Прескочи до съдържание

Пътуване за концерт в Милано на 17-ти юли 2020


ahardgirl

Препоръчани мнения

Здравейте! Миналата есен купих за дъщеря ми и мен билети за концерт на любимата й певица в Милано, на 17.07.2020г. На момента проверих цените на полетите Варна-Милано за юли и се стъписах. Приятели ме успокоиха тогава, че добри цени на полетите мога да очаквам чак 2-3 месеца преди желаната дата. (Уточнявам, че самата аз нямам никакъв опит в търсенето на самолетни билети и процесът откровено ме паникьосва!)

Понеже желанието за контрол си ми е тема:), поглеждах в сайта на Wizz всеки месец, но това никак не ме обнадежди за цените през лятото. 

Идеята е да летим около датата на концерта, примерно предния ден, и да останем в Милано или в Бергамо за 2-3 нощувки (за които също нямам нищо предвид).

За момента двупосочен полет от Варна, 16-19.07, излиза 327лв на човек, което определено е доста отвъд бюджетната ми граница. От София цената е 183лв и я обмислям, но пътуването до там е и разход, и време.

Моля за съвет.

1. Има ли смисъл да чакам по-добри цени и до кога (все пак говорим за средата на юли, мога ли да се надявам на значително по-добра оферта)? 

2. По-добър вариант ли е да търся еднопосочни билети, с различни отправни точки? Примерно да излетим от Варна до Бергамо, а да се върнем от някое от летищата в Милано до.. Букурещ/София или обратно?

3. Нощувките? Смятах да ги обмисля едва след като вече имам дати за полетите, но доколкото се ориентирам, те също са сериозен разход в Милано (та не знам какво трябва да бъде водещо в плануването).

- Дали има вариант да се приберем вечерта след концерта, ако решим да спим в Бергамо? В една от темите видях, че автобусите до Беграмо тръгват от Централна гара в Милано в 03ч, т.е. само между полунощ и 03ч. между двата града няма транспорт, така ли?

- А може би си заслужава да предвидя нощувка и в Милано, и в Бергамо, за да имаме повече време във всеки от градовете? Прекрасно е да се разхождаш рано сутрин в непознат град, който се събужда...

 

Надявам се да проявите толерантност към лутанията ми!:) Като типична Везна все надълго "претеглям", а много ми се иска да организирам незабравимо преживяване "майка и дъщеря" по италиански, въпреки краткото време и бюджетните тревоги.

 

Връзка към мнение
3 minutes ago, ahardgirl said:

Здравейте! Миналата есен купих за дъщеря ми и мен билети за концерт на любимата й певица в Милано, на 17.07.2020г. На момента проверих цените на полетите Варна-Милано за юли и се стъписах. Приятели ме успокоиха тогава, че добри цени на полетите мога да очаквам чак 2-3 месеца преди желаната дата. (Уточнявам, че самата аз нямам никакъв опит в търсенето на самолетни билети и процесът откровено ме паникьосва!)

Понеже желанието за контрол си ми е тема:), поглеждах в сайта на Wizz всеки месец, но това никак не ме обнадежди за цените през лятото. 

Идеята е да летим около датата на концерта, примерно предния ден, и да останем в Милано или в Бергамо за 2-3 нощувки (за които също нямам нищо предвид).

За момента двупосочен полет от Варна, 16-19.07, излиза 327лв на човек, което определено е доста отвъд бюджетната ми граница. От София цената е 183лв и я обмислям, но пътуването до там е и разход, и време.

Моля за съвет.

1. Има ли смисъл да чакам по-добри цени и до кога (все пак говорим за средата на юли, мога ли да се надявам на значително по-добра оферта)? 

2. По-добър вариант ли е да търся еднопосочни билети, с различни отправни точки? Примерно да излетим от Варна до Бергамо, а да се върнем от някое от летищата в Милано до.. Букурещ/София или обратно?

3. Нощувките? Смятах да ги обмисля едва след като вече имам дати за полетите, но доколкото се ориентирам, те също са сериозен разход в Милано (та не знам какво трябва да бъде водещо в плануването).

- Дали има вариант да се приберем вечерта след концерта, ако решим да спим в Бергамо? В една от темите видях, че автобусите до Беграмо тръгват от Централна гара в Милано в 03ч, т.е. само между полунощ и 03ч. между двата града няма транспорт, така ли?

- А може би си заслужава да предвидя нощувка и в Милано, и в Бергамо, за да имаме повече време във всеки от градовете? Прекрасно е да се разхождаш рано сутрин в непознат град, който се събужда...

 

Надявам се да проявите толерантност към лутанията ми!:) Като типична Везна все надълго "претеглям", а много ми се иска да организирам незабравимо преживяване "майка и дъщеря" по италиански, въпреки краткото време и бюджетните тревоги.

 

Почни да гледаш цените от май нататък и по по-различен начин ще ти изглежда света на Уиз🙂. Сега цените са високи за май и юни, а какво остава за юли. Вярно туристически сезон е и Уиз нямат реалнаэконкуренция във Варна, но споменатите от теб цени са безумни. Изчакай 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вярно, че от Варна до София си е разход и време, но ми се струва, че цените на Раян като цяло са по- ниски от тези на Уиз. Пробвайте комбинация от двете компании, пък може и от Букурещ - по-близо ви е, отколкото София. А по отношение на нощувките може би трябва да съобразите с концерта, тогава да спите в Милано, а нощта преди връщане в Бергамо. То зависи и от часа на полета, де. Но Бергамо е прекрасен град и заслужава внимание не по-малко от Милано.Погледнах сега цените на Раян - 16,07. 33 € на човек–но полетът е в 11,05ч., връщане 19,07 - 50€. Това на човек, за двете тотал 166 € - без места и само с ръчен багаж.

Погледнах и от Букурещ с Раян - по-скъпо е в момента от там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , clevermary каза:

Погледнах сега цените на Раян - 16,07. 33 € на човек, връщане 19,07 - 50€. Това на човек, за двете тотал 166 € - без места и само с ръчен багаж.

Много благодаря!

Т.е. дори в момента цените на Раян са по-добри от тези на Уиз от София, камо ли от Варна. А дали и за тях мога да очаквам да спаднат още с приближаване на датите?

Бергамо ми е в задължителната "листа", дори обмислях две нощувки там. Само дето концертът е в средата на периода 16-19ти...

Връзка към мнение

1. Уж има. Твърде рано е за купуване, а средата на юли макар и вече в разгара на пиковия сезон не е чак като края на август например. След като цените в момента са неприемливи няма какво да направиш освен да чакаш 🙂 Има и една условност, че варненския пазар хич не ми е познат и може по-високите цени спрямо софийските за там да са нормални. 

2. В конкретния случай няма проблем - разцъкай си всички отсечки поотделно, погледни как е и от/до Букурещ. Може и България Ер да погледнеш, макар че на тях лятното им разписание е много пожелателно...

3. Първо полетите, после нощувките е в общия случай посоката, а и в град като Милано, че и Бергамо няма да останете без избор, дори и да има такива ограничения като липсата на нощна връзка между двата града. Съмнявам се който и да е от вариантите да се отрази много на бюджета, така че не е задължително да го пресмяташ от самото начало. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

и може по-високите цени спрямо софийските за там да са нормални. 

За съжаление е вярно, цените на Wizz Варна Бергамо винаги са били в пъти по-високи от колкото от София.

Редовно летя по тази отсечка и да си призная някой път разликите са били повече от фрапиращи и финансово болезнени 🙂

 

Не мога и да споделя увереността, че цените ще паднат, особено при така фиксираните дати...

Няколко пъти съм летял юни на 1/3 от тези цени, но за юли и август цените определено са оставали високи.

Като фактори много, не само двойният сезон, тези месеци много мъже руснаци си идват при семействата във Варна и летят после за там, Бергамо е отправна точка и за южна Швейцария и други дестинации, румънци от по-близките краища съм засичал да летят доста от Варна и много други.

Е, най-важното няма конкуренция....

 

При условие, че целта на това ходене е главно концерта, аз бих се пробвал с една нощувка само,  като примерно едното летене може да е вариант и от София, Раян ер, има и късни полети връщане на България ер...

А за да се разгледа Бергамо/Милано винаги може март или април с много по-благи цени на Wizz от Варна в порядъка на 40/50Е отиване и връщане.

ПС. Цените на хотелите преди сезона също ще са по-добри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Полетите от Варна много често са на безумни цени :(. Най-добре наблюдавайте и София и Букурещ (до летището в Букурещ от Варна може да се вземе бусче на Pegasus, a вече и Flixbus, макар и само веднъж на ден, стига се по-бързо или за същото време и ако полетът е ранен можете да тръгнете вечерта от Варна и директно да пристигнете преди полета, но си е изморително) и вижте дали не може да се направи някаква комбинация.

Редактирано от PolinaS
уточнение
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.