Прескочи до съдържание

Бюджетна и плажна Италия


К0лев

Препоръчани мнения

Здравейте, пътешественици! Нова съм тук и се извинявам, ако не пускам на правилното място въпроса си. Първо искам да ви адмирирам за страхотния форум. Прочетох доста тук по темата, която ме интересува, но в крайна сметка "посетих" и още места. Казвам "посетих", защото обрисувате така цветно, детайлно и сърдечно пътешествията си. Та да мина към апела си. Моля за съдействие относно организация на транспорт, район на отсядане и разбира се съвети. Ще се опитам да бъда максимално точна в питанията си.  Италия (за първи път) началото на юни месец за 6-7 дни с бюджет от 2000 лв. за трима. Тук е момента да отбележа, че ние сме от онези, които си вземат сандвичи и мента със Спрайт в хладилната чанта,пестеливи сме. Искаме лежерна почивка, до колкото е възможно с дете на 5 години 😁 Да се излежаваме на онези красиви плажове, плицикаме в море лазурно, като по снимките, разходки по малки китни улички,шарени къщи с цветя отрупани по терасите, уютни ресторантчета с карирани покривки... И примерно да посетим съседните райони. Температурите стават ли за море? На едно място във форума срещнах 30-35 градуса за този период в Сицилия, но за там ми се струва, че няма да се впишем в бюджета. Ще пътуваме със самолет. Тръгване от Прага и заминавате от Италия към България или Румъния-Отопени. 

 Ще сме безкрайно благодарни на отзовалите се. 

Връзка към мнение
преди 22 минути , К0лев каза:

Здравейте, пътешественици! Нова съм тук и се извинявам, ако не пускам на правилното място въпроса си. Първо искам да ви адмирирам за страхотния форум. Прочетох доста тук по темата, която ме интересува, но в крайна сметка "посетих" и още места. Казвам "посетих", защото обрисувате така цветно, детайлно и сърдечно пътешествията си. Та да мина към апела си. Моля за съдействие относно организация на транспорт, район на отсядане и разбира се съвети. Ще се опитам да бъда максимално точна в питанията си.  Италия (за първи път) началото на юни месец за 6-7 дни с бюджет от 2000 лв. за трима. Тук е момента да отбележа, че ние сме от онези, които си вземат сандвичи и мента със Спрайт в хладилната чанта,пестеливи сме. Искаме лежерна почивка, до колкото е възможно с дете на 5 години 😁 Да се излежаваме на онези красиви плажове, плицикаме в море лазурно, като по снимките, разходки по малки китни улички,шарени къщи с цветя отрупани по терасите, уютни ресторантчета с карирани покривки... И примерно да посетим съседните райони. Температурите стават ли за море? На едно място във форума срещнах 30-35 градуса за този период в Сицилия, но за там ми се струва, че няма да се впишем в бюджета. Ще пътуваме със самолет. Тръгване от Прага и заминавате от Италия към България или Румъния-Отопени. 

 Ще сме безкрайно благодарни на отзовалите се. 

Значи, "Магеланци - новобранци" е по-скоро за въпроси, свързани с форума.

Иначе, като цени, и като да отговаря на "красиви плажове, плицикаме в море лазурно, като по снимките, разходки по малки китни улички,шарени къщи с цветя отрупани по терасите, уютни ресторантчета с карирани покривки... " е по-скоро южна Италия, където и е по-евтино по принцип. Не знам как ще ви се върже бюджета от Прага точно, но ако Сицилия не стане, вижте Пулия и района около Неапол, откъдето сущо има полети към България.

Разгледайте форума за Италия, има много обсъждано със снимки и пътеписи

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сезонът за море в Италия е юли до края на Септември....преди това може да е горещо, но водата не се знае дали става за къпане.

 

Предлагам Пуля с полет до Бриндизи или Бари, настаняване в Лече и обикаляне плажовете на юг като възможно най-бюджетен вариант.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Според мен най-добре ще се впишете в Сицилия.Важно е да вземете билтети на добра цена,после да изберете в коя част да отседнете и да видите дали ще е необходима кола под наем.Най-хубавите плажове са на югоизток.Огромни,пясъчни,диви,много красиви и безплатни.Особено в началото на юни е чудно.Евтини къщи или апартаменти има много.Храната е прекрасна .сладоледа е номер едно.Не съм срещала по-добро съотношение цена-качество ако говорим за по-бюджетни места. Миналата година намерихме малка къща на плажа във вилна зона,в която през юни имаше предимно работници и никакви туристи.В близкия супермаркет имаше фурна на дърва и за обяд приготвяха чудесна храна за в къщи на цени близки до подарък.Носеха ни директно на плажа,където рано сутрин инсталирахме градинското обзавеждане от къщата.Кафето на плажа стуваше 80 евроцента и ни го носеха на шезлонга в кристални чаши.Абе много може да се разказва за чудесата в този район.Пътувайте смело-ако сте скромни може да си изкарате чудно с 2000 лв.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.