Прескочи до съдържание

Наем на кола в Канкун.Къде е уловката?


SpeeDemoN5

Препоръчани мнения

На 1.03.2024 г. в 4:07, stanislavpp каза:

Това е всичко, което ти трябва 😉. Въпросният провайдър НЕ позволява наем на автомобили без задължителната ГО и незадължителното каско.

 

Можеш, да - виж моят пост от вчера 👍, но не и от цитираният от теб провайдър.

Не знам дали не си имал някакъв върл късмет с Аламо. Изчетох сума ти и ревюта в Йелп, Трипадвайзър и има толкова още разкази на хора, които също буквално са били с най-ниската застраховка от Аламо и Каско от кредитната карта, където са ги изнудвали за допълнителни застраховки. Накрая се съгласяват но им блокират някакви огромни суми пари. За Америка Карс по същия начин четох за блокирана сума от 15 000 евро, заради това, че са отказали застраховка от компанията...

 

Чудя се от Аламо ако взема средния вид застраховка, който предлагат в сайта дали няма да си спестя главоболията от изнудванията на летището?

 

 

Bildschirmfoto 2024-03-03 um 16.51.22.png

Връзка към мнение

Не е имало никаква доза късмет , а рисърч + натрупан опит.  Когато придобиеш опит започваш сам да филтрираш мненията по платформите - бъркаш доста , като четеш yelp, която платформа е специализирана в оплаквания . Ъпселинг е характеристика по тези ширини, но с подходящо отношение - това също не е проблем .
 

Виждам, че ти е голям стрес подобна резервация , щом не се чувстваш уверен -  най-добре запази през Американ Кар Ренталс . Наистина има подводни камъни в Мексико в тази сфера 👍

Връзка към мнение

Petkov, не се вживявай прекалено. Педерастиите на колите под наем са безкрайни. Повече от 10 мин проучване е безсмислено. 

Купувай най-изгодното от сайтовете с местна гражданска, която е задължителна. С или без пълно каско.

Ако се заяждат, плати им квото искат и после си отвори клейм през кредитната карта и си ги вземи обратно. Казваш, ето ми резервацията, тия ХХХ не ги знам защо са теглени. 

Плащане на всичко само с КК нали е ясно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 2/29/2024 at 12:37 PM, stanislavpp said:

Точно така , на локалният домейн през 2020год имаше постоянно промо -50%. 

 

Любопитно ми е каква е разликата за ГО от сайта и на място в пари не в проценти. 

И също така цената през местния сайт, спрямо цената от същата фирма през посредник.

Щото аз никога не съм виждал добра цена от фирмата директно. Винаги посредник. 

Разлики до 50%. Да не се окаже най-евтино и безболезнено от посредник без застраховка и после добави застраховка на място. Затова питам за ГО. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, era123 каза:

Затова питам за ГО. 

Еричка, по принцип те разбирам , ама този път съвсем йок ( вероятно е причината е в мен)  - в Канкун няма опция ГО през посредник ( затова и са оплакванията в нета ) , а ти именно за това питаш ?!?

Връзка към мнение
3 hours ago, stanislavpp said:

Еричка, по принцип те разбирам , ама този път съвсем йок ( вероятно е причината е в мен)  - в Канкун няма опция ГО през посредник ( затова и са оплакванията в нета ) , а ти именно за това питаш ?!?

Не, питам за цената на ГО през сайта на компанията, не на посредника.  Дано сега е ясно. 🙂

 

например цена на го от сайта аламо.ком.мх 20/ден

Наем на ден 50

общо 70/ден

 

през посредник ГО няма.

наем 25/ден

 

го на място 25/ден

 

общо 50/ден

 

Каско е отделено и не го слагам в сметката при никой. 

Връзка към мнение
On 3/12/2020 at 10:28 PM, stanislavpp said:

Аз взех без пълна застраховка ( десетдневен наем) и никой не се е опитвал да се пазари за такава , Аламо (Канкун). Представих им обаче изпринтиран лист , че имам такава. За

здравей на човечеца му дадох 5$ , едва ли е повлияло за неизнудване, но се зарадва, като че ли...

Сега гледам аламо.мх сайта. Дава ми 300 мех/ден предплатен наем. Никъде не виждам опциите за избор на застраховка местно нГО или каско. 

Това цена със местно ГО ли е?

Връзка към мнение

Е , как не виждаш опциите ? 😉
 

Minimum е с включен задължителен TPL (ГО ) на минималната задължителна стойност от 3 милиона песос

 

Suggested е с включено каско

 

Complete е с горните + 0 самоучастие 

 

 

За разликата в цената мога да спекулирам , че на гише е регулярната , което ми изглежда оправдано - да “щипят” незнаещите туристи, пристигнали с резервации за 5$ дневно .

Връзка към мнение
2 hours ago, stanislavpp said:

Е , как не виждаш опциите ? 😉
 

Minimum е с включен задължителен TPL (ГО ) на минималната задължителна стойност от 3 милиона песос

 

Suggested е с включено каско

 

Complete е с горните + 0 самоучастие 

 

 

За разликата в цената мога да спекулирам , че на гише е регулярната , което ми изглежда оправдано - да “щипят” незнаещите туристи, пристигнали с резервации за 5$ дневно .

Къде ги гледаш тия ппции?

Дай някакъв урл, моля. Щото на alamo.mx, от телефон няма. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте отново! Ние се върнахме от Мексико и реших да седна да напиша няколко реда как минаха при нас нещата с Аламо и като цяло с колата под наем. Може нещата да са изговорени и преди това, но два пъти не е излишно 😂🤷‍♂️

 

На летището в Канкун кацнахме на трети терминал. В сайта може да се избере опцията трети терминал. По този начин се бях заблудил, че на самия терминал може директно да се подпишат всички документи и да се вземе колата. Да, ама не. Вземат те с едно бусче и те карат до друг офис, където се намират и колите. Като цяло стана супер бързо трансфера. Дори бяхме само двама души в самия бус и не са чакали други хора. В самия офис подписването на документите стана доста бързо. Там не сме имали проблеми. Даже ни ъпгрейднаха колата с по-голяма, защото от нашия клас нямаше свободни. Тук искам да наблегна на един тънък момент, който ни се случи и предполагам, че дори ако човек не говори испански е възможно да не разбере къде може да попадне в грешка. Доста от колите в Мексико са без регистрационни номера. Обясниха ни от Аламо, че тамошният КАТ е доста бавен и затова получават документ, който е за временна регистрация на колата, докато получи регистрационните номера. Този документ има дата от и до, за който е валиден. В нашия случай, обаче, датата, на която изтичаше валидността беше преди да ни приключи почивката. В такъв случай щяхме да сме си в грешка на пътя с изтекла регистрация. След като попитах човека, който искаше да ни даде колата, той влезна пак в офиса и накрая каза, че ще получим друга кола. Така, че много внимавайте за тези дати и за регистрацията. Самата кола, която получихме беше сравнително нова на около 40 хиляди км. Имаше доста белези по бронята, но всичко беше добре документирано. На връщане не са ни правили проблеми. Пътищата в Юкатан бяха ок, не сме имали големи проблеми. В някои части използвахме и платената магистрала. Тя също беше доста добре направена. 

 

Ако някой има някакви въпроси съм насреща. Мексико много ни очарова като ни хареса много повече вътрешността на страната, отколкото ривиерата. Определено бихме отделили на Мерида повече от 2 дни, но това евентуално друг път. 😊

Връзка към мнение

Не съм виждал, нито чувал за  кола без номера за 7-8 дни обикаляне, камо ли да има много.

40к км вероятно се правят за месеци, вероятно е  имало някакъв проблем с тази кола.

 

Връзка към мнение
На 10.04.2024 г. в 5:27, Alexander каза:

Не съм виждал, нито чувал за  кола без номера за 7-8 дни обикаляне, камо ли да има много.

40к км вероятно се правят за месеци, вероятно е  имало някакъв проблем с тази кола.

 

За това ние също не бяхме чували, но после видяхме доста такива по Ривиера Мая без номера, но с листи, залепени на задното стъкло 🤷‍♂️

Колата, която получихме на 40 хиляди километра имаше номера. Но се виждаха доста други по пътищата, които нямаха. Определено тази кола без номера, която първо искаха да ни дадат, не беше изключение.

Връзка към мнение
On 4/9/2024 at 3:12 PM, t_petkov said:

Здравейте отново! Ние се върнахме от Мексико и реших да седна да напиша няколко реда как минаха при нас нещата с Аламо и като цяло с колата под наем. Може нещата да са изговорени и преди това, но два пъти не е излишно 😂🤷‍♂️

 

На летището в Канкун кацнахме на трети терминал. В сайта може да се избере опцията трети терминал. По този начин се бях заблудил, че на самия терминал може директно да се подпишат всички документи и да се вземе колата. Да, ама не. Вземат те с едно бусче и те карат до друг офис, където се намират и колите. Като цяло стана супер бързо трансфера. Дори бяхме само двама души в самия бус и не са чакали други хора. В самия офис подписването на документите стана доста бързо. Там не сме имали проблеми. Даже ни ъпгрейднаха колата с по-голяма, защото от нашия клас нямаше свободни. Тук искам да наблегна на един тънък момент, който ни се случи и предполагам, че дори ако човек не говори испански е възможно да не разбере къде може да попадне в грешка. Доста от колите в Мексико са без регистрационни номера. Обясниха ни от Аламо, че тамошният КАТ е доста бавен и затова получават документ, който е за временна регистрация на колата, докато получи регистрационните номера. Този документ има дата от и до, за който е валиден. В нашия случай, обаче, датата, на която изтичаше валидността беше преди да ни приключи почивката. В такъв случай щяхме да сме си в грешка на пътя с изтекла регистрация. След като попитах човека, който искаше да ни даде колата, той влезна пак в офиса и накрая каза, че ще получим друга кола. Така, че много внимавайте за тези дати и за регистрацията. Самата кола, която получихме беше сравнително нова на около 40 хиляди км. Имаше доста белези по бронята, но всичко беше добре документирано. На връщане не са ни правили проблеми. Пътищата в Юкатан бяха ок, не сме имали големи проблеми. В някои части използвахме и платената магистрала. Тя също беше доста добре направена. 

 

Ако някой има някакви въпроси съм насреща. Мексико много ни очарова като ни хареса много повече вътрешността на страната, отколкото ривиерата. Определено бихме отделили на Мерида повече от 2 дни, но това евентуално друг път. 😊

И ние скоро ще ходим. Мерси за инфото. 

Програма ни е странна и мислим да го правим с рейсове между градовете, а околностите им с такси. Имаш ли наблюдения за тоя вариант, най-вероятно не, ама да попитам. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , era123 каза:

И ние скоро ще ходим. Мерси за инфото. 

Програма ни е странна и мислим да го правим с рейсове между градовете, а околностите им с такси. Имаш ли наблюдения за тоя вариант, най-вероятно не, ама да попитам. 

Имам една приятелка, която направи от Мексико Сити до Канкун с доста спирки пътешествие. Знам само от нея, че автобусите са много добри и като цена и като качество, но за съжаление нямам личен опит с тях. Според мен доста зависи къде ще спите и съответно с какъв багаж ще сте. Ние имахме хотел в Тулум например, който беше буквално накрая на света. Без автобусни спирки. Стигането до там ставаше само с такси или кола под наем. Мисля, че и такситата не са от най-евтините, така че погледнете наистина кое ще ви излезе най-изгодно. 

Връзка към мнение
преди 57 минути , era123 каза:

И ние скоро ще ходим. Мерси за инфото. 

Програма ни е странна и мислим да го правим с рейсове между градовете, а околностите им с такси. Имаш ли наблюдения за тоя вариант, най-вероятно не, ама да попитам. 

Пусни програмата де , целият форум се е извървял до Мексико - все някоя добра идея ще ти свърши работа 👍

 

Апропо , четирима ли сте ?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.