Прескочи до съдържание

Фоз до Игуасу-Рио де Жанейро


Препоръчани мнения

Здравейте, търся последния билет от нашето пътуване до Бразилия на 25.03.2020 някъде вечерта. Преди няколко дни се натъкнах на билет с прикачване с GOL за 89 щатски долара без багаж и 103 долара с багаж. Полетът беше към 18:00. Сега обаче този полет е станал над 200 евро само за няколко дни. Можете ли да ми помогнете? Картите, с които разполагам са Виза Кредит, Виза Дебит, Мастъркард дебит, N26, Giro Konto. Търся общо 5 билета еднопосочни на 25 вечерта или на 26-ти февруари сутринта.  🙂

Връзка към мнение
преди 20 минути , t_petkov каза:

Здравейте, търся последния билет от нашето пътуване до Бразилия на 25.02.2020 някъде вечерта. Преди няколко дни се натъкнах на билет с прикачване с GOL за 89 щатски долара без багаж и 103 долара с багаж. Полетът беше към 18:00. Сега обаче този полет е станал над 200 евро само за няколко дни. Можете ли да ми помогнете? Картите, с които разполагам са Виза Кредит, Виза Дебит, Мастъркард дебит, N26, Giro Konto. Търся общо 5 билета еднопосочни на 25 вечерта или на 26-ти февруари сутринта.  🙂


  • Маршрут Фоз до Игуасу - Рио де Жанейро
  • Фиксирани летища? Да
  • Тип полет Еднопосочен
  • Примерни дати и престой 25.02 или 26.02
  • Допустимо ли е прекачване на отделни билети? Не
  • Брой куфари 1
  • Най-добра оферта 89 долара с ГОЛ
  • Платежни инструменти Виза Кредит, Виза Дебит, Мастъркард дебит, N26
  • Брой пътуващи 5

чакай, не беше ли март?

Връзка към мнение

Благодаря ти. Всичките ти предложения обаче са за 25-ти сутринта. А ние тогава имаме още планове за Суидад дел Есте. Затова търсихме по-скоро 25-ти вечерта или 26-ти сутринта. 🙂

Връзка към мнение

Ми виж там и за 26

преди 9 минути , t_petkov каза:

Благодаря ти. Всичките ти предложения обаче са за 25-ти сутринта. А ние тогава имаме още планове за Суидад дел Есте. Затова търсихме по-скоро 25-ти вечерта или 26-ти сутринта. 🙂

Screenshot_20200222-185827.png

Ама няма 5 билета на тази цена

И е през агенция, което малко ме съмнява, че е актуална цена

 

През сайтовете за намаление не ги пускам, защото не им разбирам много, а и има надценка през агенция и трябва да е голяма отстъпката за да я пребори

За 5 човека

Screenshot_20200222-190753.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намерих тази цена. Въпросът ми е следният. 123 Milhas като цяло ок ли е за резервации? И второ, опитах се да симулирам резервация, но ми иска и някакъв бразилски адрес с пощенски код и т.н. Да не би да има проблем после със резервацията 🙂

Bildschirmfoto 2020-02-22 um 23.32.37.png

 

Другото, което намерих е за 93 евро с Латам с прикачване през Сао Пауло, но с 50 минути време за прикачване. Това доколко е възможно и голям ли е рискът да изпуснем следващия полет, който отново е на Латам?

Връзка към мнение

Това са билети с мили, ти плащаш на някого и той ти купува билет с мили.

Не съм ги ползвал, само веднъж пробвах, ама се забавиха с издаването на билета и аз го отказах. Ако се прави офлайн ще стане чак сряда заради карнавала. 

И не знам дали не искат картата да е бразилска, ако искат CPF при плащането

Връзка към мнение
преди 1 час, t_petkov каза:

В крайна сметка взех на ГОЛ за 109 долара директен полет в 10 сутринта на 26-ти март. Благодаря ти за помощта 🙂

Аз ако бях на твоето място, щях да го изиграя другояче. Има полет Фоз - Рио - Сао Паоло - Куритиба за 43 евро на твоята дата в същия час (с 2 прекачвания, общо 3 полета). Евентуално багаж за 13 евро.Всъщност до Рио май е твоя полет, само че на половин цена. Ползваш само първия полет и слизаш в Рио де Жанейро ,другите 2 им ги подаряваш. Аз преди 1 година направих така и нямаше проблеми. Нямах регистриран багаж, само ръчен.

IMG_20200223_155739 (2).jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, eugene.kn said:

Аз ако бях на твоето място, щях да го изиграя другояче. Има полет Фоз - Рио - Сао Паоло - Куритиба за 43 евро на твоята дата в същия час (с 2 прекачвания, общо 3 полета). Евентуално багаж за 13 евро.Всъщност до Рио май е твоя полет, само че на половин цена. Ползваш само първия полет и слизаш в Рио де Жанейро ,другите 2 им ги подаряваш. Аз преди 1 година направих така и нямаше проблеми. Нямах регистриран багаж, само ръчен.

IMG_20200223_155739 (2).jpg

Ей, сега само да ме е яд значи 🙂 Това е някаква некст-левъл шашма. А и честно казано не съм гледал във френската версия на скайсканър. В немската ми излизаха доста по-скъпи. Карай, живи и здрави да сме 🙂 Благодаря ти все пак за идеята. Ще я имам впредвид за друг път 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Just now, neuromancer said:

За тая врътка въобще не се бях сетил. Ама с багаж ще ви е трудно.

Може би наистина с багажа щяхме да имаме проблем, защото те го насочват директно към крайната точка и никой няма да се занимава с нашите претенции, че видиш ли ние пък искаме в Рио да си останем и не ни се ходи към Коритиба. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз и жена ми нямахме регистриран багаж, само ръчен и проблеми нямаше. Може би можеше само един от вас да е със "скъпите" билети и багажа, а другите с "евтините" или друга "врътка" с багажа ,не знам.

Връзка към мнение
27 minutes ago, eugene.kn said:

Аз и жена ми нямахме регистриран багаж, само ръчен и проблеми нямаше. Може би можеше само един от вас да е със скъпите билети и багажа, а другите с евтините или друга "врътка" с багажа ,не знам.

Мда, добра идея наистина. Можеше така да се получи. Нищо, за друг път ще се оглеждам. Само да те питам, ти как се ориентира за къде да търсиш така, че да има прикачване през Рио? За друг път да знам какви билети да търся. 🙂

Връзка към мнение

Имам една позната в Santa Catarina, беше ни поканила и разглеждах как може да отидем дотам. Случайно видях че полета дотам от Фоз беше с прекачване през Сао Паоло, а ние бяхме за там като крайна точка. В крайна сметка пропуснахме този път Santa Catarina(и Curitiba)!

Връзка към мнение
На 23.02.2020 г. в 18:21, t_petkov каза:

Това е някаква некст-левъл шашма.

Тази врътка е стара колкото е  възрастта на модерната гражданска авиация. Има много писано за "шашмата"  в интернет.  Авиокомпаниите се опитват да се противопоставят  по някакъв начин, но за сега  безрезултатно,  защото всяко действие си има  своето противодействие от страна на пътниците.  Аз например при еднопосочен билет винаги проверявам колко би струвал по-дългия полет през даденото летище.  Проверявам поне за 5-6 възможни маршрута. Схемата работи само, ако човек лети без регистриран багаж или ако има възможност да се избира полет с  дълга смяна (поне от 5 часа).  При дълга смяна може да се иска багажът да се пусне до междинното летище, а не до крайната дестинация.  Във вашия конкретен полет смяната в Рио е само 2,5 часа и не биха ви чекирали багажа само до междинното летище. Реален обаче би бил вариантът единият пътник да купи скъп билет до нужното летище с чекиран багаж, а другия да  лети по схемата с евтин билет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
5 hours ago, epetkov said:

Тази врътка е стара колкото е  възрастта на модерната гражданска авиация. Има много писано за "шашмата"  в интернет.  Авиокомпаниите се опитват да се противопоставят  по някакъв начин, но за сега  безрезултатно,  защото всяко действие си има  своето противодействие от страна на пътниците.  Аз например при еднопосочен билет винаги проверявам колко би струвал по-дългия полет през даденото летище.  Проверявам поне за 5-6 възможни маршрута. Схемата работи само, ако човек лети без регистриран багаж или ако има възможност да се избира полет с  дълга смяна (поне от 5 часа).  При дълга смяна може да се иска багажът да се пусне до междинното летище, а не до крайната дестинация.  Във вашия конкретен полет смяната в Рио е само 2,5 часа и не биха ви чекирали багажа само до междинното летище. Реален обаче би бил вариантът единият пътник да купи скъп билет до нужното летище с чекиран багаж, а другия да  лети по схемата с евтин билет.

Това ако го комбинираш с това, че трябва да провериш всички версии на всички езици поне на momondo, rumbo, liligo, bravofly, skyscanner, си е едно тримесечно търсене на заветния билет. Аз също много обичам да търся билети, но по някое време е доста досадно да сменяш само езиците и валутите на сайтовете. Нямам представа как хората намират иначе оферта в камбоджанската версия на сайта X. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.