Прескочи до съдържание

Цени на храна и настаняване - съвети за Франция, Белгия...


deian

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

Интересувам се колко точно е скъпо да се храни човек във Франция? Иска ми се да посетим Елзас. Или пък Ривиерата. Предлагането на HB настаняване е доста ограничено, но ми направи впечатление много голяма разлика между BB и HB, което логично ме наведе на въпроса - колко точно е скъпа храната? Не ми се ще да караме на 'фаст фууд'.

 

Другият ми вариант е Белгия. И за там нищо не знам.

 

Като база за сравнение, може да използвате Италия, Испания, Гърция, Кипър... те са ми познати и съм им "ял попарата" 🙂

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , deian каза:

Здравейте!

 

Интересувам се колко точно е скъпо да се храни човек във Франция? Иска ми се да посетим Елзас. Или пък Ривиерата. Предлагането на HB настаняване е доста ограничено, но ми направи впечатление много голяма разлика между BB и HB, което логично ме наведе на въпроса - колко точно е скъпа храната? Не ми се ще да караме на 'фаст фууд'.

 

Другият ми вариант е Белгия. И за там нищо не знам.

 

Като база за сравнение, може да използвате Италия, Испания, Гърция, Кипър... те са ми познати и съм им "ял попарата" 🙂

В рамките на 15-20 евро можеш да обядваш вкусно в непретенциозно ресторантче в Ница, в Страсбург и наоколо. За Париж не си спомням цени.

В големите супермаркети има топла витрина. Напр. свинското печено на кг. (15-16 евро) беше превъзходно. Някъде има и салати на кг., които сам си пълниш в кутийки и ти ги теглят. А сладкишите им са превъзходни, дори и в супермаркетите (около 2 евро) . Не е много по-скъпо от Италия и Гърция. 

В луксозните ресторанти е много скъпо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Белгия: за настаняването не мога да се произнеса, не съм ползвала 🙂 

Храна: в супермаркетите цените са (информацията ми не е много актуална) приблизително като в България, но вместо BGN слагаш €. Но с много богат асортимент.

Разбира се, Carrefour имат топли витрини - големите супермаркети, малките квартални магазинчета - не всички. Както в повечето други държави - има готови салати, прясно изпечени кроасани,

Delhaize също имат топли витрини, но там цените са малко по-високи, качеството се твърди, че е по-добре.

Най-евтини стоки: Aldi. Но ще трябва да си готвите 🙂 

Алтернативи: Paul, ето менюто им: http://www.paul-belgium.be/fr/content/27-nos-menus

Exki: https://www.exki.be/en/products/sandwiches

Аз определено си ги харесвам, цените им са приемливи, супите им, въпреки че са малко необичайни за нашите разбирания, са много вкусни, винаги топли и с опция (за гладни хора) за хляб, включен в цената 🙂 

Ресторанти: много широк ценови диапазон.

Сигурна съм, че живеещите в момента в Белгия ще дадат по-достоверна Информация.

 

А, в сравнение с Гърция - пак е относително. Ние обичаме малките населени места, местните таверни, там цените им са доста "народни", ...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря, много ценна информация!

А с полет до Марсилия, какво може да се види? За Елзас засега цените са доста височки на полетите (до Базел).

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.