Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

В началото на ноември ще пътуваме до Италия, ще отседнем на 35км. от Флоренция. Какво задължително трябва да видим там? С кола сме, така че може и нещо в региона да препоръчате. Ще разполагаме за жалост, само с един ден, събота. Евентуално и неделята до обяд. 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Boryana I. каза:

В началото на ноември ще пътуваме до Италия, ще отседнем на 35км. от Флоренция. Какво задължително трябва да видим там? С кола сме, така че може и нещо в региона да препоръчате. Ще разполагаме за жалост, само с един ден, събота. Евентуално и неделята до обяд. 

Само с един ден изборът е сложен...

Ако искате Флоренция, бих препоръчала просто да се разходите в града. За музеи времето няма да ви стигне по никакъв начин. Паркирането е много сериозен проблем, така че може да използвате влак.

Ако искате около Флоренция, пътят през Chianti SR 222 е прелест, но не зная месец Новември доколко ще бъде очарователен... 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Boryana I. каза:

В началото на ноември ще пътуваме до Италия, ще отседнем на 35км. от Флоренция. Какво задължително трябва да видим там? С кола сме, така че може и нещо в региона да препоръчате. Ще разполагаме за жалост, само с един ден, събота. Евентуално и неделята до обяд. 

35 км от коя страна?

Връзка към мнение

За един ден е постижимо основните неща правил съм го. Задължително пешеходна разходка от центъра (Катедралата) към площада на Микеланджело, където се открива невероятна гледка. От музеите най-интересна е  галерията Уфизи, но ако ще ходите там вземете билети онлайн, че се чака много на място да се купят. Препоръчвам и да се качите на Катедралата най-отгоре пак с рпедварително купени билети, че опашката е голяма. Но ако имате клаустрофобия няма да ви хареса качването. По лесна алтернатива за качване е на кулата до катедралата (Кампанилети). Тези неща са достатъчни за един ден. Попринцип флоренция е за няколко дена 2 минимум. Има още много места.

Връзка към мнение

Много благодаря за мненията, днес изчетох из нета доста напътствия и пътеписи. Ще се постараем за един ден да видим максимума, дано само времето не е много лошо. Още веднъж, благодаря ви!

Връзка към мнение
На 24.09.2019 г. в 21:24, Zaro каза:

Лесно. Има автобус и трамвай.

 

https://www.aeroporto.firenze.it/en/the-passengers/transport.html

Благодаря! И аз бих предпочела този вариант, но с мен ще бъде една дама, която се придвижва трудно, и ще вземем такси. Някой има ли представа за какви тарифи става въпрос?

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да попитам...

Моля за съвет, върти ми се из главата нещо като зимна Флоренция заедно с децата. Ако може и да останем там за новогодишните празници. Може ли да споделите опит, в това време на годината има ли много сняг, става ли за разходки и обяд навън, ясно е че в галерии няма да влизаме, защото малката е на 3 г. и би се оттегчила, но всякакви съвети и препоръки са ми полезни. Идеята ми е да не купувам билети и само да се ядосвам, че съм с децата и те повече пречат отколкото да се насладим на хубава обиколка из града. Иска ми се да кацнем в Бергамо и от там с влак към Флоренция, като позиционираме спането във Флоренция.

Връзка към мнение

Точно това ме притеснява. Ние си обичаме обикалянето. Но колкото и да сме тренирани, децата са си деца и си мрънкат. Да не харча залудо и после да се ядосвам, че нищо не съм видяла. Пък Флоренция си иска внимание.

Връзка към мнение

За сега прогнозата е за ясно време и температура до 5 градуса в дните около НГ https://www.meteo.it/meteo/firenze-48017

Но дали ще познаят... 🙂

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Сняг рядко има там. Преди години по коледа в Милано падна 3см сняг и летището и града спряха да работят, това беше веднъж за цялата зима. Иначе няма да е лошо, за разходки ще става, за обяд на открито надали...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Мон каза:

Да попитам...

Моля за съвет, върти ми се из главата нещо като зимна Флоренция заедно с децата. Ако може и да останем там за новогодишните празници. Може ли да споделите опит, в това време на годината има ли много сняг, става ли за разходки и обяд навън, ясно е че в галерии няма да влизаме, защото малката е на 3 г. и би се оттегчила, но всякакви съвети и препоръки са ми полезни. Идеята ми е да не купувам билети и само да се ядосвам, че съм с децата и те повече пречат отколкото да се насладим на хубава обиколка из града. Иска ми се да кацнем в Бергамо и от там с влак към Флоренция, като позиционираме спането във Флоренция.

Зимно време, ако няма да влизате в галерии, по-добре пропуснете точно Флоренция.

Покрай река Арно обикновено има един вятър, който създава по-голямо усещане за студ.

Изобщо с дете на 3г. за мен Флоренция не е добър вариант, особено зимата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бих ви посъветвала да пропуснете Флоренция през зимата. Много вали и хич не е удобна за разходка с чадър. На ваше място бих избрала Болоня. Там може да се разхождате без да зависи от времето. Има арки и даже няма да ви трябва чадър. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.