Прескочи до съдържание

Сардиня през юни


Love travel

Препоръчани мнения

Здравейте, много ми се иска да посетя остров Сардиня от няколко години насам, но до момента все отлагах поради различни причини. Тази година съм решила твърдо да осъществя това мое намерение и ще се радвам ако се намерят хора със същите интереси. Спряла съм се на вариант организирано пътуване през туристическа агенция, но съм отворена и за други предложения, като вероятно времето по което ще съм свободна е 8-16 юни.

Иначе за мен на 33 години съм, много се запалих по Италия, след като започнах да посещавам курс по италиански в който преподават италианци и освен езика от тях научаваме и много за италианската култура. Това е на кратко за мен. Ще се радвам ако все някой се навие...

Връзка към мнение

Сардиния наистина има уникална култура, и дори собствен език, който се среща по информационните табели. Когато отидеш на всяка цена трябва да избягаш от крайбрежието и да откриеш специфичната атмосфера в планинската вътрешност на острова. Любопитен факт: на сегашното знаме на острова има 4 черни глави с кърпи на главата - всъщност го промениха преди няколко години, в оригинала кърпите са на очите им, и това са 4 мавърски глави, символизиращи победата над някакви неуспешни завоеватели от Африка:)

Аз днес бях в Каляри, вървя си по пътя и един човек ме спря на улицата и взе да ки говори нещо на италиански - изслушах го любезно - нещо за Турция и за някаква конференция спомена, но как да се разберем? Помислих, че или е луд, или ще ми иска нещо, потупах го по гърба и си продължих по пътя, а човека беше страшно разочарован. После гледам във фейсбук - че ние сме били приятели с него, и той ми пратил една обща снимка от един проект в Турция през 2015-та! Ами да го беше научил този амглийски малко...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 41 минути , Звелина каза:

Дай някакви препоръки за вътрешността, бих отделила един ден. Имаме настанява и на север, и на юг. 

Честно казано не знам какво да препоръчам за ден... Самият аз не съм обикалял почти никъде - при първото си посещение бях отседнал в хотел на брега на голямо езеро близо до малкото градче Нури, беше през декември, а слънчево и зелено като на оригиналният десктоп на Windows'XP, в далечината малък водопад се вливаше в езерото, по поляните пасяха овце и магарета, а като решихме да отскочим до градчето - ни взеха на автостоп в един пикап; от градчето пък видях да минава през долината влак с парен локомотив - истинска идилия, тогава много ми хареса:)

Връзка към мнение
преди 50 минути , Jenbel каза:

В тези дати, в първата половина на юни, не е ли студено морето? До колко става за плаж?

За плаж става, но водата като цяло е студена почти навсякъде в Европейската част на Средиземно море и всички моренца в него.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 7.02.2020 г. в 6:33, Янко Велков каза:

Сардиния наистина има уникална култура, и дори собствен език, който се среща по информационните табели. Когато отидеш на всяка цена трябва да избягаш от крайбрежието и да откриеш специфичната атмосфера в планинската вътрешност на острова. Любопитен факт: на сегашното знаме на острова има 4 черни глави с кърпи на главата - всъщност го промениха преди няколко години, в оригинала кърпите са на очите им, и това са 4 мавърски глави, символизиращи победата над някакви неуспешни завоеватели от Африка:)

Аз днес бях в Каляри, вървя си по пътя и един човек ме спря на улицата и взе да ки говори нещо на италиански - изслушах го любезно - нещо за Турция и за някаква конференция спомена, но как да се разберем? Помислих, че или е луд, или ще ми иска нещо, потупах го по гърба и си продължих по пътя, а човека беше страшно разочарован. После гледам във фейсбук - че ние сме били приятели с него, и той ми пратил една обща снимка от един проект в Турция през 2015-та! Ами да го беше научил този амглийски малко...

Интересно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Направихме с мъжа ми самостоятелно пътуване в Сардиния през октомври, 2019. Самото пътуване беше с прекачване в Беграмо и от и до Каляри, с евтини авиолинии. Самите билети бяха евтини, но ние имахме 20 кг багаж, защото носехме катерачна екипировка. Всъщност наша цел беше едно приключение по източното крайбрежие, което са казва Selvaggio Blu.

Горещо препоръчвам тази част на острова, ако търсите по-дивото и недостъпно. Ние пътувахме във вътрешността с междуградски транспорт, защото самото пътешествие, което правихме и времето, с което разполагахме не предполагаше да наемем кола. Междуградския транспорт не е добре организиран, както в България (за да се придвижиш 100-150 км, трябва да го направиш с две-три смени). Иначе пътищата са хубави.

Аз лично не бих предпочела големите и гъчкани курорти в Сардиния, но не знам какви предпочитания имате.

Мога да препоръчам градче Кала Гононе - оттам тръгват корабчета, които с/у 5-10 евро те карат на умопомрачителни плажове, недостъпни откъм сушата.

На тях няма шезлонги и чадъри под наем.

Иначе ако сте с кола под наем е много лесно, ще обиколите всичко.

Ако сте привърженици на организираните пътувания обаче, ще трябва да избирате спрямо предложенията.

Аз съм луда по Сардиния, невероятна атмосфера!

Качвам няколко снимки от нашето пътуване.

IMG_0294.JPG

IMG_0361.JPG

IMG_0455.JPG

IMG_0489.JPG

P1030447.JPG

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
На 12.04.2020 г. в 11:46, Светославов каза:

Благодаря!

А малко екшън кадри по тази приятна стеница на първата снимка? 

На стената от първата снимка има маршрути, но ние не се катерихме, защото имахме цел да направим Selvaggio Blu скоростно. По този екстремен трекинг маршрут има само два пасажа катерене 4-та категория, но мноого рапели.

Иначе мястото за катерене е тази игла:

 

88AFE2A9-987B-4FA8-817A-7A3E38D03B9C.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.