Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Преди 1 час, a6olq каза:

Трябва в събота сутринта рано да правим антигенен тест в Бургас на път за Турция. Много моля, ако някой знае коя лаборатория в Бургас издава най-бързо резултата, за да не чакаме много време? 

Лина.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Jenbel каза:

Ами добре. Какъвто и да е теста, трябва да е във формат Green Pass. 

 

За Италия не е вярно. Пише, че ако няма Green Pass може да се използва алтернативен документ. За да се върнем от Тревизо направихме антигенни тестове в Червения кръст и ни издадоха само документи за негативен антигенен тест, но с тях можеше да пътуваме и ядем на закрито.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В Милано и в Орио център не можеш да ядеш вътре в ресторант ако нямаш Грийн  пас, като преди да влезеш го сканират. Вчера на летище Бергамо искаха Грийн пас за да отидеш на секюрити чек, но иначе можеш да си влезеш в общите части преди чека без да имаш Грийн пас. Грийн паса само го гледат без да го сканират. На самия чек ни накараха да си сканираме бордните карти, но никой след това не ни е искал лични карти и излетяхме без проверка на лични карти. На летището в Палма де майорка ни сканираха QR кода за влизане в Испания, но никой не ни е искал или сканирал Грийн пас, като на влизане дори не ни поискаха никъде лични карти. При попълване на формата за Испания така или иначе си валидираш Грийн паса. За личните карти предполагам, че заради Шенген не ни ги поискаха.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 6 часа, Stryper каза:

За Италия не е вярно. Пише, че ако няма Green Pass може да се използва алтернативен документ. За да се върнем от Тревизо направихме антигенни тестове в Червения кръст и ни издадоха само документи за негативен антигенен тест, но с тях можеше да пътуваме и ядем на закрито.

А къде точно го пише това? И за какво да се използва, за влизане в Италия или "on the Italian national territory" и "to board"?  В официалните източници не видях никъде да пише "or equivalent certificate" за влизане в Италия от държавите от List C (EU/EEA/Israel) пише Green Pass: https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Допълнителният документ с подробностите е  Travel guidance from and to foreign countries, има препратка в горната страница.

В dPLF формуляра се декларира следното: I will present a valid certificate of:

- completion of the full vaccination cycle with an EMA-approved vaccine at least from 14 days ago;

- recovery from COVID-19 with concomitant cessation of prescribed isolation following SARS-COV-2 infection;

- a performed a rapid antigenic or molecular test with a negative result for SARS-COV-2 within 48 hours prior to entry into the country.

Аз не споря за нищо, който иска да си проверява условията и документите. Само казвам, че не видях никъде да пише, че за държавите от List C има еквивалентен формат на Green pass.

Между другото за държавите Канада, Япония, САЩ и Великобритания изрично пише, че сертификатите издадени от техните национални органи се считат за еквивалентни на европейския Green pass.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя току-що пристигнах в Пафос.Много експедитивно преглеждат сертификатите(в моя случай за ваксинация) и flight pass формата и ти казват Wellcome.След около 2 часа ще видим как се минава при комшиите от Северен Кипър.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В момента съм във Виена отново са върнали PPF 2 маските .В градският транспорт са задължителни .вчера докато се возих се качиха проверяващи на маски.Казват че PPF2 маските са задължителни само за гр.транспорт,но днес в един магазин не пoзволиха на 2ма души да влязат с обикновенна маска.Без сертификат за ваксинация,изкаран Ковид или тест неможете да седнете да хапнете нито вътре ,нито навън,дори на гарата проверяват ако си седнал да хапнеш за документ.

Иначе днес Виена ми се видя по пъла и с повече туристи отколкото през лятото.

  • Харесвам 10
  • Шок 3
Връзка към мнение

САЩ ще премахнат забраната за влизане в страната за напълно ваксинираните от ноември: https://www.nytimes.com/2021/09/20/us/politics/us-travel-ban.html

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

…..което трябваше да се случи преди няколко месеца, но Делта стресна администрацията. Любопитен е казуса с АЗ, неодобрена за употреба в САЩ , дано ваксинираните с нея бъдат допускани .

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Здравейте, в събота трябва да летя от Ташкент за Истанбул и на същия ден се прибирам по суша в България. До колкото успявам да намеря информация, единственото, което трябва да предоставя е отрицателен антигенен тест, но не съм сигурен дали това е изискването, в край на сметка. Някой скоро да се е прибирал транзит през Истанбул? 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Tokotome каза:

Здравейте, в събота трябва да летя от Ташкент за Истанбул и на същия ден се прибирам по суша в България. До колкото успявам да намеря информация, единственото, което трябва да предоставя е отрицателен антигенен тест, но не съм сигурен дали това е изискването, в край на сметка. Някой скоро да се е прибирал транзит през Истанбул? 

На 12ти се прибрахме от Ташкент през Истанбул. Ако сте транзит, не би трябвало да искат нищо. Обаче ние сме с ваксини и ги показахме на летището в Ташкент. Аз се обаждах във Външно и Турските авиолинии преди да тръгнем и ми обясниха, че ако сме транзит, няма нужда от никакви документи за преминаването през Турция, важи изискването на последната дестинация. Но ако излезете от Истанбулското летище, вече ще ви трябва ваксина/ПСР/антигенен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ивайла каза:

На 12ти се прибрахме от Ташкент през Истанбул. Ако сте транзит, не би трябвало да искат нищо. Обаче ние сме с ваксини и ги показахме на летището в Ташкент. Аз се обаждах във Външно и Турските авиолинии преди да тръгнем и ми обясниха, че ако сме транзит, няма нужда от никакви документи за преминаването през Турция, важи изискването на последната дестинация. Но ако излезете от Истанбулското летище, вече ще ви трябва ваксина/ПСР/антигенен.

Излизам. Прибирам се сухопътно. 

Връзка към мнение

Антигенен за Турция е достатъчен, но все пак се обадете във Външно / Авиолиниите , с които летите за да потвърдите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, borislavpetkov84 каза:

В Милано и в Орио център не можеш да ядеш вътре в ресторант ако нямаш Грийн  пас, като преди да влезеш го сканират. Вчера на летище Бергамо искаха Грийн пас за да отидеш на секюрити чек, но иначе можеш да си влезеш в общите части преди чека без да имаш Грийн пас. Грийн паса само го гледат без да го сканират. На самия чек ни накараха да си сканираме бордните карти, но никой след това не ни е искал лични карти и излетяхме без проверка на лични карти. На летището в Палма де майорка ни сканираха QR кода за влизане в Испания, но никой не ни е искал или сканирал Грийн пас, като на влизане дори не ни поискаха никъде лични карти. При попълване на формата за Испания така или иначе си валидираш Грийн паса. За личните карти предполагам, че заради Шенген не ни ги поискаха.

А кое точно ми е Грийн пас-а - сертификатът за ваксинация /електронен или на хартия/ или трябва да го качвам някъде?

Връзка към мнение
преди 21 минути , jul каза:

А кое точно ми е Грийн пас-а - сертификатът за ваксинация /електронен или на хартия/ или трябва да го качвам някъде?

Не е необходимо да го качваш никъде, ако има QR код - сканират кода.

Аз си показвах навсякъде нашия сертификат, който ми е във формат pdf на телефона.

В Италия нямах проблем никъде, а сега и във Франция. Сканират обикновено с телефон или машинка.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От 1 октомври Green Pass или отрицателен тест ще се изисква и за Ватикана:

 

Цитат

From 1 October, entry into Vatican City State will only be permitted to persons who are in possession of a Vatican "Green Pass", a "European Green Pass," or a foreign Covid-19 green pass attesting to vaccination or recovery from SARS-COV-2. Entry will also be granted to those who have a negative molecular or antigenic test for the SARS-COV-2 virus.



https://www.vaticannews.va/en/vatican-city/news/2021-09/vatican-coronavirus-green-pass-october.html

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , ivelin1012 каза:

Здравейте в Италия последно може ли да се влезе със сертификат за ваксинация спокойно? Без тестове и без карантина

Да + локейшън формата (PLF)

Връзка към мнение
преди 4 минути , ivelin1012 каза:

Здравейте в Италия последно може ли да се влезе със сертификат за ваксинация спокойно? Без тестове и без карантина

Абсолютно да. Щом имате EU Digital Covid certificate ,това е всъщност т.н. Green pass.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да се включа към въпроса за влизането в Италия - освен сертификата и PLF-a, има разни форми, които трябва да се попълват на ръка, които ги има в приложението на Ryan Air, тях ще ги иска ли някой накъде и има ли смисъл да ги попълваме? Вижда ми се доста припокриване, след като имаме plf.. 

 

И друго - попълних 1 plf, в който упоменах всичките пътници като companions, не би трябвало да е проблем нали? Или за всеки отделен.. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Kosta Grudov каза:

Да се включа към въпроса за влизането в Италия - освен сертификата и PLF-a, има разни форми, които трябва да се попълват на ръка, които ги има в приложението на Ryan Air, тях ще ги иска ли някой накъде и има ли смисъл да ги попълваме? Вижда ми се доста припокриване, след като имаме plf.. 

 

И друго - попълних 1 plf, в който упоменах всичките пътници като companions, не би трябвало да е проблем нали? Или за всеки отделен.. 

Не, само PLF и сертификат. 

 

Точно един се попълва.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

За Райън не мога да кажа, аз съм с Уиз и попълних за всеки пътник отделна форма. Въпреки лудницата на летището, има организация(трудно се забелязва от пръв поглед) и се грижат никой да не остане. Ние пътуваме двама пълнолетни, без деца. Нищо не се сканира (Терминал 1), само ги разлистват документите. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз да се включа с питане за Италия. Ще пътуваме с Райън. Имат ли специални изисквания АК и/или италианците за маските като модел, цвят🤨?

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Kosta Grudov каза:

Да се включа към въпроса за влизането в Италия - освен сертификата и PLF-a, има разни форми, които трябва да се попълват на ръка, които ги има в приложението на Ryan Air, тях ще ги иска ли някой накъде и има ли смисъл да ги попълваме? Вижда ми се доста припокриване, след като имаме plf.. 

 

И друго - попълних 1 plf, в който упоменах всичките пътници като companions, не би трябвало да е проблем нали? Или за всеки отделен.. 

И ние пътуваме с Райън. Не съм видяла обаче други формуляри освен dPLF. Аз попълних отделен за всеки възрастен. 

 

За Ватикана - в момента се изисква представяне на Green Pass за влизане във Ватиканските музеи, сканират кода, но това е посочено на официалния сайт. Явно от 1 октомври разширяват прилагането на това изискване.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.