам тема от 2020, дето ми уби това пътуване. Чудя се дали може някакви страни с окончание стан, Анди, не знам, нещо...

 

 

Връзка към мнение
преди 11 минути , Lindt каза:

Чили и Аржентина са малко зимни през май, поне за Патагония. Ще стискам палци за декември. Мексико е първата ни идея, даже си имам тема от 2020, дето ми уби това пътуване. Чудя се дали може някакви страни с окончание стан, Анди, не знам, нещо...

 

Ми северните части на Чили и Аржентина са доста по-топли от Патагония... 

Ама повече от два месеца напред аз по принцип много рядко планирам, а сега съвсем не мога въобще да си го представя. Сега за пътуването се мисли най-далече в бъдещето за следващата седмица

И аз планирах от миналата година сега за януари, че е ваканция, даже имам неотказани билети, ама няма да стане сега и това е

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , stanimir каза:

Аз също го чета като по-скоро затягане на режима, защото поне към момента се говори само за американски граждани и резиденти, които досега са се прибирали без тест, а вече ще трябва да представят такъв. Освен това има препоръка за втори тест на петия ден и самоизолация вкъщи за седем дни след завръщането в САЩ. 

 

Има ли някакъв нов текст относно чуждите граждани? 


Нов текст засега няма , но тези нови рестрикции са вследствие на лобизма на а/к за въвеждането им , за да отпаднат травел бановете.


 

Отпреди 10 дни:

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-airlines-testing-idINKBN29A07Z

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

Ми северните части на Чили и Аржентина са доста по-топли от Патагония... 

Ама повече от два месеца напред аз по принцип много рядко планирам, а сега съвсем не мога въобще да си го представя. Сега за пътуването се мисли най-далече в бъдещето за следващата седмица

И аз планирах от миналата година сега за януари, че е ваканция, даже имам неотказани билети, ама няма да стане сега и това е

Теорията ми е, че трябва да опитваме да планираме, защото е по-здравословно за нас, за форума ни и за света като цяло. Пък каквото стане. Пък и е следваща година, по-скоро може да се изненадаме приятно. 

 

А защо няма да ходиш? 

 

П.П. Може ли да отидеш до Las lagunas del desierto?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

то аз си планирам, не ми пречи, ама осъществяването...

отказах се по много причини, главно лични

иначе тука след нова година пак стана тегава обстановката, нац. паркове са затворени (а ноември много ми хареса, нямаше никакви хора). Мислех да вземем някаква вила с басейн, децата плуват, една скара и четене н книжка и това е, ама няма да стане сега.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , neuromancer каза:

то аз си планирам, не ми пречи, ама осъществяването...

отказах се по много причини, главно лични

иначе тука след нова година пак стана тегава обстановката, нац. паркове са затворени (а ноември много ми хареса, нямаше никакви хора). Мислех да вземем някаква вила с басейн, децата плуват, една скара и четене н книжка и това е, ама няма да стане сега.

A, извинявай за нездравото любопитство, но тези рестрикции отразяват ли се отрицателно на безопасността на хората, битовата престъпност увеличила ли се е, има ли повече нападения на туристи? Не че мога да предоставя сходни данни за България, ако ме питаш.

Връзка към мнение

ами не знам, не мисля, че има някаква видима разлика от преди, а на статистика не съм попадал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

П.П. Може ли да отидеш до Las lagunas del desierto?

кое имаш предвид, Lençois Maranhenses в Бразилия или нещо в Патагония? До Lençois Maranhenses може да се стигне, има си полети, само че те с в нац. парк и трябва да се провери дали е отворен, че може и да не е. Иначе може да се лети отгоре със самолетче, и да си в градчето практически на плаж. Най-добре е да се ходи май или юни до октомври, сега точно уж е дъждовния период, а езерата ще са празни и тепърва се пълнят доколкото съм чел

 

ПП от юли месец парка е отворен и не виждам да е затварян после

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.