Прескочи до съдържание

Програма за Грузия, Армения, Азербайджан


Oshko

Препоръчани мнения

Така, Бута пак бута и както се похвалих в другата тема имам билети София - Рим - Ереван и Баку - София. Ще имаме 9 дни за трите страни, неочаквано много по моите стандарти😜 Сега трябва да измисля как да наглася маршрута и какви забележителности има.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 22 минути , Oshko каза:

Така, Бута пак бута и както се похвалих в другата тема имам билети София - Рим - Ереван и Баку - София. Ще имаме 9 дни за трите страни, неочаквано много по моите стандарти😜 Сега трябва да измисля как да наглася маршрута и какви забележителности има.

Забележителности има, не е като да няма. На мен даже ми се виждат малко 9 дни за трите държави. Ако имаш въпроси за Грузия питай, за Азербайджан и Армения също мога да помогна малко, не съм бил още но съм разучавал много.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

9 дни за трите държави е идеално. Аз ги посетих преди около два месеца за 7 дни, така че ако имаш някакви въпроси питай смело 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Oshko каза:

Така, Бута пак бута и както се похвалих в другата тема имам билети София - Рим - Ереван и Баку - София. Ще имаме 9 дни за трите страни, неочаквано много по моите стандарти😜 Сега трябва да измисля как да наглася маршрута и какви забележителности има.

Кога ще ви е пътуването?

Ние ще ходим в Армения и програмата е готова.Едвам се събрахме в пет дни така,че в тази част от пътуването ще мога да ти помогна.На мене лично девет дни ми се виждат малко за трите държави,но колкото толкова.😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Ou7law каза:

9 дни за трите държави е идеално. Аз ги посетих преди около два месеца за 7 дни, така че ако имаш някакви въпроси питай смело 🙂 

Кажи на кратко програмата ти, да се ориентирам какво е възможно за 7 дни.

преди 6 минути , krasen_denev каза:

Кога ще ви е пътуването?

Ние ще ходим в Армения и програмата е готова.Едвам се събрахме в пет дни така,че в тази част от пътуването ще мога да ти помогна.На мене лично девет дни ми се виждат малко за трите държави,но колкото толкова.😉

Ние тръгваме на 25 Юли, кажи какво си включил в твоята програма.

Връзка към мнение

@Oshko,ние сме един месец преди вас. След като се върнем ще имаш инфо от първа ръка.Като цяло програмата ни обхваща цялата страна без ходене в Нагорни Карабах или поне още не е решено.Един ден за Ереван с всичките му забележителности + музея Матенадаран. Втори ден с посещение на Звартноц,Вагаршапат,Оханаван,Сагмосаван. Трети ден за Хор Випаб,Нораванк и Татев.Четвърти ден за Гарни ,скалните образования "Симфония на камъка" и манастира Гегард.Пети ден за езерото Севан и манастира Саванаванк.

 

Ти за три дни можеш да направиш следното:

ден 1-Ереван

ден 2-Звартноц-Вагаршапат-Оханаван-Сагмосаван и след обяд Гарни-скалните образования "Симфония на камъка" - манастира Гегард.

ден 3. Хор Вираб-Нораванк и по пътя за Грузия да спрете на езерото Севан и манастира Саванаванк.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Според мен не си губи времето в Армения, за Ереван 2 дни стигат (като на единия си пристигнал), на 3-тия заминавайте за Тбилиси, 1-2 там, един задължително за Мцхета (много е близо до Тбилиси, да кажем, че ще е ден 5 например) и ден 6 вече трябва да прецениш - дали искаш някоя планинска красота в Грузия за ден или да пътуваш за Баку, според мен времето ви е много малко и аз бих отишла в Баку, но имайки предвид, че ще е супер жега, май е по-добре един ден на планина около Тбилиси. До Баку има рейсове и влакове, както и споделени маршрутки. Но си отнема време, не е малко път - много часове ще ви изяде - едно 8-9... За Баку ти трябва един ПЪЛЕН ден минимум за града от сутрин до вечер, а вторият можете да идете до калния вулкан в Гобустан (препоръчвам), горящата планина Янар дар и/или Аташгах - също много силно препоръчвам. Даже сега като се опитах да наредя 9 дена, май не успявам добре, според мен прекарайте минимално време в Ереван и Армения за сметка на Грузия и Азербайджан.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На Ереван един следобед му стига, в по скучен град не съм била. 9 дни са малко, отдели повече време на другите места. В Грузия на мен най много ми хареса Вардзия, и Давид Гареджа, за втория наехме кола от Тбилиси.  За Вардзия с маршрутка до Борджоми и там наехме кола, но спахме в Борджоми,  на вас ви остава встрани. В Армения манастирите си приличат,  при малко време изберете по интересните според вас. Татев е доста далеч. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък страшно харесах арменските манастири. Предпочитам ги пред грузинските. Страхотни женски гласове и мистика. Но 9 дни са си крайно недостатъчно дори само за Армения и Грузия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Айде и аз да си го кажа - споделям мнението на @slujitel, Ереван няма почти нищо за гледане. Аз имах късмет и случих на празника на града, имаше песни и танци, но иначе има разни соц паркове и сгради и един хубав център и толкоз. Езерото Севан е хубаво, но при липсата ти на време, няма как да идеш. Според мен в Армения си заслужава човек да прекара време с местните, тъй като те са мили и гостоприемни, като сам турист няма да изживееш нищо особено. Манастирите и църквите в Армения и Грузия са еднакви.  Тбилиси е прекрасна точка за дневни турове наоколо - каквото си избереш и такситата се спазаряват лесно. Казбеги май е най-популярно, след Мцхета.

 

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g294195-Activities-c63-Tbilisi.html  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ооо, местните, бях забравила, че в Армения ми беше едно от най-страхотните преживявания с местните. Поканиха ни на гости от едно гробище, в което бяхме попаднали на път към едни скали, до които така и не стигнахме. Живееха в пещера и ни гостиха с каквото имаха, макар, че бяха безработни и безкрайно бедни. IMG_0474.JPG.30fdcf09d8ffa27fade2650b0936056e.JPG

 

IMG_0475.JPG.4e0a38fa7fedfc1c78533d4b31238df6.JPG

 

IMG_0478.JPG.0625642031140f3b2c6b0121f9cf8c8d.JPG

 

IMG_0480.JPG.914a733297e27ec524783641f6c1e002.JPG

 

IMG_0481.JPG.993d6e797247d090aab063b73b66958a.JPG

 

IMG_0487.JPG.fde20bb8d5909100afcc0ed3678aa0fd.JPG

 

IMG_0482.JPG

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние се бяхме договорили с една арменска студентка и тя ни препоръча нейни бивши съученици, които ни разведохо прекрасно . Много мили и сърдечни хора, страхотна кухня и манастири. Иначе Ереван наистина не си заслужава спрямо Тбилиси.  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , rode каза:

За Армения и Грузия трябват ли визи?

 

Не. В региона трябва само за Азербайджан, Русия и Иран.

Връзка към мнение
На 16.02.2020 г. в 13:05, Роми каза:

Ние се бяхме договорили с една арменска студентка.

Така се прави, Роми. И аз ще ви последвам примера. Уговорих се с двама студенти и една студентка и ми обещаха, че ще ми покажат най-доброто от Ереван. Бивши мои студенти ще ме чакат и в Тбилиси и Баку. Но, въпреки това си сглобих една програма.

Според мен 9 дни не са малко време за трите държави и всичко зависи какво искаш да видиш. Аз ще гледам да ги събера в 8 дни дори. Реших да включа и Ереван.

 

Ето и моята предварителна програма да видим какво мислите.
Грузия - 3 дни - ще наблегна на историята и кулинарията.
2 дни в Тбилиси и 1 в Мцхета предвиждам, освен ако моите студенти не предложат нещо друго. Гъвкъв съм спрямо програмата.
Между различните видове хачапури, рулца от патладжани, шишчета, аджапсандали и чурчхела, полети с грузинско вино смятам да видя в Тбилиси следното:
крепостта Нарикала
грузинския национален музей
църквата Метехи
базиликата Анчисхати
катедралата Цминда Самеба
връх Мтацминда за да видя града отгоре
алуминиевият символ на града Картлис Деда
Парламента
катедралата Сиони
Абанотубани - да видя къде са се къпали А. Дюма и Пушкин
моста на мира и парка до него
президентския дворец
часовниковата кула
и разбира се, площадът на свободата и други емблематични места, които са свързани с грузински антисъветски и антируски протести

 

Трети ден - Мцхета

 

После нощен влак до Баку
3 дни в Азербайджан.
1 ден Баку - убеден съм, че моите отличници Телман и Орхан няма да се изложат с програмата, но аз очаквам да видя:


Cтария град
музея на килимите
Х. Алиев Център
бул. Баку


Hе си падам по джамиите, но от уважение към моите студенти бих се отбил поне до историческата джамия Биби Хейбат като изключение.
Всичко друго ще е бонус и уплътняване на времето с вкусни местни кебапи и други вкуснотии, плюс баклава, разбира се.

 

Ден 2 - Гобустан, Огнения грам Атешга и Янърда. @montepinar, ако нещо не ти харесва транскрипцията на названията, поправяй ме смело. Предпочитам азерски и турски транскрипции и в никакъв случай не искам да звуча като руснак.

 

Ден 3 - Лахич и после обратно в Тбилиси

 

От Тбилиси маршрутка до Ереван и ден и половина там. Не мисля, че един следобед ще ми стигне, защото има доста неща, които искам да видя и там.
Крепостта Еребуни
площад Република и пеещите фонтани вечер
парка Хачкар
Северното авеню
ул. Абовян
Операта и площад Свобода
Каскадите, скулптурния парк и музея Кафесджян
авеню Маштоц
Музея Матенадаран
Lover's Park
Музея на геноцида и паметника Цицернакаберд
Националната художествена галерия
Катедралата Св. Григор
И разбира се, фабриката за коняк Арарат
Всичко това завършено с една хубава арменска вечеря с много лаваш, кебапи, тан и т.н.

Това е накратко. Ще се радвам на вашите коментари.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Crazy Horse каза:

Така се прави, Роми. И аз ще ви последвам примера. Уговорих се с двама студенти и една студентка и ми обещаха, че ще ми покажат най-доброто от Ереван. Бивши мои студенти ще ме чакат и в Тбилиси и Баку. Но, въпреки това си сглобих една програма.

Според мен 9 дни не са малко време за трите държави и всичко зависи какво искаш да видиш. Аз ще гледам да ги събера в 8 дни дори. Реших да включа и Ереван.

 

Ето и моята предварителна програма да видим какво мислите.
Грузия - 3 дни - ще наблегна на историята и кулинарията.
2 дни в Тбилиси и 1 в Мцхета предвиждам, освен ако моите студенти не предложат нещо друго. Гъвкъв съм спрямо програмата.
Между различните видове хачапури, рулца от патладжани, шишчета, аджапсандали и чурчхела, полети с грузинско вино смятам да видя в Тбилиси следното:
крепостта Нарикала
грузинския национален музей
църквата Метехи
базиликата Анчисхати
катедралата Цминда Самеба
връх Мтацминда за да видя града отгоре
алуминиевият символ на града Картлис Деда
Парламента
катедралата Сиони
Абанотубани - да видя къде са се къпали А. Дюма и Пушкин
моста на мира и парка до него
президентския дворец
часовниковата кула
и разбира се, площадът на свободата и други емблематични места, които са свързани с грузински антисъветски и антируски протести

 

Трети ден - Мцхета

 

После нощен влак до Баку
3 дни в Азербайджан.
1 ден Баку - убеден съм, че моите отличници Телман и Орхан няма да се изложат с програмата, но аз очаквам да видя:


Cтария град
музея на килимите
Х. Алиев Център
бул. Баку


Hе си падам по джамиите, но от уважение към моите студенти бих се отбил поне до историческата джамия Биби Хейбат като изключение.
Всичко друго ще е бонус и уплътняване на времето с вкусни местни кебапи и други вкуснотии, плюс баклава, разбира се.

 

Ден 2 - Гобустан, Огнения грам Атешга и Янърда. @montepinar, ако нещо не ти харесва транскрипцията на названията, поправяй ме смело. Предпочитам азерски и турски транскрипции и в никакъв случай не искам да звуча като руснак.

 

Ден 3 - Лахич и после обратно в Тбилиси

 

От Тбилиси маршрутка до Ереван и ден и половина там. Не мисля, че един следобед ще ми стигне, защото има доста неща, които искам да видя и там.
Крепостта Еребуни
площад Република и пеещите фонтани вечер
парка Хачкар
Северното авеню
ул. Абовян
Операта и площад Свобода
Каскадите, скулптурния парк и музея Кафесджян
авеню Маштоц
Музея Матенадаран
Lover's Park
Музея на геноцида и паметника Цицернакаберд
Националната художествена галерия
Катедралата Св. Григор
И разбира се, фабриката за коняк Арарат
Всичко това завършено с една хубава арменска вечеря с много лаваш, кебапи, тан и т.н.

Това е накратко. Ще се радвам на вашите коментари.

Не знам за Азербайджан,  но от другите 2 държави нищо няма да видиш. Само столиците.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Crazy Horse каза:

Така се прави, Роми. И аз ще ви последвам примера. Уговорих се с двама студенти и една студентка и ми обещаха, че ще ми покажат най-доброто от Ереван. Бивши мои студенти ще ме чакат и в Тбилиси и Баку. Но, въпреки това си сглобих една програма.

Според мен 9 дни не са малко време за трите държави и всичко зависи какво искаш да видиш. Аз ще гледам да ги събера в 8 дни дори. Реших да включа и Ереван.

 

После нощен влак до Баку
3 дни в Азербайджан.
1 ден Баку - убеден съм, че моите отличници Телман и Орхан няма да се изложат с програмата, но аз очаквам да видя:


Cтария град
музея на килимите
Х. Алиев Център
бул. Баку


Hе си падам по джамиите, но от уважение към моите студенти бих се отбил поне до историческата джамия Биби Хейбат като изключение.
Всичко друго ще е бонус и уплътняване на времето с вкусни местни кебапи и други вкуснотии, плюс баклава, разбира се.

 

Ден 2 - Гобустан, Огнения грам Атешга и Янърда. @montepinar, ако нещо не ти харесва транскрипцията на названията, поправяй ме смело. Предпочитам азерски и турски транскрипции и в никакъв случай не искам да звуча като руснак.

 

Ден 3 - Лахич и после обратно в Тбилиси

 

 

Х. Алиев център само отвън  ли ще го погледнеш? Защото ако имаш желание да го разгледаш и от вътре (което аз препоръчвам), ще ти отнеме цял ден. 

Помисли си върху програмата. Претупваш държави с история. Времето е малко. 8 дни три държави, направо си галопираш между тях. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Polina, сигурно си права, че центърът Хейдар Алиев е огромен. Ето тук разглеждах какво имат.
https://www.bakuexplorer.com/heydar-aliyev-center/
Но, аз не съм от хората, които могат да загубят цял ден в една сграда, независимо дали е Хейдар Алиев Център или Лувъра. Смятам да му отделя около 3 часа, макс. 4. Ще посетя каквото на мен ми е интересно, не виждам смисъл да посещавам изложби от сорта на пионерските снимки на младия Алиев.

@slujitel, засега така, а ако ми харесат тези държави, пак ще се върна за по-подробни обиколки.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Crazy Horse каза:

@Polina, сигурно си права, че центърът Хейдар Алиев е огромен. Ето тук разглеждах какво имат.
https://www.bakuexplorer.com/heydar-aliyev-center/
Но, аз не съм от хората, които могат да загубят цял ден в една сграда, независимо дали е Хейдар Алиев Център или Лувъра. Смятам да му отделя около 3 часа, макс. 4. Ще посетя каквото на мен ми е интересно, не виждам смисъл да посещавам изложби от сорта на пионерските снимки на младия Алиев.

... и аз така си мислех. Успех. 

Връзка към мнение
преди 22 минути , Crazy Horse каза:

@Polina, сигурно си права, че центърът Хейдар Алиев е огромен. Ето тук разглеждах какво имат.
https://www.bakuexplorer.com/heydar-aliyev-center/
Но, аз не съм от хората, които могат да загубят цял ден в една сграда, независимо дали е Хейдар Алиев Център или Лувъра. Смятам да му отделя около 3 часа, макс. 4. Ще посетя каквото на мен ми е интересно, не виждам смисъл да посещавам изложби от сорта на пионерските снимки на младия Алиев.

@slujitel, засега така, а ако ми харесат тези държави, пак ще се върна за по-подробни обиколки.

Отиди виж и разгледай. Не всички са като мен да искат по седмица във всчки бивши руски републики. Изключвам Туркменистан и Молдова, в едната е прекалено скъпо седмичен престой, в другата мисля,  че няма какво да се  прави там цяла седмица. 100% съм убеден, че региона ще ти хареса и ще искаш да се върнеш там за много по дълго време. Не случайно това лято отново се връщаме в Тбилиси макар и за ден. Относно Гайдар Алиев център, имай предвид, че по това време ще е пълен с мероприятия основно свързани с Европейското по футбол. Иначе скоро, ще пусна програмата ни за Азербайджан в моята тема, малко я променихме, но пак си мисля, че обхваща това което ни е интересно там.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.