Прескочи до съдържание

3 дни в Швейцария


staykov

Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

Имам няколко въпроса относно Швейцария, понеже изпитвам затруднение с плануването. Не намерих специален отдел за тази страна, така че предполагам тук е правилното място за питането.

 

Пътуването е 7-10 Март - София - Базел (Mulhouse) като сме двама човека. Вече съм бил в Цюрих и Люцерн, а след доста ровене в интернет, излиза че има доста по-привлекателни места от Базел. Следователно, идеята ми е е да вземем кола под наем и директно да се запътим към Берн, където да са ни нощувките. Мисля да отделим 1 ден за Берн, а другите 2 да обикаляме из Interlaken, Lauterbrunnen, Grindelwald и т.н. (колкото времето позволи). Какво точно ще правим там, тепърва ще трябва да разуча.

 

Въпросът ми е как бихте планирали такова пътуване и кои от местата трябва да се включат и кои може да се пропуснат? Колкото повече се ровя, толкова повече места добавям в списъка и не мога да реша за оптимален вариант. Ясно е, че 3 дни не са достатъчно, така че ще трябва да се нагодим според времето.

 

Пристигаме рано сутринта на 7ми и идеята е да прекараме целия ден в Берн , а 8 и 9 март да обикаляме с колата. 

 

Реших, че с кола под наем ще е най-добре (излиза около 200 евро с всякакви винетки, застраховки и т.н.), тъй като картите за обществен транспорт ми се струват доста по-скъпи. (моля, поправете ме, ако греша) Тъй като ще трябва да ползваме и навигация, попадали ли сте на някаква прилична предплатена услуга с мобилен интернет?

 

Благодаря!

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, staykov каза:

Реших, че с кола под наем ще е най-добре (излиза около 200 евро с всякакви винетки, застраховки и т.н.),

В момента не мога да съм многословна, но със сигурност да пътувате с влакове е по-добрата идея.
Към разходите за колата трябва да добавите и паркинг, който няма да е евтин. 

За Швейцария сме писали доста. Потърсете с търсачката и ше ви излезнат много подробни теми. 
 

Най-красивите места в Швейцария за мен, са недостъпни с кола. 

Връзка към мнение

Трябва да имате два плана - един за хубаво време и един за лошо.

Объркването ви идва от това, че в тази страна всичко е много красиво, но ... през юли, август и в редките слънчеви дни на зимата.

План за лошо време - разходки с корабчета из езера. План за хубаво време - някъде из планинските масиви.

В първия план колата е Ок, във втория е излишна. Колите се допускат  ( не от вчера ) до първото селище в подножието  на масива и толкова. Нагоре си трябват билети за влакчетата.

Цял ден в Берн - само по план за лошо време. Другите градове са малки и еднообразни, нямат нищо впечатляващо.

 

Връзка към мнение

Ние ползвахме Berner Oberland regional-pass. Можеш да видиш какво включва на картата тук

 

Кеф ти круизи, кеф ти влакчета до върховете, кеф ти влакове. Ако 2 дена искате да сте в района на Лаутербрунен, аз не бих спал в Берн, защото пътят ще ви дойде в повече всеки ден

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.