Прескочи до съдържание

Странни азиатски храни и пазари


Фил

Препоръчани мнения

53 minutes ago, Фил said:

Пазарът в  Ухан :wacko: , с предупреждение, че видеото не е хич приятно за гледане!

Имай си едно на ум за видеота качени с дата от последните дни! Изобщо не е сигурно, че това са кадри точно от Ухан или от едно място. Не мисля, че “екзотиката“ или хигиената на пазарите в Китай много се различава от пазарите на съседните държави...

Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

Пазарът в  Ухан :wacko: , с предупреждение, че видеото хич не е приятно за гледане! 

 

  Скрий

 

 

100% fake.

 

00:16 На табелата текстът не е на китайски. След като го преписах в търсачката, излезе това (и това)

 

02:54 Миналата година бях на Бали и малко по Източна Ява, пиех точно тази минерална вода - Aqua.

 

03:53 Табелата на мотора не е с китайски йелоглифи. Направих си труда да разгледам моите снимки от Бали - изглеждат по същия начин като тази от видеото.

 

Повече не гледах. Но за 4-те минути не видях нито един китайски йероглиф, нито една петолъчка, нито едно червено (китайско) знаме, нито един дракон, нито един фенер. Нито един елемент от китайската култура и цивилизация. Нито един.

 

Фейк. Това не е в Китай.

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 50 минути , Goal & Boss каза:

100% fake.

 

00:16 На табелата текстът не е на китайски. След като го преписах в търсачката, излезе това (и това)

 

02:54 Миналата година бях на Бали и малко по Източна Ява, пиех точно тази минерална вода - Aqua.

 

03:53 Табелата на мотора не е с китайски йелоглифи. Направих си труда да разгледам моите снимки от Бали - изглеждат по същия начин като тази от видеото.

 

Повече не гледах. Но за 4-те минути не видях нито един китайски йероглиф, нито една петолъчка, нито едно червено (китайско) знаме, нито един дракон, нито един фенер. Нито един елемент от китайската култура и цивилизация. Нито един.

 

Фейк. Това не е в Китай.

Изглежда видеото е направено в Tomohon Traditional Market, North Sulawesi, Indonesia, но определено не е от Китай @Фил

 

Мога да кача снимки от този пазар, където се продава всичко -- плодове, зеленчуци, кафе, дрехи, това, което виждате на видеото, и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 56 минути , Goal & Boss каза:

100% fake.

 

00:16 На табелата текстът не е на китайски. След като го преписах в търсачката, излезе това (и това)

 

02:54 Миналата година бях на Бали и малко по Източна Ява, пиех точно тази минерална вода - Aqua.

 

03:53 Табелата на мотора не е с китайски йелоглифи. Направих си труда да разгледам моите снимки от Бали - изглеждат по същия начин като тази от видеото.

 

Повече не гледах. Но за 4-те минути не видях нито един китайски йероглиф, нито една петолъчка, нито едно червено (китайско) знаме, нито един дракон, нито един фенер. Нито един елемент от китайската култура и цивилизация. Нито един.

 

Фейк. Това не е в Китай.

Нека не издребняваме, чак толкоз. Къде е точно, че е еднакво кофти.

Точно така, изглеждат, повечето пазари в Азия. Да не кажа всички. 😞

А този, в началото си пише, е в Лангоан, Индонезия, на остров Сулавеси.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
3 hours ago, Фил said:

Пазарът в  Ухан :wacko: , с предупреждение, че видеото хич не е приятно за гледане! 

 

  Hide contents

 

 

Ето го снимания пазар:

 

Индонезия ...

 

https://foursquare.com/v/pasar-langowan/4c0de2862466a5935e467821

Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Пазарът в  Ухан :wacko: , с предупреждение, че видеото хич не е приятно за гледане! 

 

  Скрий

 

 

Стигнах само до кучетата

Те кучета ли ядат ?!

  • Смея се 1
Връзка към мнение
28 minutes ago, Mistela said:

Стигнах само до кучетата

Те кучета ли ядат ?!

Пред тия плъхове, кучетата деликатес ми се виждат🤢. И кафез с котета имаше😶. Май ядат всичко що има месо, без хора, не за друго ами е убийство.

Връзка към мнение
В момента, Фил каза:

Всичко, което мърда ... :wacko:

Във Виетнам имат таква поговорка:

”Яде се всичко, що хвърчи, без самолета. Яде се всичко, що плува, без кораба / плавателното средство/.”

Преди време, бях сложила снимки от пазара в Ханой, дето си се продаваха печени кучета.. Идва  лелята, посочва, от къде да и клъцнат и си отива, с готов обяд.

И на пазара ни гледаха, като извънземни, че се дивим на тоз деликатес:)))))

Само че, е специална порода, тази, която се яде.

Както ние си гледаме агнета и козлета за ядене, те си гледат кученца.

Въпрос на културни различия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами в почти цялата история на човека е било така - ако не е отровно и е хранително се яде.

Едно време ако утрепят мамут ядат мамут, ако не успеят - червеи и каквото има.

Глезотии сега с тия супермаркети и телешко Ангъс...

😁😁

  • Харесвам 7
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, Goal & Boss каза:

100% fake.

 

00:16 На табелата текстът не е на китайски. След като го преписах в търсачката, излезе това (и това)

 

Фейк. Това не е в Китай.

Да, много благодаря, че си изнамерил от къде е клипчето. Аз от няколко дни го гледам из фейса и се чудех дали да го пусна тук, но ми се стори малко прекалено, а освен това бях сигурен, че е фалшива новина по темата за коронавируса. 

Ще ми се да посетя някой такъв пазар и ще го имам предвид, ако ми се отвори път за Индонезия. 

Аз в Камбоджа миналата година направих снимки на едно селско пазарче по пътя ot Phnom Phen към Ho Chi Minh и макар да нямаше прилепи, живи кучета и котки, то имаше пържени насекоми, всякакви животински дреболии нахвърляни по сергиите, месо - окачено на цели бутове, яйца.....и всичко това на 35 градуса жега и мухи си го лазиха на рояци, но хората си ги пазаруваха. Не мисля, че ресторантите в Камбоджа (а явно и в други азиатски страни) пазаруват от хипермаркети, а напротив. За тях си е напълно нормално пазаруването от такова място, но това което се сервира е минало термична обработка. 

В крайна сметка при нас надделя страха и не си купихме от пържените скакалци да ги опитаме, мислейки си, че във Виетнам в Ho Chi Minh ще намерим ресторант където се предлагат подобни неща и ще е по-хигиенично....ама не намерихме 🙂 

 

Офф бях тръгнал да казвам, че в момента е пълно с фалшиви новини за тоя коронавирус и трябва да се научим да ги отсяваме, а изписах сума ти офтопик.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
1 hour ago, Mistela said:

Стигнах само до кучетата

Те кучета ли ядат ?!

Кои те? За швейцарците ли питаш? 🙂 В Швейцария кучетата и котките са национален деликатес..

 

Stop eating cats and dogs say animal rights campaigners in Switzerland

http://www.bbc.co.uk/newsbeat/article/30205410/stop-eating-cats-and-dogs-say-animal-rights-campaigners-in-switzerland

 

Swiss 'restaurant' serving cat and dog meat sparks outrage

https://www.thelocal.ch/20160212/swiss-restaurant-serving-cat-food-sparks-outrage

 

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.