Прескочи до съдържание

Кой остров началото на септември?


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

имаме идея 2-3 близки семейства да отидем на някой остров началото на септември, последно бяхме в Крит.

Проблемът е, че не мога да избера къде точно да идем, като избора се свежда до общата крайна цена която включва цени на билети, лесно достигане, цени на къщи-вили, цени на автомобили под наем.

 

Бях набелязал, но в последствие се отказах от Лемнос, супер малко предлагане на вили, след това Алонисос, но цените на ферибота за повече от сериозни и няма как да им ги платя, след това наред беше Сардиния, но за там четох за триковете на италианците за вземат пари за всяко нещо, от кърпи, ток, до колите под наем и др и също отпадна макар да ми беше харесал много.

След това гледах за Менорка и Ибиса. До Менорка няма евтини билети и са по 200евро и нагоре, до Ибиса има, но къщите-вилите са точно два пъти по-скъпи спрямо Майорка и Менорка, а и не само те, там всичко е много по-скъпо спрямо съседните Балеарски острови.

 

За сега на прицел е Майорка, но там съм бил два пъти и нямам много желание да ходя пак, но ако не решим за някой друг, може да остане той, защото всички цени са приемливи, а острова на е малък.

Не съм бил в Малта и Кипър, но някак си не ме влечат особено.

 

Някакви идеи?

 

Връзка към мнение

Търси се хубава голяма вила, по възможност да е близко до брега 5-10мин с кола най-много

Основно ще се седи във  вилата, някакъв плаж, хапване, което значи кръчми и магазини за готвене във вилата, с две думи активна почивка.

Не се търси нищо  за обикаляне и посещение на различни плажове и забележителности, понеже другите не са фенове на този вид разходки и най-вече на пътуване с кола с часове.

Връзка към мнение

Две неостровни дестинации ще ти предложа.

Първата е Пулия, разкошни плажове, прилично настаняване, във всяко село изба, коя от коя по! 

Другата е Пелопонес, ще ти пусна една вила на лични.

Ама и от двете места се пътува около половин час до плажа.

Аз съм с билети за Сардиния /почти, че нямам връщането от Бергамо още😁/  по това време, срещнах го този момент с тока и чаршафите, но си има и читави хостове. Добре, че прочетох в руските форуми, че към март вече е късно за букване на Сардиния, всичко на прилични цени е заминало, та набързо отреагирах.

 

Връзка към мнение

Пелопонес не е остров, иначе и аз бих препоръчала 🙂 Има го островното усещане, ако това е идеята да е точно остров. Освен това може да бъде за всеки вкус - който иска да си стои в къщата, който иска да ходи на плаж, който иска по исторически места. Цените в югозападната част са много приемливи, а и се ходи с кола (за такав тип почивка предпочитам).

А за Кипър да кажа, че дълги години го подценявах. Може би го свързвах с Айя Напа и Слънчев Бряг. А после 10 дни не ни стигнаха, като особено ми хареса турската част. Разбира се, те са заглабили по-добрата част от острова.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Звелина каза:

Две неостровни дестинации ще ти предложа.

Първата е Пулия, разкошни плажове, прилично настаняване, във всяко село изба, коя от коя по! 

Другата е Пелопонес, ще ти пусна една вила на лични.

Ама и от двете места се пътува около половин час до плажа.

Аз съм с билети за Сардиния /почти, че нямам връщането от Бергамо още😁/  по това време, срещнах го този момент с тока и чаршафите, но си има и читави хостове. Добре, че прочетох в руските форуми, че към март вече е късно за букване на Сардиния, всичко на прилични цени е заминало, та набързо отреагирах.

 

Пелопонес е доста далеч, а другите места са проблемни относно колите под наем-това е за цяла южна Италия. Ще разгледам за Пулия сега, бил съм само в Бари.

Връзка към мнение

Един глас за Сицилия - хубави плажове, много история, страхотна храна, прилични цени на нощувките,а и не сме имали никакви проблеми с колата под наем. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много са далеч, максимума за пътуване с кола е до Солун и след това самолет, като дори това е в много оптимистичен вариант.

Другите хора ще идват от Варна, до Лефакда са 2 дни път в посока..

Връзка към мнение
На 5.02.2020 г. в 7:32, Alexander каза:

Не съм бил в Малта и Кипър, но някак си не ме влечат особено.

В Малта ми хареса,че всички сгради са от камък.Няма тухли,панели.В Кипър пък е  топло винаги,и е близо.

Връзка към мнение

Йонийските острови - Лефкада, Кефалония, Корфу и др....са много рискови за септември. Обикновено се заформят едни циклони по това време на година, дето никак не са прияти. И вместо почивка, може човек да се окаже в епицентъра на потоп 🙂

Връзка към мнение

Аз предлагам Иос. В края на август си тръгват тълпите пияни младежи и острова става уникален. Има няколко невероятни плажа. До единственото населено място Хората е Милопотамос. Той е по-оживен и урбанизиран. Но силно препоръчвам Манганари https://goo.gl/maps/b2Na6tzafuykMApe9

Ние пътувахме всеки ден. Там също има чадъри, шезлонги и две заведения за хапване. Но от 9 до към 12 часа плажа се населяваше от нас и има няма още 5-6 двойки. До Манганари има и автобус. 

Тази вила е с две спални http://www.booking.com/Share-TMwoGT и се намира тук: https://goo.gl/maps/iZ1hjTu92JrSQhCo8 Гледката е нищо виждано от мен до сега в Гърция. А вилата има веранда на която можеш да си изкараш цяла нощ. На острова има и няколко невероятни ресторантчета. 

 

Ние пътувахме до Санторини от Солун с Елин еър на смешни цени. И после с бързо фери до Иос. 

 

Иначе от по-нетуристическите острови бих препоръчала и Скирос. Евтино фери и сравнително бързо стигане до Евия. Ако имаш интерес и за там ще напиша. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само не разбирам, защо се главоблъскате и си усложнявате живота, като ще е за едното седене във вилата... Това можете да направите значително по-евтино и тук.

Иначе, щом не си бил в Малта и Кипър, иди. Ще си промениш мнението. И аз бях предубеден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.