Прескочи до съдържание

Опит от хотела да отменят резервацията


palioto

Препоръчани мнения

        Здравейте ,магеланци.Януари месец резервирах хотел ,през Букинг в Олудениз (Турция)на база all inclusive.

Купих и самолетните билети  за 5 човека ,със същата кредитна карта с която резервирах хотела.Дотук добре!

     Но в събота от букинг получавам полу-заплашително съобщение ,че резервацията ми ще стане невалидна до 24 ч.

ако не дам данни за КК резервацията ,се анулира.Хотела е подвел Букинг ,че картата е невалидна,без достатъчно наличност и пр.

Днес ,ново 20 този път от съпорта на букинг.За да ми кажат,че хотела  е сгрешил  и не предлага база all inclusive  ,че мога да канселирам ако искам.Аз им отговорих ,че няма да канселирам и да ми осигурят хотел с не по лоши условия по всяка една точка.

   За капак получавам  съобщение от хотела  през посредника и то на турски език.Това е доста не професионално и неуважително!

Все едно аз да пиша на китаец на български език,ефекта ще е същия.

  От Букинг се опитват да ме уверят, че си имат начини да  принудят  хотела . Да осигури това което искам или те ще се заемат,но предполагам с последствия за хотела

    Какво бихте ме посъветвали и какво да очаквам като развръзка?

Връзка към мнение

Аз съм имала случай, не типа настаняване, целият хотел го закриха докато стане време да отида. Букинг ми предложиха настаняване в подобен хотел, същата категория. Беше малко по-скъп. На място платих хотела в брой. Взех си документ-фактура от хотела. Букинг ми върнаха разликата пари по банкова сметка, след като им пратих документ за плащането и мейлите от Букинг за промяната на хотела.

Също така: Следи си движенията на средства на кредитната карта. Букинг да се оправят с хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Във форума за нощувки има 3-4 теми за проблеми с букинг (всъщност обикновено са проблеми с хотелите) подобни на твоя

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Coo каза:

Аз съм имала случай, не типа настаняване, целият хотел го закриха докато стане време да отида. Букинг ми предложиха настаняване в подобен хотел, същата категория. Беше малко по-скъп. На място платих хотела в брой. Взех си документ-фактура от хотела. Букинг ми върнаха разликата пари по банкова сметка, след като им пратих документ за плащането и мейлите от Букинг за промяната на хотела.

Също така: Следи си движенията на средства на кредитната карта. Букинг да се оправят с хотела.

Проблемът е ,че хотел от същата категория с подобни условия е 3 пъти по-скъп от това което съм резервирал.От Букинг едва ли ще им бъде приятно да ми въстановят разликата

Връзка към мнение

Повярвай, на никой посредник няма да му е приятно да плаща 300% разлики и хотелът ще си го отнесе по устав за тая работа. Дали ще си вземат някаква поука-зависи от мениджмънта на хотела. За дори средна категория хотел такова нещо е по принцип недопустимо, та може да се окаже, че си извадил късмет като няма да ходиш там-кой знае какви още изненади се крият на място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма да е приятно за Букинг, но не е нужно ти да плащаш сметката, че някой продава несъществуващи услуги или друг не ги валидира. Може да е ново място за настаняване. Най-много да свалят хотела от системата си, което не е твой проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако имаш скрийншоти с условията по време на резервацията най-вероятно Букинг ще ги уважи. Минало е много време от резервацията, което е добре. Не приемат спорове в полза на клиента от този тип до 3 /после станаха 7 /дни, т.к. се счита, че ниската цена е "очевидна грешка". 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

       Съмнявам се ,че ще ги махнат от системата.Те са верига с доста хотели и 5 звездни и луксосзни вили в района.

Проблема е там ,че си направиха безплатна реклама на гърба на Букинг.През цялото време хотела им излизаше най-отгоре,като условия и цена И то за целия егейски регион..Другите си плащат за тази услуга.Предполагам,че има и други като мен,защото имаше дати  на тази цена за целия май месец до средата на юни.

   Днес трябва да се обадят, да ми кажат какво са решение са взели.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.