Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

То и да си говорим за Флоренция, и да не си говорим, трябва да я посещаваме. Но и да знаем къде да хапнем и къде да положим морните си нозе, тъй щото Флоренция доста уморява, а пък стълбите пред "Сан Лоренцо" не са много удобни.

 

1. Къде яде др.Аросто?

Пица, неаполитанска пица, засищаща, винаги топла и сочна, топяща се в устата. Тип "бърза закуска", удобни столове за посядане, рок и техно по радиото. Чудесно меню за 6-7 евро, примерно прошуто крудо двойно парче, пържени картофи и кола.

Как да стигнете: поемете от Пиаца Дуомо в посока галерия "Академия" по ул. "Кавур".3-5 минути пеша от дуомото по десния тротоар и сте там.

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187895-d5313339-Reviews-100_Pizza-Florence_Tuscany.html#photos

 

2. Къде др.Аросто полага снажната си снага? - близо до Понте Векио - https://www.google.bg/maps/place/%D0%9B%D1%8E%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F+%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8C,+Via+de+Bardi,+20,+50125+Firenze,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/@43.765354,11.256926,17z/data=!4m2!3m1!1s0x132a53ff214d1ec7:0x1a5270febff45f33

 

Чуден малък парк, питейна вода в чешмичката, баби дърдоркат на прекрасния си език.

 

Бояне, бирата е от мене! :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

попрочети за Firenze card, има сайт за нея; основното й предимство е, че не се чака по опашки, така се пести доста време и могат да се видят повече неща; освен това има дадено и работното време на различните забележителности, може да има неща, отворени в понеделник

 

http://www.firenzecard.it/?lang=en

Здравейте,

планувам посещение на Флоренция за 4 нощи , което са си 4дни (като първият пълен ден е понеделник....  :( ), та исках да попитам тази карта, дали си заслужава купуването...

Моля, който я е ползвал, ако може да сподели.....

Благодаря предварително!

:blush:  :blush:  :blush:

Редактирано от Jenny
Връзка към мнение

Здравейте,

планувам посещение на Флоренция за 4 нощи, което са си 4дни, та исках да попитам тази карта, дали си заслужава купуването...

Моля, който я е ползвал, ако може да сподели.....

Благодаря предварително!

:blush:  :blush:  :blush:

Аз от толкова посещения във Флоренция още не съм я ползвала, но скоро ще се поправя. :)

Ако обичате музеи и изкуство, то картата си струва! С нея избягвате и чакането на опашките за вход!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

планувам посещение на Флоренция за 4 нощи , което са си 4дни (като първият пълен ден е понеделник....  :( ), та исках да попитам тази карта, дали си заслужава купуването...

 

Отдавна се каня по-детайлно да напиша калкулациите дали си заслужава. Скъпа е на пръв поглед - 72 евро за 72 часа, но във Флоренция всичко се плаща. Това не е социалният Рим да гледаш Микеланджело и Бернини безплатно по църквите.  :P

 

Да, заслужава си, но при следните условия:

- минимум престой от три дни; 

- засилен интерес в Ренесанса.

 

На първото условие отговаряш, на второто ти ще кажеш. Като сумираме посещения на:

 

Палацо Векио, Уфици, Палацо Медичи-Рикарди, църквата Санта Мария Новела, Капела Бранкачи, Капела Медичи, Академия, Палацо Пити, градина Боболи, музея Барджело, кулата на Джото, базилика Санта Кроче, купола на Дуомото, баптистерия. Сигурно пропускам нещо. Всичките тези са основни забележителности плюс удобството, че се избягват опашки (Академия и Уфици са известни с опашките си). Мисля, че си заслужава. Но всичко това изисква време, затова казвам, че си е за три дни.

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен няма смисъл, освен ако не искаш да стоиш само на закрито. Не зная дали нещата, които Сенатът и народът на Рим е изброил :lol: , могат физически да се разгледат за три дни, но дори и да могат, означава да не можеш да се насладиш на Флоренция и отвън.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

за 3 дни картата определено си струва; основното предимство е, че не чакаш по опашки, т.е. времето ще ти стигне да разгледаш всичко което искаш + да обиколиш Флоренция; допълнителен бонус е ако имаш деца - навсякъде за тях има вход, макар и на намалена цена, а иначе не се плаща нищо, децата влизат с картата на родител 

Връзка към мнение

Става дума за навлизане в по-дълбоките води на Ренесанса. Tова, което съм изброил, би ми било програма минимум с Firenze Card. Ако се фокусираме върху по-повърхностен поглед на Флоренция, картата не би си заслужавала.

 

Флоренция е град на велики творци, единствено Рим е достоен в Италия по този показател. Ама Рим по всички критерии е върхов, така че ... не казвам нещо много оригинално. :)

 

Jenny, запознай се какво искаш да видиш и тогава ще прецениш дали си заслужава. 

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добро утро Магеланци, :prankster:

благодаря за отговорите...

Остава да преценим какво точно искаме и да се обърнем към математиката...

Предпочитам картата, защото си мисля, че ще спестим доста време от към чакане по опашки, което си е доста ценно за град като Флоренция, а пък и времето не ни е кой знае колко...

 

Прекрасен ден  :sungum:

Редактирано от Jenny
Връзка към мнение

Няколко пъти съм била във Флоренция като съм си взимала Firenze Card 2 пъти. От всички подобни карти, които съм ползвала, в местата, които съм посетила, за мен тази си заслужава най-много. Разбира се, това е свързано със сферата на интереси. При 3-дневно посещение(цели дни) могат да се видят много неща. Естествено, че 3 дни са крайно нищожно време на фона на цялото богатство на Флоренция.

Понеделник не го отписвайте. Към картата в сайта има таблица (тук, по-назад съм я качвала), която излиза последния ден на настоящия месец (с разписание за дни и часове за посещение на обектите през следващия месец), с помощта на която ще си напаснете програмата и ще използвате пълноценно и 3-те дни.

Поздрави!

Редактирано от Zara
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няколко пъти съм била във Флоренция като съм си взимала Firenze Card 2 пъти. От всички подобни карти, които съм ползвала, в местата, които съм посетила, за мен тази си заслужава най-много. Разбира се, това е свързано със сферата на интереси. При 3-дневно посещение(цели дни) могат да се видят много неща. Естествено, че 3 дни са крайно нищожно време на фона на цялото богатство на Флоренция.

Понеделник не го отписвайте. Към картата в сайта има таблица (тук, по-назад съм я качвала), която излиза последния ден на настоящия месец (с разписание за дни и часове за посещение на обектите през следващия месец), с помощта на която ще си напаснете програмата и ще използвате пълноценно и 3-те дни.

Поздрави!

Много благодаря за съвета,

а само да попитам онлайн от тук ли да си ги купим, или като пристигнем във Флоренция? До колкото знам там има места, от които може да се купи.

 

Поздрави  :)

Редактирано от Jenny
Връзка към мнение

Много благодаря за съвета,

а само да попитам онлайн от тук ли да си ги купим, или като пристигнем във Флоренция? До колкото знам там има места, от които може да се купи.

 

Поздрави  :)

Там на място.

Най-лесно и удобно е от туристическия информационен център срещу гарата.

Ето и останалите места, от които може да се купи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Там на място.

Най-лесно и удобно е от туристическия информационен център срещу гарата.

Ето и останалите места, от които може да се купи.

 

Ти си съкровище - благодаря... :thankyou:  :thankyou:  :thankyou: 

Изобщо съм супер приятно изненадана от отношението между вас и към ново-пристрастилите се, хора.... Благодаря

Попаднах на едно страхотно място....  :yes:  :yes:  :yes:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пак да напомня, че първата неделя от месеца музеите в Италия са безплатни. С правилна стратегия се пестят доста пари и време от опашки, като Уфици задължително се посещава след обяд, защото няма вече хора....почти.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пак да напомня, че първата неделя от месеца музеите в Италия са безплатни. С правилна стратегия се пестят доста пари и време от опашки, като Уфици задължително се посещава след обяд, защото няма вече хора....почти.

Здравей,

това е чудесно, защото ние пристигаме точно първата неделя от месеца, но за съжаление сигурно ще сме във Флоренция към 17:00 часа, а тогава мисля, че е ще е късно...  :umbrage:

Връзка към мнение

През есента не знам как ще е, но този месец Академията и Уфици имат удължено работно време във вторник и събота.

Та аз мисля да понагледам Уфици и нощно време този път. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пак да напомня, че първата неделя от месеца музеите в Италия са безплатни. С правилна стратегия се пестят доста пари и време от опашки, като Уфици задължително се посещава след обяд, защото няма вече хора....почти.

 

Както писах в другата тосканска тема, декретът "Франческини" осигурява безплатен вход за държавни музеи и галерии, но, на практика, желаещият да поспести нЕкое евро, "гризва" дървото: огромни опашки, намалено работно време - до към 11 ч., призиви: "Елате утре" и проч. Туй ми се случи през първата майска неделя в безподобната Сиена.

 

Когато е за без пари, аз ИЧ нямам доверие на италианчетата. Хеле пък в Тоскана, гдето всъщност е изобретено банковото дело, залегнало в основата на Ренесанса. Има пари, има изкуство, няма пари, гледаш телевизия.

 

Затова: елате да се напием в Копривщица идните дни: изкуство безплатно и българско: http://koprivshtitsa-bg.com/bg/culture/h-natsionalen-sabor-na-balgarskoto-narodno-tvorchestvo-koprivshtitsa-7-9-avgust-2015-g.html

 

И си носете абички, тъй щото е хладничко преди и след залез.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както писах в другата тосканска тема, декретът "Франческини" осигурява безплатен вход за държавни музеи и галерии, но, на практика, желаещият да поспести нЕкое евро, "гризва" дървото: огромни опашки, намалено работно време - до към 11 ч., призиви: "Елате утре" и проч. Туй ми се случи през първата майска неделя в безподобната Сиена.

 

Когато е за без пари, аз ИЧ нямам доверие на италианчетата. Хеле пък в Тоскана, гдето всъщност е изобретено банковото дело,....

Два пъти посещавам Флоренция в тази безплатна неделя. И двата пъти се насладих на най-скъпите за мен буквално и преносно Уфици и Академия. Оо, да не пропусна Барджело, но там входа е от скромните - 6 евро. Първия път почаках 3 часа на опашка първо за Уфици, за да забележа след обяда, че има около 20-тина човека опашка. В Академия по принцип се влиза бързо, колкото и да е голяма опашката. Така, че вторият път просто им размених местата и останах доволна от спестените 30+ евро. Но в 17 часа наистина ще е късно за музеи. Провери си работното време. Успех!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Барджело е много класен музей. Според мен е задължителен при първо посещение.

 

Не помня дали съм пускал линк към тази поредица, но е показателна за изключителните италиански градини. Линкът не е най-добрият като качество, но се придобива представа. Между другото целият канал е посветен на градините.

 

Ето една идея, която може да научим от филма: Villa Castello (5 минута). Сега проверих: безплатна е и с градски транспорт се достига. Определено ми влиза в списъка с обектите за бъдещи посещения.  :yes:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6YetnFguJlE

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще попитам пак малко малоумно, но ще ме извините. Искам да съм абсолютно сигурна. 

 

Фиренце карт дава право на бърз вход без да се чака на опашките, нали? Освен това, поради тази причина не е нужно да се прави каквато и да било резервация в Уфици и Академията, нали? Отиваме на входовете за бърз вход, които са отбелязани по някакъв начин? 

Връзка към мнение

Фиренце карт дава право на бърз вход без да се чака на опашките, нали? Освен това, поради тази причина не е нужно да се прави каквато и да било резервация в Уфици и Академията, нали? Отиваме на входовете за бърз вход, които са отбелязани по някакъв начин? 

 

И на трите въпроса - да.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малка подробност - доколкото помня с картата задължително се минава на касите за издаване на билет; отивате най-отпред и не чакате опашките

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Снощи, след като припаднах 3 пъти, гледайки цените на самолетните билети за Ню Йорк между Коледа и Нова година, реших да се насоча към нещо по-близко и се загледах във Флоренция :) .

Та питането ми е, дали периодът между Коледа и Нова година (26-31 декември) е удачен за разходка дотам? Тоест, има ли нещо (изключвайки туристите ;) ) което би намалило удоволствието от посещението (напр. затворени музеи, някакъв хепънинг, заради който градът е отцепен и т.н.)? С туристите и краткия ден ще се справим някак си :) .
 Надявам се и да не вали много по това време...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роца, освен, че ще е хладничко, друго няма!

Дори и да вали, повечето забележителности са на закрито.

Флоренция точно в зимния сезон за мен е мистичната Флоренция. Стъмва се рано и след 21 часа улиците са доста пусти, което допринася за усещането.

Точно между Коледа и Нова година не съм ходила, но не мисля, че ще има тълпи от народ, за разлика от дните около Великден...

Затворени музеи предполагам, че има на 25-ти и може би на 1-ви.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мary, благодаря за бързия отговор... Но май в крайна сметка ще го отложим за по-топло време, че на Роцев не му се пътува през декември. Освен ако не (му помогна да ;) ) размисли междувременно :)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.